FAQ

Jak się tutaj zalogować?

Ekhemm… nie da się ;). Wspólnie uznaliśmy, że jest to niepotrzebna komplikacja życia odwiedzających. Na rng na chwilę obecną nie przewidujemy możliwości zakładania kont przez użytkowników. Nie przeszkadza to jednak w aktywnym i pełnym korzystaniu ze strony ponieważ nasz system komentarzy jest obsługiwany przez platformę Disqus.

Co oznacza Disqus dla Was?

 • na profilu dostajemy powiadomienia o odpowiedziach na nasze komentarze,
 • można dawać plusy i minusy za komentarze,
 • mamy w jednym miejscu podgląd na wszystkie nasze dyskusje,
 • możemy subskrybować stronę, wątki, użytkowników etc.
 • jedno konto do wszystkich stron korzystajacych z disqus
 • by chronić się przez spambotami i trollami wklejanie linków będzie moderowane. Oznacza to że taki koment będzie musiał być zatwierdzony przez moderację
 • tak wygląda profil użytkownika, macie wszystkie Wasze komenty, subskrypcje, powiadomienia itp.:disqus na rng

Mały przewodnik po Disqus

 1. Konto czytelnika na disqus najlepiej założyć bezpośrednio poprzez disqus.com, jest ono wymagane do korzystania ze wszystkich funkcji, ale komentować możecie równie dobrze poprzez swoje społecznościówki jeśli chcecie. Jest też opcja by komentować tak jak dotychczas, czyli jako gość. Gość jest nieco ukryty, musicie zacząć pisać koment, a potem kliknąć w rubryczkę „nazwa” i pojawi się opcja „wolę pisać jako gość„.
 2. By swobodnie komentować należy wejść w „edit profile” i wysłać sobie maila weryfikującego nasze konto, często wpada do SPAMu, więc trzeba tam sprawdzać
 3. Disqus śledzi nasze poczynania w sieci, by wyłączyć tą funkcję trzeba wejść w „settings” i w „Personalization” dać „opt out”.
 4. Disqus automatycznie wczytuje naszego gravatara jeśli go mielismy wcześniej, ale zmienić go można w profilu na dowolny inny. My jako RnG daliśmy domyślnie jeden standardowy na start.