Kultura | Retro Rysunki Bruno Savage’a z Zawiercia

Znacie Bruno Savage’a z Zawiercia? Nie? To za chwilę poznacie! Zdolności rysownicze odziedziczył po mamie, zaś miłość do retro gier wpoił mu tata!Nic tak nie cieszy mojego serducha, jak fakt, że stareńkie i leciwe retro gry potrafią rozpalić wyobraźnię najmłodszych, a także dostarczyć im przedniej zabawy! Bo tak to już jest, że te retro ramotki mają natychmiastową grywalność, są wręcz nieśmiertelne, szczególnie te z mikrokomputerów oraz automatów arcade. Nie wierzycie? Zapytajcie swoich dzieci! Włączcie im jakiegoś Dig Duga, czy Time Pilota i zobaczycie, że prostota zasad, umowna grafika, a przede wszystkim miodność przysporzy dużo radości waszym pociechom. Nie zalewam.

W tym Bomb Jacku autorstwa Bruna grafika lepsza niż na Commodore 64!

Wspomniany przeze mnie na początku tego wpisu Bruno Savage z Zawiercia, syn Coco Savage’a naszego czytelnika i widza programu Gramy na Gazie jest tego dobitnym przykładem. Co więcej – jest przykładem czegoś więcej – jest dowodem jak fascynacja retro grami może wpłynąć na rozwój dziecka, a w szczególności jego zdolności manualnych. I nie chodzi tutaj tylko o umiejętne machanie dżojstkiem, lecz o piękne rysowanie wydarzeń widzianych na retro ekranie! Nie wierzycie to spójrzcie na galerię zamieszczoną poniżej i weźcie pod uwagę, że rysował to 8-latek. Jak już wspomniałem Coco Savage wraz z synem Brunem to stali widzowie Gramy na Gazie i pewnego dnia, kiedy oglądali nasze wyczyny na ekranie telewizora to młodzian Bruno postanowił wziąć sprawy w swoje ręce, a raczej kredki i narysował nasze wyczyny z najbardziej kultowych retro gier. Poza tym musicie wiedzieć, że Bruno całkiem dobrze wymiata w niektóre gry, ale o tym opowie poniżej jego Tata. (BORSUK).


BRUNO SAVAGE I JEGO RETRO RYSUNKI

Gryzor to najnowsze dzieło Bruna, zaś Dig Dug to pierwsza gra w jaką grał! Fajowe rysunki, co nie?

TATA: Młody Bruno ma 8 lat, a dokładnie skończy je 18 marca, a pochodzi (podobnie jak rodzice) z Zawierciowa, czyli Zawiercia. Lubi budować wszelakie konstrukcje z klocków lego, ma sporą kolekcję resoraków matchboxów, którymi czasami rozbija się i trzaska niczym w grze BeamNG Drive. Podoba mu się sprzęt wojskowy, a najbardziej czołgi, poza tym lubi się wspinać (dosłownie wszędzie!), jeździć na rowerze, a teraz dodatkowo będzie się jeszcze uczył jazdy na rolkach. Zresztą obiecałem mu, że ja także nauczę się na nich jeździć i wiecie co – chyba zwariowałem… Lubi ruch wszelakiego rodzaju, szczególnie podciąganie się na drążku i pompki.

Borsuk pobił rekord świata, a Bruno to uwiecznił. Moon Patrol w wersji kredkowej rządzi!

Kiedy Bruno miał 2 lata uruchomiłem mu w emulatorze M.A.M.E. grę Dig Dug i to była jego pierwsza gra w życiu! I w sumie potem ogrywaliśmy tylko retro gry, takie jak Moon Patrol, Frogger, Pac-Man, Bomb Jack, Donkey Kong, Double Dragon (tę bijatykę nawet przeszliśmy razem!), czy ostatnio Time Pilot, gdzie młody doszedł aż do helikopterów osiągając wynik 86 500 punktów (Brawo Ty! – Borsuk). Ponieważ mój ulubiony komputer to Atari 8-bit (posiadam 130 XE) to oczywiście pokazałem Brunowi klasyki z tego mikrokomputera i zagrywał się mocno w: H.E.R.O., Jungle Hunt, Pooyan, Frogger i muszę powiedzieć, że w nie jest najlepszy i najlepiej się w nich czuje.

Bruno Savage w retro kąciku jego taty gra w Archona i Keystone Kapers. Na ostatnim miejscu nagrody od naszej redakcji za cudowne rysunki!

Młodemu ze współczesnych gier bardzo podobają się następujące tytuły: wspomniane BeamNG Drive, Totally Reliable Delivery Service (inaczej Zwariowani Dostawcy), a ostatnio wsiąkł w klimat Concrete Genie, który pochłonął go bez reszty. Na swoim laptopie męczy również World of Tanks i Robloxa. Jeżeli Bruno mocno nalega to tata pozwala mu zagrać na pustej mapie w Battlefield 4, gdyż jest tam dostępny do testowania sprzęt wojskowy wszelakiego rodzaju! Aha, zapomniałbym – Bruno również chętnie eksploruje ze mną ciekawe retro miejsca, jak na przykład w tamtym roku, gdy byliśmy przejazdem we Władysławowie to odwiedziliśmy muzeum i salon retro gier! Pochwalę się także, że zaliczyliśmy wspólnie Pixel Heaven w Warszawie w 2018 roku.

Bruno na Pixel Heaven oraz w innych retro przybytkach. Pozdrawiamy!

A jak to zaczęło się z jego rysowaniem? Bruno był kiedyś strasznym wierciochem, więc razem z żoną pomyśleliśmy, że rysowanie pozwoli mu się bardziej skupić i usiedzieć w jednym miejscu. Dostał kredki i tak to się zaczęło. Najpierw w wolnym czasie rysował co się dało, a potem najfajniejszą i największą inspiracją stały się dla niego retro gry. Potrafi także rysować w  programie Paint,  co się przydało nawet w szkole na informatyce😄, nie wiem tylko czy nauczyciel był zadowolony… Oboje uwielbiamy Gramy na Gazie i Bruno często dopytuje się, czy to już LIVE, gdy zobaczy jak włączam YouTube’a😄.


A na koniec trochę strzelanin. Bruno pięknie uwiecznił to co najważniejsze w Commando oraz Time Pilot! Gratulujemy! Rozwijaj chłopaku talent do rysowania i nie przestawaj grać w retro gry!

Na zakończenie dodam, że Bruno bardzo lubi pomagać w różnych pracach domowych typu: koszenie trawnika, podlewanie roślin, odkurzanie, mycie podłogi, czy robienie ciasta do naleśników i nie są to dla niego problemy. Co do jedzenia to najbardziej lubi frytki i kotlety wszelakie, a wymarzone jego auto to Ford Mustang (w sumie taty też😉). Mówi często o sobie, że jest przyjacielem zwierząt a najbardziej lubi psy i koty (Monty pozdrawia!). Zawsze pogłaska stworzonko i widać, że zwierzęta wyczuwają w nim przyjazną duszę. Jednak ze względu na uczulenie na sierść posiada na razie tylko chomika o ksywie Tuptuś. Bruno to żywioł, energetyczny wulkan o niewyczerpalnych bateriach, gaduła pełna pomysłów: coś przyniesie lub wyniesie, zniszczy albo stworzy. Wszędzie go pełno, ale trudno sobie bez niego wyobrazić nasze życie. (COCO SAVAGE).


ZDROWYCH I WESOŁYCH ŚWIĄT

Życzy Bruno Savage oraz całe Retro na Gazie dla wszystkich czytelników!

O RetroBorsuk 204 artykuły
Zastępca Naczelnego, czyli prawie Nacz.Os. (właściciel Nory). Ulubione gatunki: wszystkie dobre gry! Z naciskiem na: akcja-przygoda, platformery, rpg, shmupy, run’n gun, salonówki. Posiadane platformy: Atari 800xl, C64, Amiga CD32, SNES, SMD, Jaguar, PSX, PS2, PS3, PS4, PSP, XboX, X360, WiiU, GC, DC, GBA, Game Gear.