Mini Cykle

Mini Cykle to mocno „ukierunkowana” część publicystyki lub RETROrecek. By nie przepadły w gąszczu materiałów zostały wyodrębnione i odpowiednio otagowane. Są czymś co dawniej w prasie growej często określano jako „kąciki”. Każdy odcinek ma inną zawartość, ale wewnątrz cyklu kieruje się tymi samymi zasadami. Dlatego by się za każdym razem nie powtarzać i tłumaczyć dlaczego tak, a nie inaczej poniżej krótka prezentacja i zachęta do odwiedzenia danego przybytku.


KONSOLidacja

Konsolidacja

Głównodowodzący: Repip

Zobacz cykl: KONSOLidacja

Cykl jest zbiorem zapisków o charakterze publicystycznym dokonanych przez Nacz.Osa i dotyczy szeroko pojętych zagadnień związanych z tematyką historii konsol i developerów. Choć cykl nie ogranicza się do konkretnych konsol będą przeważać te z V i VI generacji, czyli rozkwit grafiki 3D oraz wielu gatunków gier które dostały wiatru w żagle.


Indycza Ferma

Głównodowodzący: Hodowca Indorów

Zobacz cykl: Ferma

Lubicie ptactwo? Szczególnie indyki? Smaczne, no nie? A najlepsze są te świeżutkie, ale mocno zakorzenione w stylistyce retro! Cykl o grach na nowe systemy, których rozgrywka albo stylistyka oparta jest na popularnych przed laty gatunkach gier. Czyli co nas zaciekawiło pośród gier niezależnych wydawanych ostatnimi laty.


RetroKieszeń

Retro w kieszeniGłównodowodzący: Cała Centrala

Zobacz cykl: Retrokieszen

Małe, duże, czarno-białe, kolorowe, trzymane poziomo albo pionowo – bez różnicy, byle było przenośne! To miejsce tych mniejszych braci świetnie uzupełniających swoich stacjonarnych kolegów, naświetlimy ciekawe inicjatywy z nimi związane oraz zrecenzujemy najciekawsze dostępne na nie gry. Czytając kolejne wpisy poczujesz się tak, jakbyś i Ty trzymał w swoich rękach te handheldowe cudeńka!


RetroMagiel

retromagielGłównodowodzący: Cała Centrala

Zobacz cykl: RetroMagiel

Maglujemy wspólnie różne tematy związane z naszym hobby w redakcyjnym gronie. Nie bierzemy jeńców i ostrzegamy przed tylko i wyłącznie subiektywnym zdaniem każdego z nas.


Akta RnG

boss top psxGłównodowodzący: Cała Centrala

Zobacz cykl: AktaRnG

Nasze tajne akta pękają w szwach. Przechowujemy tam zapiski z obserwacji i porównań rozmaitości z gier wszelakich. Od czasu do czasu odtajniamy część z naszych zbiorów w formie zestawień, które okraszone są niewybrednym komentarzem.


Nora RetroBorsuka

noraGłównodowodzący: RetroBorsuk

Zobacz cykl: Nora

RetroBorsuk zaprasza do swojej NORY, gdzie ugości miodem, bulwami i larwami oraz zaprezentuje swoje ulubione hity z 8-bitowego dzieciństwa! Czyli największe przeboje (i nie tylko) na dwie najbardziej znienawidzone przez siebie maszyny – Atari (XL/XE) i Commodore (C-64/C-128)! W NORZE wygrzebiecie głównie najsmakowitsze kąski na pierwsze mikrokomputery – czyli przodowników domowego grania!


Legendy Salonów Gier

Legendy Salonów Gier ArcadeGłównodowodzący: RetroBorsuk

Zobacz cykl: Salon Gier

Wrzuć blaszkę i preśnij batona by zacząć mięczaku! Chyba, że nie masz odwagi by zmierzyć się z Legendami Salonów Gier? Zarobkowymi automatami będącymi prekursorami naszego hobby. Historyczno-rozrywkowa eskapada po największej klasyce (i nie tylko!). Tutaj tworzyły się gatunki, ewoluowała oprawa, rodziły znane po dziś dzień marki. Nostalgiczny powrót do przeszłości!


Pilot Czasu

Ostatni pilot na ziemi

Głównodowodzący: Pilot Czasu

Zobacz cykl: Ostatni pilot na Ziemi

Pilot Czasu zwany kiedyś Ostatnim Pilotem na Ziemi, legenda rozpikselizowanej galaktyki Retro Na Gazie, którego największym hobby jest anihilacja najeźdźców z kosmosu. Zuchwały, nieustraszony, niepokonany. Przynajmniej dotychczas… Ponieważ każde szanujące się uniwersum ma swojego bohatera, mamy i my!


Komoda Wiecznie Żywa

KomodaGłównodowodzący: Repip

Zobacz cykl: Komoda

Mini-cykl w którym każdy odcinek będzie poświęcony wybranym grom z Commodore 64. Dzieki takim wydawcą jak RGCD, Psytronik i Protovision Komoda wciąż żyje i to na bardzo dobrym poziomie. Przetrzepiemy wszystko od nowości i hitów wydawniczych po klasykę.


SPUSToszenie

Głównodowodzący: Pilot Czasu

Zobacz cykl: SPUSToszenie

Palec na spust, ogień ciągły i siejemy spustoszenie pośród nadlatujących przeciwników! W cyklu tym będziemy prezentować najróżniejsze shmupy – czyli kiedyś bardzo popularne, a dzisiaj trochę zapomniane “strzelanki latane”. W wydaniu pionowym, poziomym czy nawet jedoekranowe. Z najróżniejszymi bohaterami: samolotami, helikopterami, a nawet smokami! Na wszystkie dostępne systemy. Power up and shoot’em all!


Gracz Czyta

graczczytalogoGłównodowodzący: Repip

Zobacz cykl: GraczCzyta

Tak to już bywa, że czasem trzeba się nieco odchamić i człowieka coś najdzie na książkę. Ten cykl to zbiór mini-recenzji, który mam nadzieję zainteresuje Was książkami na bazie gier (głównie gatunku fantasy). Prócz tego znajdą się książki poświęcone grom, których ostatnio coraz więcej mamy okazję spotkać na rynku


Dziupla Sikora

Głównodowodzący: Sikor

Zobacz cykl: Dziupla Sikora

Najstarszy spośród retrograczy, czyli dinozaur Sikor zabierze was prosto do swojej dziupli, gdzie przedstawi wam prehistorię gier video! Ten zasłużony dla atarowskiej sceny wydawca gier zaprezentuje swoją miłość do Atari, z naciskiem na Atari 2600 oraz XL/XE. Piksele wielkości cegieł nie kolą was w oczy? To zapraszamy!