FAQ

Jak się tutaj zalogować?

Ekhemm… nie da się ;). Wspólnie uznaliśmy, że jest to niepotrzebna komplikacja życia odwiedzających. Na RnG na chwilę obecną nie przewidujemy możliwości zakładania kont przez użytkowników. Nie przeszkadza to jednak w aktywnym i pełnym korzystaniu ze strony ponieważ nasz system komentarzy jest obsługiwany przez platformę Disqus.

Co oznacza Disqus dla Was?

  • na profilu dostajemy powiadomienia o odpowiedziach na nasze komentarze,
  • można dawać plusy i minusy za komentarze,
  • mamy w jednym miejscu podgląd na wszystkie nasze dyskusje,
  • możemy subskrybować stronę, wątki, użytkowników etc.
  • jedno konto do wszystkich stron korzystających z disqus
  • by chronić się przez spambotami i trollami uznałem że można pisać komentarze będąc niezalogowanym (jako gość), ale każdorazowo taki komentarz wymaga akceptacji moderatora. Proszę zatem o cierpliwość, staram się kilka razy w tygodniu sprawdzać konto i dodawać w razie potrzeby komentarze.

Czy macie własne forum, shoutboxa lub discorda?

I tak i nie ;). retronagazie.eu to strona hobbystów poświęcających swój czas wolny na przygotowywanie treści i dzielenie się spostrzeżeniami oraz wspomnieniami, postanowiliśmy się właśnie na tym aspekcie skupić. Stworzenie, konfiguracja, a przede wszystkim moderacja forum/shoutboxa/discorda wymaga dodatkowych nakładów pracy, a my prócz strony obecnie prowadzimy profil na facebooku, instagramie oraz twitterze i kanał na youtube, więc gorąco zachęcamy do interakcji z nami i wymiany zdań właśnie za ich pośrednictwem. Jeżeli jednak chcecie dołączyć do nas na discordzie to mamy “nieoficjalny” kanał, na którym skupia się społeczność retronagazie, gramynagazie i RetroBorsuk TV. Zaproszenie na disco łatwo dostać na niemal codziennych audycjach live u Borsuka na żywo, zagadajcie na czacie i wbijajcie!


Z czego się strona utrzymuje i jak można was wesprzeć?

RnG jest stroną hobbystyczną, jak zapewne zauważyliście nie ma na naszej stronie reklam które by Was (ale i nas) drażniły, nie mamy sponsorów wymuszających treści, nie jesteśmy zakręceni na punkcie SEO i nie planujemy palić kubańskich cygar na francuskiej riwierze z powodu zysków z pisania o grach. Na serwer i domenę zbieramy się sami sięgając do własnej kieszeni i prosząc również Was o wsparcie w ramach  darowizn. Szczegółowe informacje podaliśmy w tym wpisie. Pamiętajcie, jeżeli już mówimy o wsparciu jesteśmy bardzo łasi na komentarze pod naszymi tekstami! Dla hobbysty nie ma nic lepszego od rzeczowej dyskusji o swoich ulubionych szpilach!


♦♦♦♦♦