FAQ

Jak się tutaj zalogować?

Ekhemm… nie da się ;). Wspólnie uznaliśmy, że jest to niepotrzebna komplikacja życia odwiedzających. Na rng na chwilę obecną nie przewidujemy możliwości zakładania kont przez użytkowników. Nie przeszkadza to jednak w aktywnym i pełnym korzystaniu ze strony ponieważ nasz system komentarzy jest obsługiwany przez platformę Disqus.

Co oznacza Disqus dla Was?

 • na profilu dostajemy powiadomienia o odpowiedziach na nasze komentarze,
 • można dawać plusy i minusy za komentarze,
 • mamy w jednym miejscu podgląd na wszystkie nasze dyskusje,
 • możemy subskrybować stronę, wątki, użytkowników etc.
 • jedno konto do wszystkich stron korzystajacych z disqus
 • by chronić się przez spambotami i trollami wklejanie linków będzie moderowane. Oznacza to że taki koment będzie musiał być zatwierdzony przez moderację
 • tak wygląda profil użytkownika, macie wszystkie Wasze komenty, subskrypcje, powiadomienia itp.:disqus na rng

Mały przewodnik po Disqus

 1. Konto czytelnika na disqus najlepiej założyć bezpośrednio poprzez disqus.com, jest ono wymagane do korzystania ze wszystkich funkcji, ale komentować możecie równie dobrze poprzez swoje społecznościówki jeśli chcecie. Jest też opcja by komentować tak jak dotychczas, czyli jako gość. Gość jest nieco ukryty, musicie zacząć pisać koment, a potem kliknąć w rubryczkę “nazwa” i pojawi się opcja „wolę pisać jako gość„.
 2. By swobodnie komentować należy wejść w „edit profile” i wysłać sobie maila weryfikującego nasze konto, często wpada do SPAMu, więc trzeba tam sprawdzać
 3. Disqus śledzi nasze poczynania w sieci, by wyłączyć tą funkcję trzeba wejść w „settings” i w „Personalization” dać „opt out”.
 4. Disqus automatycznie wczytuje naszego gravatara jeśli go mielismy wcześniej, ale zmienić go można w profilu na dowolny inny. My jako RnG daliśmy domyślnie jeden standardowy na start, jest nim nasz Gazparek

Czy macie własne forum, shoutboxa lub discorda?

I tak i nie ;). retronagazie.eu to strona hobbystów poświęcających swój czas wolny na przygotowywanie treści i dzielenie się spostrzeżeniami oraz wspomnieniami, postanowiliśmy się właśnie na tym aspekcie skupić. Stworzenie, konfiguracja, a przede wszystkim moderacja forum/shoutboxa/discorda wymaga dodatkowych nakładów pracy, a my prócz strony obecnie prowadzimy profil na facebooku, instagramie oraz twitterze i kanał na youtube, więc gorąco zachęcamy do interakcji z nami i wymiany zdań właśnie za ich pośrednictwem. Jeżeli jednak chcecie dołączyć do nas na discordzie to mamy “nieoficjalny” kanał, na którym skupia się społeczność retronagazie, gramynagazie i RetroBorsuk TV. Zaproszenie na disco łatwo dostać na niemal codziennych audycjach live u Borsuka na żywo, zagadajcie na czacie i wbijajcie!


Z czego się strona utrzymuje i jak można was wesprzeć?

RnG jest stroną hobbystyczną, jak zapewne zauważyliście nie ma na naszej stronie reklam które by Was (ale i nas) drażniły, nie mamy sponsorów wymuszających treści, nie jesteśmy zakręceni na punkcie SEO i nie planujemy palić kubańskich cygar na francuskiej riwierze z powodu zysków z pisania o grach. Na serwer i domenę zbieramy się sami sięgając do własnej kieszeni i prosząc również Was o wsparcie w ramach  darowizn. Szczegółowe informacje podaliśmy w tym wpisie. Pamiętajcie, jeżeli już mówimy o wsparciu jesteśmy bardzo łasi na komentarze pod naszymi tekstami! Dla hobbysty nie ma nic lepszego od rzeczowej dyskusji o swoich ulubionych szpilach!


♦♦♦♦♦