Gramy na Gazie LIVE | Przegląd Gier na ZX Spectrum – Część 2

ZX Spectrum gramynagazieZapraszamy na drugą transmisję LIVE programu Gramy na Gazie dotyczącą gier na ZX Spectrum! Ostatnim razem, kiedy bawiliśmy się Spektrusiem (marzec 2020)  to bardzo wam się to spodobało, zresztą nam także, więc kontynuujemy temat! Domagaliście się powrotu Profesora Larka, stęskniliście się fest zarówno za jego facjatą, a także za mikrokomputerami – to atakujemy Gumiakiem! Będzie nudno, bo Speccy to stare pudło? Nic z tych rzeczy! Dobrze znane w retro światku przysłowie głosi, że codziennie wydawana jest nowa gra na ten komputerek i powiem wam, że nie mija się ono wielce z prawdą. Jeżeliby podsumować ilość i jakość wydawanych na ZX’a nowych retro szpili to mikrokomputer ten plasuje się tuż za Commodore 64 (a może i nawet go wyprzedza), czyli na brak nowości posiadacze tej maszynki nie narzekają.

Larek był ostatnio mocno zajęty, gdyż potajemnie robił sobie cudnego arcade sticka z grafiką z Laury. Czadzik! Będziemy nim grać!

Przykłady? Proszę bardzo! Valley of Rains, Aliens Neoplasma, Invasion of The Zombie Monsters, Delta’s Shadow (aka Power Blade 3), Metamorphosis, Wonderful Dizzy, White Jaguar… To tylko nieliczne z wielu świeżych i przebojowych produkcji na Gumiaka dostarczanych nam przez spektrumowych programistów. Pewnikiem niektóre z nich pokażemy! W sobotnim przeglądzie skupimy się na najnowszych grach z groteki ZX Spectrum (rok poprzedni i kilka lat wstecz), jednakże całkiem możliwe, iż spełnimy także kilka waszych zachcianek i zaprezentujemy wam wasze ulubione hity z dzieciństwa. Szykujcie więc wolne od żony (albo męża), zapasy trunków wyskokowych i bezalkoholowych, jakieś przekąski, wyjdźcie zawczasu ze zwierzakiem i widzimy się wszyscy na YT oraz na naszym czacie! A na czym będziemy grać? Na…


ZX SPECTRUM +2!

Przepiękna maszyna! Chciałbym i grałbym, na szczęście Larek posiada to da potrzymać…

SPECYFIKACJA:

Premiera: 1986
Procesor: Zilog Z80A, 3,5469 MHz
RAM: 128 KB
ROM: 32 KB lub 64 KB (wersja 2A/2B)
Wejścia/wyjścia: port rozszerzenia, wejście klawiatury numerycznej, RS232, RGB, magnetofon
Wbudowany język: Sinclair Basic 48k i Sinclair Basic 128k
Wbudowane urządzenia: magnetofon
Klawiatura: wewnętrzna, mechaniczna
Tryb graficzny: 256 x 192
Kolory: 8 o dwóch odcieniach każdy
Dźwięk: 3 kanały, 7 oktaw (AY-3-8912)


ArSoft CORPORATION i Retro na Gazie prezentują:

Gramy na Gazie slider

ZAPRASZAMY NA WSPÓLNE GRANIE NA GUMIAKU!

SOBOTA 30.01.2021, GODZ. 12:00

Gramy na Gazie LIVE – Przegląd Gier na ZX Spectrum – Część II

O RetroBorsuk 229 artykułów
Zastępca Naczelnego, czyli prawie Nacz.Os. (właściciel Nory). Ulubione gatunki: wszystkie dobre gry! Z naciskiem na: akcja-przygoda, platformery, rpg, shmupy, run’n gun, salonówki. Posiadane platformy: Atari 800xl, C64, Amiga CD32, SNES, SMD, Jaguar, PSX, PS2, PS3, PS4, PSP, XboX, X360, WiiU, GC, DC, GBA, Game Gear.