Gramy na Gazie LIVE | Sylwester 2020 z Retro Grami!

gramynagazie sylwesterPlanujecie na Sylwestra jakieś balety? Nie? W takim razie zapraszamy na Sylwester z Gramy na Gazie i Retro Grami! Ten rok był fatalny, a jego końcówka mocno nieciekawa: obostrzenia, lockdowny, godziny milicyjne, tfu policyjne, które teraz niby znieśli, ale zakaz imprezowania i przemieszczania nadal obowiązuje, więc nie wiadomo o co za bardzo chodzi… Mniejsza z tym – my retro maniacy musimy sobie jakoś poradzić z przeciwnościami losu i w Sylwka dobrze się bawić! Jak to zrobimy? Jak to jak? Razem go spędzimy! Specjalnie dla wszystkich miłośników retrogamingu postanowiliśmy wraz z moim przyjacielem Larkiem poświęcić swoje bogate życie towarzyskie i o godzinie 20:00 startujemy z SYLWESTROWYM ODCINKIEM GRAMY NA GAZIE! Zapraszamy wszystkich retro maniaków do włączenia YouTube i przyłączenia się do wspólnej zabawy, która najprawdopodobniej zakończy się dopiero o 6:00 nad ranem!

Szczęśliwego Nowego Roku 2021 życzą RnG i GnG! Źródło obrazka: BRIK.

Profesor Larek specjalnie na tę okazję stworzył odpicowaną Malinę (Raspberry Pi + Retro Pie), do której ściągnął obraz dysku SD z emulatorami multum retro sprzętów. Oddajmy mu na chwilę mikrofon, znaczy się pióro, eee, klawiaturę: na mojej Malinie zawarte są różne systemy, głównie automaty arcade, zaś reszta w ramach ciekawostki, gdyż nie wiem, czy wszystko będzie się poprawnie uruchamiać. Oczywiście nie mogło zabraknąć mojego ukochanego Atari, jednak nie przesadzałem z ilością gier, są to raczej same klasyki. Standardowo (jak to w Malinkach) jest: NES, SEGA MD, ale też PSX, GameBoy, Intellivision, Atari Lynx, Amiga CD32 (nie wiem, czy gry tam zawarte to jakieś znane tytuły), i chyba MSX. Kłopot jest w tym, że emulatory komputerów wymagają do obsługi: klawiatury (ale temu podołam bez problemu) i trochę znajomości ich obsługi (w przypadku bardziej egzotycznych sprzętów może być z tym gorzej).

Retronizacja 3 relacja

Akurat tu na zdjęciu ekran z borsuczej Maliny, Larek zaskoczy nas swoją!

Zapraszamy do udziału w naszym programie, który będzie miał formułę KONCERTU ŻYCZEŃ – WY WYBIERACIE GRY, KTÓRE CHCECIE UJRZEC W AKCJI! My zaś będziemy je dla was ogrywać, lub w nie przegrywać. Oczywiście wszystko będziemy także komentować: my do mikrofonu, zaś wy na czacie live. Myślę, że ta formuła się sprawdzi i wszyscy będziemy się dobrze bawić. Do zobaczyska i usłyszenia, a poniżej szczegółowy program całego Sylwestra.


SYLWESTER Z GRAMY NA GAZIE

I RETRO GRAMI

Gramy na Gazie slider

KANAŁ: LARKADIUSZ

START GODZ. 20:00, KONIEC GODZ. 6:00

PROGRAM IMPREZY

1. PRZYWITANIE Z WIDZAMI.

2. OGŁOSZENIA POCZĄTKOWE.

3. PREZENTACJA MALINY PROFESORA LARKA.

4. GROWY KONCERT ŻYCZEŃ.

5. RETRO ROZMOWY Z WIDZAMI.

6. ŁAPCZYWA KONSUMPCJA BARSZCZU CZERWONEGO.

7. BRAWUROWE SPOŻYWANIE SZAMPANA O GODZINIE 0:00!

8. STRIPTIZ DAMSKI O GODZINIE 4:00!

9. BRAK STRIPTIZU MĘSKIEGO!

10. STRIPTIZ WILCZURZY W WYKONANIU MONTY’EGO CAŁY CZAS W TLE.

11. MOCNE ZAMKNIĘCIE IMPREZY O GODZ. 6:00 NAD RANEM.


ZAPRASZAMY W SYLWESTRA!

CZWARTEK 31.12.2020, GODZ. 20:00

Gramy na Gazie LIVE – SYLWESTROWE RETRO GRANIE!


SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU 2021 DLA WSZYSTKICH CZYTELNIKÓW I WIDZÓW ŻYCZY CAŁA REDAKCJA RETRO NA GAZIE!

O RetroBorsuk 229 artykułów
Zastępca Naczelnego, czyli prawie Nacz.Os. (właściciel Nory). Ulubione gatunki: wszystkie dobre gry! Z naciskiem na: akcja-przygoda, platformery, rpg, shmupy, run’n gun, salonówki. Posiadane platformy: Atari 800xl, C64, Amiga CD32, SNES, SMD, Jaguar, PSX, PS2, PS3, PS4, PSP, XboX, X360, WiiU, GC, DC, GBA, Game Gear.