Hi score i Baza Gier – przypominajka

Halo halo! Krótko i na temat dzisiaj będzie. Bo dwie rzeczy, które mamy tutaj na portalu trochę się nam chyba zakurzyły :). A szkoda by było, żeby się tyle Borsukowej pracy zmarnowało i promocji poszło w pi…erony. Zatem dla tych co nie wiedzą, to będzie informacja, a dla tych co zapomnieli, to będzie przypomnienie.

Tam u góry, na belce z menu, mamy takie dwie pozycje. Jedna to Baza Gier. Nazwa ciut myląca, bo jednak baza się rozrosła i nie tylko gier dotyczy. Ale o tym za chwilę. Swego czasu Borsuk zaczął nam utyskiwać, że nie mamy na portalu listy tytułów gier opisanych w przepastnej bibliotece artykułów. Zaczął wiercić dziurę w brzuchu, że trzeba by coś z tym zrobić i zrobił. Zarwał ze dwie albo i trzy noce i zebrał wszystkie dotychczas opisane tytuły gier w jednym miejscu i jednocześnie podpiął do nich linki do tych stron. I wyszło super – jak ktoś chce znaleźć na naszej stronie jakąś grę (albo upewnić się, że jej jeszcze nie opisywaliśmy), to właśnie w tej bazie może to zrobić. Baza prezentuje alfabetyczny spis tytułów gier. Jak wspomniałem, nie tylko gier, ponieważ przez cały czas istnienia portalu, pojawiło się na nim również wiele artykułów tylko powiązanych z grami. Zatem pojawiły się również wpisy z kategorii publicystyka, recenzje książek, trochę sprzętu. I to wszystko nam ładnie Borsuk spisał w tej bazie. Sukcesywnie też później to uzupełniał. Jednak robota to była żmudna i edytowanie tego kolosa w edytorze WordPressa bardzo uciążliwe.

Baza Gier wersja 2.0

Żal mi się zrobiło, że się tak chłopina musi męczyć z tym, więc pomyślałem i wykombinowałem jakby całą rzecz uprościć. A do tego jeszcze ułatwić korzystanie Czytelnikom i usprawnić nawigowanie oraz wyszukiwanie tytułów. Jako że mieliśmy już fajną tabelkę sprawdzoną w Hi-score, to ją wykorzystałem do prezentowania zawartości Bazy Gier. Dodałem trochę automatyzacji i zintegrowałem to z arkuszami Google, dzięki temu uzupełnianie bazy jest teraz dla nas prostsze i wymaga jedynie dodania wpisu w jednym z arkuszy. Mam pomysły na dalszą automatyzację, by nowopublikowane teksty od razu się pojawiały w bazie – ale na razie brak czasu na takie zabawy. Przyjdzie zima, to się pomyśli. Na tą chwilę musi nam wystarczyć tak jak jest :)

Wyszukiwarka pozwala odnaleźć dowolny tytuł, a także platformę. Tabelka jest posortowana alfabetycznie a zakładki pozwalają wybrać kategorię artykułów

Baza pogrupowana jest teraz na kilka zakładek, a na każdej z nich dostępna jest tabelka, w której łatwo można wyszukiwać tytuły oraz szybko dostać się do artykułu, w którym dany tytuł jest opisany. Być może dla nowo przybywających (ale i starych bywalców) będzie to miejsce, w którym mogą przejrzeć sobie “spis treści” i odnaleźć artykuł, który ich zainteresuje, a którego jeszcze nie czytali. Zapraszamy do zapoznania się z tym miejscem. Baza odświeżona i uaktualniona do ostatnich artykułów.

HiScore Alley

Druga pozycja – to Hi-Score. To miejsce, w którym zestawiamy najlepsze wyniki naszych zgredów i Czytelników, którzy przesyłają je do nas różnymi kanałami. Co jakiś czas aktualizujemy tabelkę, która jest tam zamieszczona. Tabelka ułatwia wyszukiwanie gier, w których się chcecie mierzyć oraz ludzi, którzy dany rekord zgłaszają – służy do tego odpowiednie pole wyszukiwania. Także zachęcamy do próbowania swoich sił w grach – na dowolną platformę – i wysyłania swoich wyników na centrala@retronagazie.eu. Będziemy uzupełniać. Aktualnie na topie najlepszych wyników – z największą liczbą zgłoszeń (a tym samym rekordów) mamy:

  • Ceru – 17
  • Borsuk – 14
  • Wojt – 13
  • Lukega X – 10
  • Piotr Mall – 8
  • Leniwy – 8

Oraz kilka osób z pojedynczymi lub kilkoma wynikami. Zapraszamy i czekamy, aż ktoś pokona Ceru i zrzuci go z pierwszego miejsca.

Tabela z najlepszymi wynikami aż zachęca, by spróbować swoich sił. Pokażcie co umiecie! Nie dajcie Zgredom królować w tabeli!

Tym krótkim tekstem chciałbym Was zachęcić do częstego odwiedzania i komentowania treści, które dla Was tutaj publikujemy. Być może ostatnio graliście w jakiś tytuł, który opisaliśmy i chcielibyście parę słów komentarza do niego napisać? A może osiągnęliście wysoki wynik, którym chcielibyście się tu podzielić? Zapraszamy. Liczymy na Was! To również Wy tworzycie zawartość tego portalu. Dziękujemy. Zgredy.

Informatyk z krwi i kości, z komputerami ma styczność od dziecka - najpierw z automatami arcade a potem już z prawilnymi komputerami. Od początku zafascynowany grami następnie przesiadł się na programowanie i tak już przez długi czas zostało aż przestał również programować :). Teraz gracz okazjonalny, głównie retro gry oraz nowe na retro sprzęty. Ulubione gatunki: platformery, shmupy, przygodowe, logiczne, salonówki. Posiadane platformy: po zlikwidowaniu kolekcji, gry ogrywa na różnych emulatorach przy użyciu PC lub Steam Decka Chciałby mieć w domu automat arcade...