Portal | Baza Gier i Artykułów RnG

Czas w końcu ogarnąć ten burdel! Ups, przepraszam za moją niewyparzoną gębę, bałagan znaczy się… Wiecie, rozumiecie – baza retro gier oraz artykułów rozrasta się na naszej stronie w zastraszającym tempie…

Wychodząc naprzeciw waszym oczekiwaniom utworzenia bazy gier, które do tej pory zrecenzowaliśmy oraz naszym potrzebom uporządkowania całej zawartości naszej witryny – przygotowaliśmy dla was spis treści całej zawartości Retro na Gazie. Moim skromnym zdaniem to całkiem dobry pomysł, gdyż przez te cztery lata naskrobaliśmy już dla was trochę świetnych (a jak!), ciekawych (też!), fajnych (o, te lubię!)  i całkiem możliwe, że mniej fajnych (są takie?) artykułów, więc przydałoby się postawić do nich jakiś drogowskaz. Znajdziecie u nas głównie multum recenzji i opisów gier na retro komputery oraz konsole, a nawet trochę wpisów dotyczących planszówek, czy książek poświęconych naszemu hobby. W naszych gościnnych progach pojawiało się także wiele publicystyki, a także wywiady z ciekawymi ludźmi ze świata retro, oraz relacje z klimatycznych retro zlotów, na których gościła nasza ekipa.

Piękny zestaw ponadczasowych szpili! Gry – to jest to co lubimy najbardziej.

Mamy nadzieję, że dzięki Bazie Gier i Artykułów, jak ją hucznie nazwaliśmy, łatwiej znajdziecie recenzję waszej ulubionej gry z młodości albo odkryjecie wpisy, które wcześniej pominęliście w lekturze. Mamy także nadzieję, że dzięki temu – odżyją także starsze materiały, które zdążyły się już pokryć delikatnym kurzem zapomnienia… Dodatkowo my jako redakcja będziemy mieć lepszy wgląd w zawartość naszej witryny i będziemy mogli sprawdzić, co już zrecenzowaliśmy, a jakie kapitalne szpile czekają jeszcze na opis… Nie ma tu recenzji Turricana, ja pierdziuuu, to zaraz siadam do ogrywania i pisania! Repipie, tylko jeden wpis dotyczący Ratcheta i Clanka, to niemożliwe! Wojcie wymasterowałeś już tego Ricka Dangerous 2 na jednym życiu? Sikorze, a ty Another Stupid Game? Oj, zapomniałem, że na świecie nie ma kozaka, który dałby radę…

o stronie platformyNo i oczywiście nasze ukochane retro maszynki!

Dobra, a na poważnie: to oprócz czytania nowych tekstów, polecam z całego serca zapoznać się z tymi wpisami, które przeoczyliście, my zaś będziemy w międzyczasie dostarczać wam świeżyznę w tempie podobnym jak dotychczas. Zaznaczam, że Bazę Gier i Artykułów będziemy aktualizować na bieżąco, najprawdopodobniej po każdym wpisie, zaś bezpośredni odnośnik do niej znajdziecie po prawej stronie witryny. Na koniec tego wpisu aktualizacyjnego – napomknę tylko o tym co szykujemy dla was w przyszłości. Naczelny powołuje do życia bardzo ciekawy cykl o nazwie Konsolidacja, w którym będzie przedstawiał swoje wynaturzenia na temat swoich ulubionych konsol oraz gier, a także wróci na nasze łamy RetroMagiel, w którym maglujemy w wieloosobowym gronie – różniste tematy okołogrowe. Ja będę kontynuował swoje przeglądy gier na mniej popularne systemy (BBC, Texas, Atari ST) oraz zmierzę się z legendą Turricana we wszystkich jego wcieleniach. Uff, aż się boję normalnie! No i wiadomo, wraz z Larkiem pociśniemy grubo Gramy na Gazie. Reszta chłopaków pewnikiem dalej będzie robić to co lubi najbardziej – czyli grać w starocie i pisać o nich! Wiecie u nas wszyscy mają wolną rękę z doborem gier, jak i tematów, więc niektórzy z nich zaskoczą nas wszystkich czymś ciekawym. Na koniec życzę wam wszystkim niegasnącej radochy z retrogrania. Do przeczytania i obejrzenia!

Magiel nasze niedokończone gryJuż niedługo powróci RetroMagiel!

BAZA GIER I ARTYKUŁÓW RNG

Update: z dniem 28.10.2021 Wojt stworzył nową wersję bazy gier, bardziej zautomatyzowaną z możliwością stosowania filtrów.

O RetroBorsuk 229 artykułów
Zastępca Naczelnego, czyli prawie Nacz.Os. (właściciel Nory). Ulubione gatunki: wszystkie dobre gry! Z naciskiem na: akcja-przygoda, platformery, rpg, shmupy, run’n gun, salonówki. Posiadane platformy: Atari 800xl, C64, Amiga CD32, SNES, SMD, Jaguar, PSX, PS2, PS3, PS4, PSP, XboX, X360, WiiU, GC, DC, GBA, Game Gear.