Retro Rekordy (Hiscore Alley) – Startujemy! (UPDATE!)

hiscore alley retronagazieZapraszamy do Retro Rekordów – miejsca gdzie spotykają się najlepsi z najlepszych! To tam najwięksi wymiatacze retro grania chwalą się swoimi debeściarskimi wynikami! Startujemy z nową inicjatywą – Hiscore Alley aka Retro Rekordy – specjalnym miejscem na naszej witrynie, na którym wszyscy miłośnicy bicia rekordów w retro grach – będą mogli wykazać się swoimi umiejętnościami. Będzie to nasza i wasza Aleja Sławy, na której będziecie mogli podejrzeć najlepsze na świecie, albo tylko na naszym skromnym podwórku – wyniki w retro grach. High score’y, punktacje za combosy, czy czasy przejazdów w wyścigach – nie ograniczamy miłośników jakichkolwiek gier, a także obojętne nam na jakich retro systemach gracie. Z jednym zastrzeżeniem – podchodzimy uczciwie do rywalizacji: wyniki robimy bez trainerów, na jednym “kredycie”, bez kontynuacji. To ma być rywalizacja, ale przede wszystkim zabawa dla was i dla nas…


hiscore alley retronagazie

Jak to będzie działać? Na stronie, do której link dajemy na końcu wpisu – widnieją nasze (i naszych czytelników) najlepsze wyniki w kilkunastu grach. Jeżeli chcecie pochwalić się swoimi rekordami – przesyłacie wynik punktowy i zrzut ekranu z nim (może być też zdjęcie lub film) w komentarzu na stronie Retro Rekordy. Ewentualnie w mailu do naszej redakcji, czyli centrala@retronagazie.eu. Według schematu jak poniżej: nazwa gry, sprzęt na którym wynik został osiągnięty, wasz nick oraz rezultat jaki osiągnęliście. Na przykład:

DROPZONE (ATARI XL/XE)

gramynagazie 2 turniej

BORSUK – 104 980

Każdy najlepszy wynik na danym systemie (wiadomo, konwersje się różnią) będzie publikowany na stronie Retro Rekordy. Zachęcam do pobijania się wzajemnie oraz przesyłania najlepszych rezultatów. A dlaczego? Oprócz wiecznej chwały i sławy dla najbardziej aktywnych zawodników czekają nagrody. Na koniec roku siądziemy (redakcja RnG) i wytypujemy trzech najaktywniejszych graczy, którzy otrzymają nagrody z puli poniżej, a fanty wyślemy do was pocztą. Zachęcamy także do komentowania poczynań “rekordzistów” przez wszystkich czytelników – oczywiście na stronie Retro Rekordy. Wykaz nagród oraz link do strony poniżej. Niech dżoj (pad) będzie z wami! Wyniki na stronie Retro Rekordy będą aktualizowane przynajmniej raz w miesiącu.


NAGRODY

Dla trzech najbardziej aktywnych rekordzistów (macie czas do końca roku 2020) nasi sponsorzy ufundowali nagrody:

1. Mini Automat Arcade MY ARCADE z grą Rolling Thunder (raz użyty).

2. Koszulka Duszpasterz Jan Rzygoń “L”. (sponsor – mgr inż. Rafał).

3. Gra na retro system posiadany przez danego zawodnika (bądź na najnowsze systemy).

LINK DO STRONY: RETRO REKORDY


UPDATE MARZEC 2021

Postanowiłem odświeżyć tego newsa oryginalnie opublikowanego w sierpniu 2020, ponieważ doczekaliśmy się ważnej zmiany w samej Alei Sław. Podesłano nam przez ten czas sporo wyników wszelakich, robił się lekki burdel i Wojt postanowił “coś przedsięwziąć”. Dzięki niemu nasza Aleja Sław obecnie jest prezentowana w formie tabeli, która posiada filtry ułatwiające jej penetrowanie. Od teraz szukanie przeciwnika na dzielni jest dużo łatwiejsze, więc Ceru może bić kolejne rekordy w sposób bardziej precyzyjny ;). Niestety “moje” czasy z wyścigów póki co nie pasują do tabel, ale efekt jest zarąbisty, wielkie dzięki Wojt!

O RetroBorsuk 229 artykułów
Zastępca Naczelnego, czyli prawie Nacz.Os. (właściciel Nory). Ulubione gatunki: wszystkie dobre gry! Z naciskiem na: akcja-przygoda, platformery, rpg, shmupy, run’n gun, salonówki. Posiadane platformy: Atari 800xl, C64, Amiga CD32, SNES, SMD, Jaguar, PSX, PS2, PS3, PS4, PSP, XboX, X360, WiiU, GC, DC, GBA, Game Gear.