RetroMania II Edycja na Rocznicę RnG!

retromaniaWitajcie Kochani Gracze! I Edycja RetroManii okazała się sporym sukcesem! Ilość komentarzy na naszej skromnej stronie powiększyła się zdecydowanie, przybyło wielu nowych czytelników i RetroGraczy w jednej osobie, a także przywiało nam nagród na kolejne edycje naszego minikonkursu. Chcecie jeszcze raz pobawić się w komentowanie i wygrywanie nagród? Jak nie jak tak! Zapraszam więc do II Edycji RetroManii – na zasadach identycznych co ostatnio – tylko z nowymi, równie atrakcyjnymi nagrodami! Mam taką nadzieję…

RETROMANIA II NA ROCZNICĘ RNG!

Skoro mamy nagrody dla naszych najwytrwalszych i stałych czytelników dlaczego mamy ich nie rozdać? Dlaczego nie mamy nagrodzić tych wiernych bywalców, którzy zarówno swoim wolnym czasem, jak i komentarzami wspierają naszą małą inicjatywę w postaci RnG i dają nam do zrozumienia – jesteście cholernicy potrzebni! Cieszymy się bardzo z każdego nowego użytkownika, którego udaje nam się zarazić miłością do RetroGrania i RetroGratów, raduje się nasze serce i dusza kiedy okazuje się, że nie tylko my jesteśmy szurnięci na punkcie ogólnie pojętego zagrywania się w starocie. Po prostu fajnie, że jesteście z nami i trzymajcie tak dalej!

Jednakże żeby zachęcić tych z Was, którzy czytają lecz śladu po sobie nie zostawiają oraz nagrodzić tych co czują się na RnG jak u siebie w domu – wprowadzamy II Edycję Retromanii – akurat na okrągłą ROCZNICĘ działalności naszej witryny. Bardzo prosty w obsłudze i nie wymagający od Was wielkiego poświecenia konkurs. Po prostu pokażcie nam, że jesteście z nami, żebyśmy razem dalej wspólnie pchali ten retrowózek! Przypominam, że na naszej stronie nie trzeba się rejestrować wystarczy podać maila i można pisać komentarze – kto nie pamięta niech skorzysta z pomocy FAQ.

Oczywiście nie zapominamy o innych konkursach, które w przyszłości pojawią się na Retro Na Gazie. Po zakończeniu RetroManii II możecie już powoli zacząć ostrzyć swoje ołówki i klawiatury oraz szykować się do boju na RetroReckę! Tak, tak – w przyszłości czekają Was między innymi ciekawe konkursy na Najlepszą Recenzję (najlepsze wyścigi z ery 8-bit, strzelaniny, czy co tam jeszcze wymyślimy w swoich zrytych łbach). Ale, żeby nie mieszać wam w głowach – najpierw RETROMANIA II, później konkursy “literackie”…

ZASADY

Zasady konkursu są bardzo proste. Licząc od następnego wpisu RetroMania II trwać będzie przez 20 kolejnych opublikowanych tutaj wypocin. Spośród wszystkich Was, którzy zdecydują się skomentować nasze bazgroły i będą czynić to w miarę regularnie (ja czyli RetroBorsuk oraz Naczelny Repip) WYBIERZEMY NAJLEPSZYCH KOMENTATORÓW i nagrodzimy ich poniższymi nagrodami. Oczywiście nasi zgredaktorzy nie będą mogły brać udziału w tymże konkursie, czyli odpadnie Wam konkurencja w postaci tych typków.

Użytkownik, który naszym subiektywnym zdaniem dodawał przez okres 20 następnych wpisów najbardziej treściwe, rzeczowe czy po prostu fajne komentarze wygra RetroManię i będzie miał prawo wybrać jako pierwszy z puli nagród rzecz najbardziej pożądaną. Ale żeby nikogo nie deprymować, ani nie zniechęcać – przeznaczamy przecież 5 NAGRÓD (a w rzeczywistości to osiem!) w II Edycji naszego konkursu – komentator, który praktycznie nie ustępował zwycięzcy wybierze nagrodę jako drugi,  zdobywca brązowego medalu jako trzeci i tak dalej, aż do wyczerpania zasobów naszych gratów. Wyniki zostaną opublikowane w osobnym wpisie, najfajniejsze komentarze zostaną zaprezentowane, zaś nagrody rozesłane do zwycięzców drogą pocztową na nasz koszt.

Jeszcze raz zaznaczę, że wybór najlepszych komentujących będzie całkowicie subiektywny, ale będziemy unikać wszelkiego kumoterstwa i po prostu ocenimy to co napisaliście w komentarzach. Wiadomo, może ktoś wystosować zarzuty, że daliśmy komuś nagrodę po znajomości, wyzwać nas od najgorszych, czy nazwać krzywymi kuśkami. Ale Drodzy Gracze, nagrody w konkursie nie są warte wzajemnych wyzwisk, czy obelg, więc chciałbym abyśmy się tutaj wzajemnie szanowali. Jeżeli jednak trafi się jakaś gównobórza, to zaznaczam, że dysponuję na RnG umiejętnością usuwania i edycji wpisów czytelników i nie zawaham się jej użyć.

NAGRODY

Zanim ktoś parsknie śmiechem na nagrody przypomnę, że nie dysponujemy żadnym zamożnym sponsorem ani urodziwą sponsorką, która mogłaby nam je ufundować. Pochodzą one z PRYWATNYCH KOLEKCJI NASZYCH CZYTELNIKÓW, którzy w ten jakże pozytywny sposób zareagowali na I Edycję Retromanii fundując nam nagrody na jej kolejną odsłonę! Przekozaki i brawa dla nich na stojąco! Skoro dostaliśmy od nich nagrody, czemu mamy się Wami nimi nie podzielić? Wy w zamian podzielcie się z nami opiniami na temat opisywanych gier bądź poziomu tekstów tu publikowanych.

retromania2

Wszystkie 5 NAGRÓD II Edycji Retromanii + Nagrody Specjalne! Zapraszamy do komentowania!

5 NAGRÓD GŁÓWNYCH

DZIĘKI UPRZEJMOŚCI RETRO-MIŁOŚNIKA JANA 84:

 • Prince of Persia Sands of Time (XBOX)
 • The House of the Dead Overkill (WII)
 • God of War II (PS2)
 • Star Wars Jedi Power Battles (PS1)
 • Turbo Outrun (SEGA MEGADRIVE)

3 NAGRODY SPECJALNE

DZIĘKI UPRZEJMOŚCI CZYTELNIKA APARTRIKIMARU:

 • Gears of War 2
 • Gears of War 3
 • Gears of War Judgment

WERSJE CYFROWE W POSTACI KODÓW DLA X360 ORAZ XBOXONE W USŁUDZE WSTECZNEJ KOMPATYBILNOŚCI

Dla tych spośród 5 głównych laureatów, którzy dysponują sprzętem Microsoftu.

(lub w przypadku braku zainteresowania – dla kolejnych trzech komentujących)

PODSUMOWANIE RETROMANII

 1. Start od następnego wpisu na retronagazie.eu
 2. Okres trwania – 20 wpisów
 3. Chętni do udziału – komentują
 4. W komentarzu zawsze wypełniaj rubryczkę “email” tym samym mailem, który będzie automatycznie mailem kontaktowym w razie wygranej
 5. Spośród wszystkich komentarzy wybieramy autorów najbardziej rzeczowych, treściwych, po prostu najfajniejszych dla nas komentarzy.
 6. Częstotliwość komentowania wpisów też będzie brana pod uwagę (ktoś kto skomentuje 8 wpisów ma przewagę nad kimś, kto skomentował 2 wpisy)
 7. Bierzemy pod uwagę tylko komentarze napisane na retronagazie.eu, a nie naszych profilach społecznościowych
 8. W razie komentarzy nadmiernie wulgarnych i obraźliwych lub uważanych za SPAM, rezerwujemy sobie prawo do ich kasacji i wykluczenia z konkursu
 9. Po 20 wpisach pojawi się nasz subiektywny wybór zwycięzców
 10. Zwycięzcy wybierają nagrody z puli, a my wysyłamy nagrody na swój koszt.
 11. Nasza Centrala oraz byli redaktorzy nie biorą udziału w konkursie (ich komentarze nie są brane pod uwagę).

PRAWDA, ŻE PROSTE?

W TAKIM RAZIE – DO WZAJEMNEGO PRZECZYTANIA!

O RetroBorsuk 229 artykułów
Zastępca Naczelnego, czyli prawie Nacz.Os. (właściciel Nory). Ulubione gatunki: wszystkie dobre gry! Z naciskiem na: akcja-przygoda, platformery, rpg, shmupy, run’n gun, salonówki. Posiadane platformy: Atari 800xl, C64, Amiga CD32, SNES, SMD, Jaguar, PSX, PS2, PS3, PS4, PSP, XboX, X360, WiiU, GC, DC, GBA, Game Gear.