RetroMania | III Edycja na Rozpoczęcie Roku Szkolnego!

retromaniaWitajcie Retro Maniacy! Urokliwe wakacje, słoneczne plaże, fajne babki z morskiego piasku, jak i skąpo odziane, nocne imprezy oraz  II Edycja RetroManii już za nami! Kto zasłużył ten miał naprawdę udane kanikuły, a kto nie – to niech za rok się stara! Ostatnia część naszego skromnego konkursu plus oczywiście poziom publikowanych tekstów :-) – spowodował, że powoli rozrasta się nasza wspólna RetroFamilia i coraz częściej, my możemy poczytać Was, co biorąc pod uwagę hobbystyczny profil naszego portalu – jest głównym motywem napędowym i paliwem naszych RetroZgredów. Skoro już posłodziliśmy sobie wzajemnie, mam dla Was nie lada niespodziankę! Startujemy z III Edycją Retromanii, specjalnie na rozpoczęcie roku szkolnego – z uwaga, uwaga: jakże atrakcyjną główną nagrodą! Odpicowany na czerwono Lotus Turbo Esprit – dokładnie ten sam, którego kupili autorzy tej popularnej samochodowej serii po sukcesie jej pierwszej części i rozbijali się nim po Londynie! Wczoraj został on przetransportowany samolotem na dach naszego wieżowca i teraz czeka spokojnie na laureata konkursu! Jako drugą nagrodę przeznaczamy skolonizowany przez korniki Wóz Drabiniasty, który z wrzuconymi na garba automatami będzie Wam służył za wędrowny Salon Gier! Czy potrzeba Wam czegoś więcej? Jeżeli tak – zapraszam do zerknięcia na listę nagród poniżej!

Fajna Babka z Piasku

Cudna piaskowa baba – o niej dzieci zapomnijcie! Zaczynamy szkołę!

RETROMANIA TRZY NA START SZKOŁY!

Jak mnie moja pamięć nie myli, to do szkoły wracało się chyba 1 września (no studenci labowali dłużej) – czyli dnia dzisiejszego. Pamiętacie te beztroskie lata (no, dla kogo beztroskie, to beztroskie…), ale w porównaniu z pułapkami życia dorosłego – świat dzieciństwa lub nawet nastoletniego dorastania to nieustająca przygoda. Szkoła, podwórkowe potyczki z kumplami, później z koleżankami zabawy w doktora, zaś wieczorami odpalanie ośmio, czy szesnastobitowych potworów powodujących wybijanie korków bezpieczeństwa. Pierwsze poznane, przebyte, ulubione i najlepsze zarazem gry – nierozerwalnie kojarzą się nam właśnie z okresem szkolnym – kiedy to nasi przyjaciele z ławki byli głównym źródłem oraz recenzentem wielu niezapomnianych hitów! To głównie dzięki kolegom z podwórka i szkoły wkręcaliśmy się początkowo w raczkujący jeszcze świat elektronicznej rozgrywki – i  właśnie III Edycja Retromanii ma być uhonorowaniem tego okresu naszej młodości – startując od następnego, wrześniowego artykułu. Przypominam, że na naszej stronie nie trzeba się rejestrować wystarczy podać maila i można pisać komentarze – kto nie pamięta niech skorzysta z pomocy FAQ. Wystarczy jednak tego biadolenia, przejdźmy do konkursu:

ZASADY

Zasady konkursu są bardzo proste. Licząc od następnego wpisu RetroMania IiI trwać będzie przez 20 kolejnych opublikowanych tutaj wypocin. Spośród wszystkich Was, którzy zdecydują się skomentować nasze bazgroły i będą czynić to w miarę regularnie (ja czyli RetroBorsuk oraz Naczelny Repip i kto będzie chętny do pomocy) WYBIERZEMY NAJLEPSZYCH KOMENTATORÓW i nagrodzimy ich poniższymi nagrodami. Oczywiście nasi ludzie nie będą mogli brać udziału w tymże konkursie, czyli odpadnie Wam konkurencja w postaci tych typków.

Użytkownik, który naszym subiektywnym zdaniem dodawał przez okres 20 następnych wpisów najbardziej treściwe, rzeczowe czy po prostu fajne komentarze wygra RetroManię i będzie miał prawo wybrać jako pierwszy z puli nagród rzecz najbardziej pożądaną. Ale żeby nikogo nie deprymować, ani nie zniechęcać – przeznaczamy przecież 6 NAGRÓD – komentator, który praktycznie nie ustępował zwycięzcy wybierze nagrodę jako drugi,  zdobywca brązowego medalu jako trzeci i tak dalej, aż do wyczerpania zasobów naszych gratów. Wyniki zostaną opublikowane w osobnym wpisie, najfajniejsze komentarze zostaną zaprezentowane, zaś nagrody rozesłane do zwycięzców drogą pocztową na nasz koszt.

Jeszcze raz zaznaczę, że wybór najlepszych komentujących będzie całkowicie subiektywny, ale będziemy unikać wszelkiego kumoterstwa i po prostu ocenimy to co napisaliście w komentarzach. Wiadomo, może ktoś wystosować zarzuty, że daliśmy komuś nagrodę po znajomości, wyzwać nas od najgorszych, czy nazwać krzywymi kuśkami. Ale Drodzy Gracze, nagrody w konkursie nie są warte wzajemnych wyzwisk, czy obelg, więc chciałbym abyśmy się tutaj wzajemnie szanowali. Jeżeli jednak trafi się jakaś gównobórza, to zaznaczam, że dysponuję na RnG umiejętnością usuwania i edycji wpisów czytelników i nie zawaham się jej użyć.

NAGRODY

Zanim ktoś parsknie śmiechem na nagrody przypomnę, że nie dysponujemy żadnym zamożnym sponsorem ani urodziwą sponsorką, która mogłaby nam je ufundować. Pochodzą one z PRYWATNYCH KOLEKCJI NASZYCH CZYTELNIKÓW, którzy w ten jakże pozytywny sposób zareagowali na I i II Edycję Retromanii fundując nam nagrody na jej kolejną odsłonę! Skoro dostaliśmy od nich nagrody, czemu mamy się Wami nimi nie podzielić? Wy w zamian podzielcie się z nami opiniami na temat opisywanych gier bądź poziomu tekstów tu publikowanych.

retromania 3 nagrody

Dzisiaj nagrody w klimatach sf i filmowych. To lubię! Sześć nagród w RetroMani III

6 NAGRÓD GŁÓWNYCH

DZIĘKI UPRZEJMOŚCI takich użytkowników jak: Flab, Mashi1986, Jana84 oraz Nory

(jak kogoś pominąłem to przepraszam, bo zalaliście nas nagrodami i się pogubiłem…)

 • HALO 4 PL (Xbox 360)
 • Ghostbusters – The Video Game (PS3)
 • Star Wars – The Force Unleashed : Ultimate Sith Edition PL (PC)
 • Jak II Renegade (PS2)
 • Die Hard Trilogy (PS1)
 • Vicky (Atari XL/XE)

 

PODSUMOWANIE RETROMANII

 1. Start od następnego wpisu na retronagazie.eu
 2. Okres trwania – 20 wpisów
 3. Chętni do udziału – komentują
 4. W komentarzu zawsze wypełniaj rubryczkę “email” tym samym mailem, który będzie automatycznie mailem kontaktowym w razie wygranej
 5. Spośród wszystkich komentarzy wybieramy autorów najbardziej rzeczowych, treściwych, po prostu najfajniejszych dla nas komentarzy.
 6. Częstotliwość komentowania wpisów też będzie brana pod uwagę (ktoś kto skomentuje 8 wpisów ma przewagę nad kimś, kto skomentował 2 wpisy)
 7. Bierzemy pod uwagę tylko komentarze napisane na retronagazie.eu, a nie naszych profilach społecznościowych
 8. W razie komentarzy nadmiernie wulgarnych i obraźliwych lub uważanych za SPAM, rezerwujemy sobie prawo do ich kasacji i wykluczenia z konkursu
 9. Po 20 wpisach pojawi się nasz subiektywny wybór zwycięzców
 10. Zwycięzcy wybierają nagrody z puli, a my wysyłamy nagrody na swój koszt.
 11. Nasza Centrala oraz byli redaktorzy nie biorą udziału w konkursie (ich komentarze nie są brane pod uwagę).

PRAWDA, ŻE PROSTE?

W TAKIM RAZIE – DO WZAJEMNEGO PRZECZYTANIA!

O RetroBorsuk 229 artykułów
Zastępca Naczelnego, czyli prawie Nacz.Os. (właściciel Nory). Ulubione gatunki: wszystkie dobre gry! Z naciskiem na: akcja-przygoda, platformery, rpg, shmupy, run’n gun, salonówki. Posiadane platformy: Atari 800xl, C64, Amiga CD32, SNES, SMD, Jaguar, PSX, PS2, PS3, PS4, PSP, XboX, X360, WiiU, GC, DC, GBA, Game Gear.