Sprzęt | Bezprzewodowy Arcade Stick i Pro Controller od 8BitDo

recenzja sprzetu

Witam w kolejnej recenzji sprzętu, tym razem zajmiemy się Arcade Stickiem oraz Pro Controllerem z serii 8BitDo do konsoli Nintendo Switch, ale nie tylko. Nie tak dawno KSH testował od nich gadżet do starszej konsoli ze stajni Nintendo, oczywiście odsyłam was na jego włości materiału (8BitDo G.Bros.). W moim zaś będzie dużo filmów a mniej tekstu i wieszania nudli na uszy jak w przypadku GameSir C2, niestety nie będzie to też pełny pogląd ponieważ wyzbyłem się Pi400 z kilku powodów, a z Borsukiem jakoś się nie komunikowałem odnośnie jego testowania na Malinie oraz PC Mini od Kriny, może kiedyś jak najdzie go ochota oraz wolny czas na jego testy, któż to wie. No dobrze skupimy się tutaj głównie na Switchu oraz napomkniemy o doznaniach z pykania na PC. Nie przedłużając jedziemy z materiałem.

Do tekstu o Sticku

Przede wszystkim zacznę od podziękowań dla mojej ukochanej Żony Szyszkowej za tak wspaniały prezent, widząc jak pozbywam się pomału sprzętu który generalnie mi zalega kupiony przez syndrom Borsuczy buhehe, postanowiła mi sprezentować Arcade Stick do Switcha! Oczywiście już go więcej razy używałem przez ostatni miesiąc niż GameSir C2 przez rok w dużej mierze dlatego, że właśnie jest to od mej Szyszkowej, a i fun z doznania lepszy dzięki braku okablowania jakim poprzedni mnie uraczył. Świetny retro desing przypominający NES’a, łatwość w obsłudze oraz jakość dorównywająca najlepszym jak Hayabusie, czy Sanwie.

Co do Pro Controllera również jestem bardzo pozytywnie nastawiony po uprzednim przetestowaniu oryginalnego Pada od Nintendo mogę śmiało stwierdzić iż twór 8BitDo bije ten drugi z ręką w nocniku. Sam nasz ukochany Waldi stwierdził na teście że jest lepszy. No właśnie może by tak pokazać Unboxing tego cuda, a następnie zamiast przynudzać robić ohy i ahy przejdziemy do materiału filmowego, a jak.

Unboxing Arcade Sticku

Unboxing Pro Controllera

Teraz można powiedzieć, że przechodzimy do dania głównego, czyli testu Sticka oraz Padziocha na dedykowanej konsoli jaką jest Nintendo Switch. Materiały wraz z moim to około 2.5 godziny, więc nie za długo i serdecznie zapraszam wbić chociaż na chwile.

Live u Waldiego

Test Arcade Sticku w formie Switch Lite

To tyle z testowania filmowego, co do testu na PC to nie kręciłem już filmu bo nie mam za bardzo możliwości. Jedynie mogę napisać, że parowania jak i same doznania z korzystania ów sprzętu są na tym samym bardzo wysokim poziomie co na Switchu, a parowania odbywa się na tej samej zasadzie, tak więc filozofii tutaj nie ma. No dobrze, a czy da się go zmodyfikować na inne systemy bez rozbierania mu bebechów? Tutaj przychodzi z pomocą jeden z widzów zarzucając tematem przejściówki o nazwie Wingman XE, te cudowne urządzenie rozwija  możliwości dowolnych kontrolerów, a nie tylko samych Arcade Sticków. A na co możemy liczyć? Proszę oto rekomendowane przez producenta tego gadżetu funkcje.

Wingman XE obsługuje przewodowe korzystanie z kontrolerów Xbox Series S, Xbox One, Xbox Elite, Xbox 360, Xbox Series X, SEGA MEGA Drive, PS3, PS4 oraz PS5. Dodatkowo wspiera Nintedo Switcha i komputery osobiste. Pamiętać należy, że gadżet obsługuje konsolę PS5, ale soft nie pozwala na używanie go podczas gier dedykowanych już na obecną generację, ale na wsteczną już tak. Prościej mówiąc na PS5 będzie działać tylko i wyłącznie z grami na PS4. Wartość rynkowa obecnie tej przejściówki wacha się od 230-300 zł, więc praktycznie to 50-60% kosztów samego Arcade Sticka, ale jak wspomniałem wyżej ma zastosowanie do praktycznie wszystkich typów kontrolerów na dość pokaźną ilość systemów.

Odnośnie kwestii kostiumizacji Arcade Sticka to twórcy dają nam możliwość zmodowania go na podzespoły Sanwy, czyli gałe oraz buttony, jeżeli nam nie będzie odpowiadała ich jakość. Grafika jest niezmienna po przez styl wykonania z ukłonem do NES’a.

Czas przejść dalej do danych technicznych oraz cen, a zaczniemy od naszej gwiazdy, czyli Sticzka.

Aracde Stick 8BitDo:

 • Waga – 2.1 KG
 • Czas pracy bez podłączenia do konsoli – około 40 godz.
 • Złącze – USB typ C
 • Wymiary – 303 x 203 x 112mm
 • Liczba Przycisków – 16
 • Wibrację  – Brak
 • Kompatybilność bez modyfikacji – Nintendo Switch/PC/Pi400 (Malina)/Steam Deck
 • Mapowanie Przycisków – Tak
 • Dedykowanie Marki P1/P2 – Tak
 • Kostiumizacja Buttonów oraz Gały – Tak
 • Kompatybilność Modów – Tak (Sanwa)
 • Cena – 360-500 zł (w zależności od sklepu)

Pro Controller 8Bitdo:

 • Waga – 228 G
 • Czas prazy bez p[odłączenia do konsoli – około 22 godz.
 • Złącze – USB typ C
 • Wymiary – 154 x 101 x 65mm
 • Kolor – Biały lub Czarny
 • Stacja Ładująca – Tak
 • Mapowanie Przycisków – Tak
 • Dedykowanie Marki P1/P2 – Tak
 • Kompatybilność bez modyfikacji – Nintendo Switch/PC/Android TV/iOS
 • Wibrację – Tak
 • Cena – 300-330 zł (w zależności od sklepu)

Nadszedł czas podsumowań. Moim skromnym zdaniem oba sprzęty, czyli Arcade Stick oraz Pro Controller są warte swojej ceny. Mamy tutaj do czynienia z naprawdę dopieszczonym dziełem, a oba te gadżety spisują się rewelacyjnie. Co do samego Arcade Sticku warto się zastanowić nad przejściówką wspomnianą wyżej w tekście, bo jeżeli ktoś posiada więcej systemów szczególnie tych nowszych może dzięki Wingman XE odnaleźć sprzęt idealny, sam może pod koniec roku na święta sobie sprawie taki prezent tym bardziej, że są plany po wakacjach na rozwijanie się w końcu na innych płaszczyznach. Odnośnie kwestii Pro Controllera dostajemy za tą samą cenę co oryginalny Pro Pad od Nintendo, a lepiej wykonany, ze stacją ładującą oraz możliwością mapowania oraz markowania klawiszy, co w oficjalnym produkcie nie jest możliwe, no i dodatkowo działa z piecem, to na pewno również jest na duży plus. Także kończąc i nie przynudzając za oba te cudeńka leci ocena Fapane/10

Retrometr

Do zobaczenia w kolejnym Materiale i Pozdrawiam :*

Redaktor. Fan Kraju Kwitnącej Wiśni Ulubione Growe Gatunki: Bijatyki, Hack & Slash, Slashery, jRPG oraz Shmupy Ulubione Filmowe Gatunki: Sci-fi, Cyberpunk, Post-apo oraz Fantasy Hobby: Czytanie Mang, Oglądanie Anime, Rysowanie/Szkicowanie, Czytanie Książek i oczywiście Giereczki Posiadane Platformy: PC/PS2/PS TV/PSP/PS3/PS4/PS5/X360/XSX/Switch (Do wstecznej z PSX/Xbox Classic/XO)