Wesprzyj RnG!

wesprzyj retronagazie.euNa wstępie – dziękuję, dziękuję że jesteście z nami już tyle lat, że nas odwiedzacie, czytacie, oglądacie i komentujecie, to jest główne wsparcie jakiego RnG potrzebuje i cieszę się bardzo, że na to zawsze możemy liczyć.

Jak wiecie od 2015 roku, czyli od początku istnienia retronagazie.eu było finansowane jedynie ze składek samej redakcji. Jest to strona hobbystyczna, która nie przynosi żadnych dochodów i jak mam nadzieję zauważyliście nie wyświetla jakichkolwiek reklam które by was atakowały. Z roku na rok się rozrastamy, proponujemy nowe materiały i kanały komunikacji: facebook, twitter, youtube, a wkrótce planujemy kolejne inicjatywy (instagram), wszystko to jest tworzone po godzinach z czystej pasji “od graczy dla graczy”. Prace nad stroną to często niewdzięczna robota, nikt nie widzi aktualizacji pluginów itp., pracujemy w tle. Czas włożony w edycję tekstu, stworzenie do niego grafik i analiza materiałów źródłowych często przewyższa czas jego napisania. Nie chciałbym jednak by ten wpis był narzekaniem, ponieważ RnG się kręci jak i cała retro scena z pasji i kręcić się będzie jeszcze wiele lat bo to po prostu kochamy.

Od tej pory można nas wesprzeć symboliczną darowizną  poprzez wpłatę na nasze konto paypal. Koszty serwera i domeny w naszym wypadku na chwilę obecną to ok 400 złotych rocznie, to nasz “czynsz + media”, a z każdym rokiem zajmujemy więcej miejsca na serwerze. Nie jest to jednak jedyny wydatek by profesjonalnie prowadzić stronę, stąd uruchomienie możliwości przekazania darów. Pierwszy raz startujemy z taką inicjatywą, więc nie mam punktu odniesienia i nie chcę składać jakichkolwiek deklaracji co do wydatkowania uzyskanej kwoty. Datki możemy spożytkować na wiele sposobów np. techniczne (zakup licencji na pluginy i programy zwiększające nasze możliwości), materiałowe (zakup gier i sprzętów do opisania), społecznościowe (upominki dla darczyńców, konkursy dla czytelników), czy opcja “jak już się to wszystko skończy” (wyjazdy i stanowiska na eventach). Mimo to jak już mówiłem poprzez brak punktu odniesienia nie mogę nic obiecać i planować, więc skupmy się na podstawach, a tą jest opłata domeny i serwera, ewentualną nadwyżkę rozplanujemy w przyszłości wg możliwości i potrzeb. Za wszelkie dary z góry bardzo dziękuję!

wsparcie RnG poprzez paypal

Naczelna Osoba na stronie, czyli Nacz.Os. (zajmuje się wszystkim i niczym). Hedonistyczny megaloman o sercu z pikseli. Ulubione gatunki: platformery, sporty extreme w sosie arcade, carcade, logiczne, klasyki z C64 i wszystko co wyzwala adrenalinę! Posiadane platformy: C64, PSX, PS2, GC, Wii, PSP, PC, DC, Xbox