Zapowiedź | RnG Liga

Witam w nowych salach retro ligi! Pod tynkiem leży warstwa retro bingo i wciąż czuć tutaj jego ducha oraz chucha, ale jakby kto pytał wszystko jest funkiel nówka nieśmigane!

A tak na poważnie, podczas podsumowania bingo 6 edycji zapowiadałem że musimy przemodelować całkowicie naszą zabawę, bo po pierwsze już się trochę przejadła, po drugie formuła się wyczerpała, a po trzecie była zbyt czasochłonna i zaczynało się to nam powoli sypać.

Pomysł jest taki, że tworzymy sobie coś co nazwałbym ogólnie Retro Ligą, taka RnG Liga. Tak chyba nazwa brzmi ciekawiej i bardziej odda ducha i chucha tego przedsięwzięcia. Sezon ligi trwałby 11 miesięcy (miesięczna przerwa na podsumowania i start nowego sezonu) i co miesiąc chętni ciułaliby punkty. Punkty skrzętnie notujemy, sumujemy i tworzymy tabelkę.

Widzę to tak: co miesiąc jedna osoba z nas daje dwa zadania do wykonania, jedno lajtowe typu “opisz ulubioną grę”, albo “przejdź poziom 2D w dowolnej grze” i te byłoby punktowane na np. 2 punkty. Drugie zadanie musi być trudniejsze, np. przejdź całą grę postacią zwierzęcą albo pokonaj 10 bossów i dalibyśmy 5 punktów za to zadanie. Każdy miesiąc będzie podliczany i podczas podliczania padną nowe zadania od kolejnej osoby.

Tak sobie myślę by to nieco urozmaicić, jako szef tego pierdolnika zachowam sobie 3 karty JOKER w rękawie. Nie wiadomo kiedy w którymś wybranym przez siebie miesiącu zadam dodatkowe zadanie za 10 punktów, jak ktoś nie będzie czuwał nad ligą i zaśpi to go ominą, to będzie taka nagroda dla najaktywniejszych, śledzących ligę.

Moje pytania do Was:

  • czy czas trwania sezonu 11 miesięcy jest ok? Czy nie za długo?
  • czy macie propozycje na jakieś dodatkowe punkty, zadania w ramach takiej ligi?
  • czy są jakiejś propozycje “dogrywki” w momencie gdy ligę wygra punktowo kilka osób?

Prawdopodobny start: wrzesień

Naczelna Osoba na stronie, czyli Nacz.Os. (zajmuje się wszystkim i niczym). Hedonistyczny megaloman o sercu z pikseli. Ulubione gatunki: platformery, sporty extreme w sosie arcade, carcade, logiczne, klasyki z C64 i wszystko co wyzwala adrenalinę! Posiadane platformy: C64, PSX, PS2, GC, Wii, PSP, PC, DC, Xbox