Zaproszenie | Spotkanie społeczności RnG, GnG i Retro Borsuk TV – 20.04.2024

Wiosna idzie, pora oficjalnie zapowiedzieć tegoroczny zlot RnG! Podajemy szczegóły wspólnego giercowania w Krakowie 20.04.2024!

Jak co roku zbieramy się w Kraków Arcade Museum by wspólnie grać, gadać i snuć sen o pięknych czasach młodości z grami! Rok temu wiosna wypaliła, w odróżnieniu od miesięcy letnich nie doskwiera wtedy tak bardzo upał, a słońce jest przyjemne. Choć mam info o tym, że w muzeum jest teraz większa klima to ryzykować nie będziemy, pozostajemy w wiosennym klimacie ;). Zatem jak co roku bawić się w godzinach urzędowania wraz z innymi gośćmi. Nie było to dotąd wielkim problemem, więc podejrzewam że i teraz nie będzie, tym bardziej że mamy doświadczenie jak sobie radzić z tłumem i odnajdywać siebie w nim nawet jeśli siebie nie znamy.

Relacja | Zlot RnG, GnG, Borsuk TV 22.04.2023 (Kraków)

rok temu humory dopisały, gwarantujemy że i teraz tak będzie ;)

Kraków Arcade Museum

strona www

adres: ul. Centralna 41 a, Kraków

cena biletu open: normalny – 80 zł; studencki – 70 zł; ulgowy – 60 zł; rodzinny – 220 zł (szczegóły)

godziny otwarcia: 11.00-22.00

Muzeum jest żywym tworem, toteż co chwila dochodzą nowe automaty pod strzechą, mam info o kilku, tylko popatrzcie! Nie są to oczywiście wszystkie nowości, więc jak rok temu ograliście wszystkie, to teraz prócz swoich pewniaków znajdziecie też coś nowego. Ja osobiście mam zamiar ograć wszystkie te nowości!

nowości w salonie: Tetris Giant z joyem większym od Waldka!; Taiko No Tatsujin v14 – rytmiczne rypanie w bębny; Wacca – rytmiczne japońskie dziwadło, tego typu budy katowaliśmy rok temu, Monkey Ball – joy w kształcie banana, niezłe jaja (fotki z insta Kraków Arcade Museum)


PLAN DZIAŁAŃ

Startujemy razem z muzeum, czyli o godzinie 11.00.

Podobnie jak rok temu na “tarasie” będzie stał mały stolik, a na nim nasz banerek retronagazie, przy tym stoliku docelowo będziemy się zbierać, gdy ktoś będzie chciał pogadać na spokojnie i naładować akumulatory. Przed otwarciem zapraszam wszystkich chętnych do nas, pewnie zbierzemy się już sporą grupką gdzieś przy parkingu to będzie nas widać. Tak jak rok temu zorganizuję opaski odblaskowe specjalnie na tę okazję, będą pełnić dwie funkcje. Po pierwsze będzie to pamiątka po zlocie, po drugie będą pełnić rolę identyfikatora. Każdy z taką opaską będzie automatycznie osobą z którą można pogadać lub zagrać. Można również dla osób towarzyszących pobrać opaski, jak przyjedziecie z żoną czy dzieciakami to dajcie znać, dostaną jednak tylko ci którzy będą tego dnia na zlocie. Wszyscy którzy się spóźnią niech nas szukają w środku to wydam opaski przy okazji jak będziemy na tarasie.

zlot społeczności RnG, GnG i Retro Borsuk TV – 20.04.2024

dotarły już nowe opaski, tym razem na niebiesko ;)

FOTKA GRUPOWA jak co roku będzie na schodach przed muzeum, będziemy się starali o tym przypomnieć w trakcie, ale dobrze wiecie że trudno jest w tym zgiełku coś ogłosić, dlatego już teraz się umawiamy. A umawiamy się na godzinę 13.00, jest to pora w której spóźnialscy powinni  już dojechać, a ci którzy przyjechali na chwilę nie powinni jeszcze odjechać ;). Po fotce grupowej o ile nie zapomnę zrobimy filmik w 360/3D, i może jakąś wrzutkę  AI Wrap z retrowersum, także nie rozchodzić się zbyt szybko, zajmie to tylko kilka minut. Jak takie AI wrap wygląda? O takie coś:


ARKEJD MISZCZE

Co roku robiliśmy tak, że wybieraliśmy kilka automatów i w trakcie zlotu rywalizowaliśmy na punkty. Zawsze znalazło się kilku graczy, którzy wkręcili się w podbijanie wyników, pytanie, czy w tym razem też jest ktoś chętny na takie wyzwanie? Jeżeli tak, to dajcie znać od razu w jakie gry chcecie rywalizować (bez tytułów, bardziej chodzi o gatunek, a z muzeum ustalimy co w danym przedziale jest na chodzie i można katować), jeśli nie, to Gruby w tym roku zaprasza na balety, a dokładnie na turniej mordoklepek.

Relacja | Zlot RnG, GnG, Borsuk TV 22.04.2023 (Kraków)

zeszłoroczni arkejd miszcze

TURNIEJ BIJATYK z Naganiaczem

Znany w półświadku nerdowskim naganiacz, samozwańczy menager jednego ze zlotów, a przede wszystkim swój chłop (mój chłop, wiadomo;) Gruby postanowił w tym roku coś przedsięwziąć i będzie to turniej bijatyk! Mamy potwierdzone już w Muzeum, że wszystkie budy są sprawne, zamówiłem koszulki pamiątkowe, Gruby też twierdzi ze jakieś nagrody dołoży, więc oddaję głoś naganiaczowi:

Turniej mordobić na zlocie 20.04.2024

Gry: Mortal Kombat 3 Ulitmate, Street Fighter II, Tekken Tag (1 vs 1).
Zasady: Zapisy będą prowadzone przed turniejem na naszym zlocie. Będzie można brać udział w zawodach we wszystkie 3 gry, ale punktacja będzie prowadzona dla każdej osobno. Punktacja będzie zapisywana na tablicach w czasie rzeczywistym. W zależności od ilości chętnych przewidujemy 2 scenariusze:
1. Jeżeli uczestników będzie mniej lub dokładnie 10 osób, zagramy systemem każdy z każdym, 2 walki – mecz i rewanż. Za wygraną w meczu będzie 1 punkt. Każdy mecz będzie do 2 wygranych walk. 4 najlepszych graczy zagra ze sobą półfinały, a dwóch najlepszych finał.
2. Jeżeli uczestników będzie więcej niż 10, to powyższy system będzie bez rewanżów.
W przypadku, gdy dwóch graczy będzie miała taką samą ilość punktów o pozycji będzie decydował mecz pomiędzy nimi.
Kwestie nie zawarte w tym mini regulaminie rozstrzyga organizator – Marcin W. aka Gruby.


Organizacyjne uwagi końcowe. Pamiętajcie że nie wynajmujemy Kraków Arcade Museum, będziemy traktowani tak jak każdy inny gość. Dlatego każdy musi sam sobie kupić na miejscu bilet i sam za siebie odpowiada. Opaska jaką rozdajemy nie upoważnia do niczego. Nie prowadzimy zapisów, nie będzie listy obecności, czy biletów grupowych.

Mam nadzieję że spotkamy się wszyscy licznie i jak co roku przeżyjemy wspólnie świetnie ten dzień grając w gry i wspominając stare czasy! By być na bieżąco wbijajcie na naszego discorda, insta, fejsa, tłita czy jutjuba i co tam jeszcze mamy! Na koniec dla tych którzy byli i nie byli materiał duetu Gaia i Qurt w którym udało się uchwycić zeszłoroczny zlot.

Pamiętajcie że każda osoba z opaską na ramieniu to swój człowiek, bez krępacji podchodzić, zagadać, pograć wspólnie, wielu z nas będzie okupować również taras przed muzeum, więc i tam nas wypatrujcie.

Do zobaczenia na miejscu!

Update:

  1. Qurt będzie na kanale Borsuka prowadził live stream z całego zlotu, także kto nie może być na miejscu niech wbija na lajfa i się bawi z nami, wpadajcie na jego kanał.
  2. Dla tych którzy przyjdą Kraków Arcade Museum przygotowało niespodziankę. Na hasło “retro na gazie” przy kasie otrzymacie gratis gustowne ramki na “blaty” do waszych “Delorjanów”!

 

 

Naczelna Osoba na stronie, czyli Nacz.Os. (zajmuje się wszystkim i niczym). Hedonistyczny megaloman o sercu z pikseli. Ulubione gatunki: platformery, sporty extreme w sosie arcade, carcade, logiczne, klasyki z C64 i wszystko co wyzwala adrenalinę! Posiadane platformy: C64, PSX, PS2, GC, Wii, PSP, PC, DC, Xbox