Zaproszenie | Spotkanie społeczności RnG, GnG i Retro Borsuk TV – 22.04.2023

Pora już w pełni i oficjalnie zapowiedzieć tegoroczny zlot RnG! Wszyscy na start! Podajemy szczegóły wspólnego giercowania w Krakowie 22.04.2023!

Jak co roku zbieramy się w Kraków Arcade Museum by wspólnie grać, gadać i snuć sen o pięknych czasach młodości z grami! W tym roku nie będzie to impreza w wakacje, wielu chciało zmiany terminu ze względu na brak klimy w lokalu co potrafiło wykończyć. O ile udało nam się ustalić wyjazd w mniej upalny miesiąc tak niestety inny plan by wynająć muzeum na noc nie wypalił (brak takich możliwości z przyczyn organizacyjno-prawnych po stronie muzeum). Musimy zatem jak co roku bawić się w godzinach urzędowania wraz z innymi gośćmi. Nie było to dotąd wielkim problemem, więc podejrzewam że i teraz nie będzie, tym bardziej że mamy doświadczenie jak sobie radzić z tłumem i odnajdywać siebie w nim nawet jeśli siebie nie znamy.

Relacja | Zlot 2022 – RnG, GnG i Retro Borsuk TV – 23.07.2022

rok temu było nas mnóstwo, czy tym razem się również uda powtórzyć taką frekwencję? 

Dlaczego taki termin a nie inny? Prócz tego że kryterium było “byle nie w lato”, to musieliśmy się wbić jeszcze w grafik Borsuka, który aż po wakacje ma zabukowanych gości na swoim kanale, okazuje się że 22 kwietnia, weekend pomiędzy Wielkanocą a majówką był wolny, no to bierzemy! W tym samym czasie w Krakowie ma miejsce impreza Bociana grawitacja która trwa przez 3 dni i jest to retro gamejam dla pasjonatów programowania. Myślę że ze względu na charakter tej imprezy i czas jej trwania, nasze eventy nie będą się gryzły i jak ktoś chce je pogodzić to to zrobi (ciekawostka: Bocianu był w wąskim gronie osób wybierających nasz termin:). Tak więc nie ma zlituj, teraz albo nigdy! Impreza startuje 22 kwietnia 2023 i zaczynamy wraz z otwarciem bram w muzeum! Czym jest to muzeum? Ktoś jeszcze nie wie? Szybka przypominajka:

Kraków Arcade Museum

strona www

adres: ul. Centralna 41 a, Kraków

cena biletu open: normalny – 70 zł; studencki – 60 zł; ulgowy – 50 zł; rodzinny – 200 zł (szczegóły)

godziny otwarcia: 11.00-22.00

Muzeum jest żywym tworem, toteż co chwila dochodzą nowe automaty pod strzechą, mam info o kilku, tylko popatrzcie! Nie są to oczywiście wszystkie nowości, więc jak rok temu ograliście wszystkie, to teraz prócz swoich pewniaków znajdziecie też coś nowego. Ja osobiście nie mogę się doczekać Lugi’s Mansion i Mario Kart!

nowości w salonie nie brakuje! Fani Nintendo, pinballi, klasyki i TMNT będą zadowoleni!


PLAN DZIAŁAŃ

Startujemy razem z muzeum, czyli o godzinie 11.00.

Podobnie jak rok temu na “tarasie” będzie stał mały stolik, a na nim nasz banerek retronagazie, przy tym stoliku docelowo będziemy się zbierać, gdy ktoś będzie chciał pogadać na spokojnie i naładować akumulatory. Przed otwarciem zapraszam wszystkich chętnych do nas, pewnie zbierzemy się już sporą grupką gdzieś przy parkingu to będzie nas widać. Tak jak rok temu zorganizuję opaski odblaskowe specjalnie na tę okazję, będą pełnić dwie funkcje. Po pierwsze będzie to pamiątka po zlocie, po drugie będą pełnić rolę identyfikatora. Każdy z taką opaską będzie automatycznie osobą z którą można pogadać lub zagrać. Można również dla osób towarzyszących pobrać opaski, jak przyjedziecie z żoną czy dzieciakami to dajcie znać, dostaną jednak tylko ci którzy będą tego dnia na zlocie. Wszyscy którzy się spóźnią niech nas szukają w środku to wydam opaski przy okazji jak będziemy na tarasie.

FOTKA GRUPOWA jak co roku będzie na schodach przed muzeum, będziemy się starali o tym przypomnieć w trakcie, ale dobrze wiecie że trudno jest w tym zgiełku coś ogłosić, dlatego już teraz się umawiamy. A umawiamy się na godzinę 13.00, jest to pora w której spóźnialscy powinni  już dojechać, a ci którzy przyjechali na chwilę nie powinni jeszcze odjechać ;).


ARKEJD MISZCZE

Mamy dla was propozycję arcade czwórboju! Gramy na czterech automatach, każdy z was zrobi telefonem fotkę swojego wyniku, a o godzinie 17.00 na “tarasie” podliczymy wyniki i zobaczymy kto jest najlepszym lujem w mieście! Podobnie jak rok temu postaramy się zorganizować jakąś tablicę wyników (pewnie w formie kartonu;) na której na bieżąco będziemy dopisywać aktualny rekord. Pamiętajcie by szukać kogoś kto dopisuje wyniki (nie jestem w stanie przewidzieć kto będzie tym obarczony, może kogoś mianujemy wcześniej to dam znać) lub po prostu zagadać na tarasie przy stoliku, tam zawsze będzie rezydował jakiś “nasz człowiek, co życie zna”. Zwycięzcy o godzinie 17.00 na tarasie zostaną odznaczeni specjalnie na tę okazję przygotowaną koszulką (rozmiary XL i L;).

Typy na dzień dzisiejszy skonsultowane z Muzeum:

  1. Demolition Man (Pinball)
  2. Daytona USA – najlepszy czas okrążenia na drugiej trasie (advanced) – skrzynia manualna!
  3. Mario Bros.
  4. Galaga 88 (jakby jej nie było to zwykła Galaga)

Kilka dni przed imprezą opublikujemy na RnG aktualizację wpisu, wtedy tytuły mogą ulec zmianie gdyby któraś maszyna odmówiła w międzyczasie posłuszeństwa.


Organizacyjne uwagi końcowe. Pamiętajcie że nie wynajmujemy Kraków Arcade Museum, będziemy traktowani tak jak każdy inny gość. Dlatego każdy musi sam sobie kupić na miejscu bilet i sam za siebie odpowiada. Opaska jaką rozdajemy nie upoważnia do niczego. Nie prowadzimy zapisów, nie będzie listy obecności, czy biletów grupowych.


Mam nadzieję że spotkamy się wszyscy licznie i jak co roku przeżyjemy wspólnie świetnie ten dzień grając w gry i wspominając stare czasy! By być na bierząco wbijajcie na naszego discorda, insta, fejsa, tłita czy jutjuba i co tam jeszcze mamy! Na koniec dla tych którzy byli i nie byli materiał Profesora Larka w którym udało mu się uchwycić w sposób fenomenalny zeszłoroczny zlot.

Do zobaczenia na miejscu!

PS. Informujemy, że tego samego dnia będzie w Krakowie też Bocianu ze swoją ekipą programistów, gdyż będzie trwać 8-bitowy Game Jam zwany GRAWITACJA 2023 (twórcy piszą gry w maratonie od 21 do 23 Kwietnia) i będzie można ich także odwiedzić na miejscu, czyli TUTAJ: HUB:RAUM, Factory Park, ul. Przemysłowa 12. Szerzej o tym wydarzeniu powiadomimy w osobnym wpisie (Borsuk).

Naczelna Osoba na stronie, czyli Nacz.Os. (zajmuje się wszystkim i niczym). Hedonistyczny megaloman o sercu z pikseli. Ulubione gatunki: platformery, sporty extreme w sosie arcade, carcade, logiczne, klasyki z C64 i wszystko co wyzwala adrenalinę! Posiadane platformy: C64, PSX, PS2, GC, Wii, PSP, PC, DC, Xbox