RETROnizacja 3 | Multi Retro Party – Zaproszenie 11 i 12 Maj 2019

Zapraszamy wszystkich RetroManiaków na jedną z najlepszych multiplatformowych retro imprez w Polsce! Czyli na Retronizację 3 do Pawłowic Śląskich, która odbędzie się 11 i 12 maja w Osiedlowym Domu Kultury przy ulicy Ludowego Wojska Polskiego 11. Nie byliście na poprzednich edycjach tej świetnej biesiady? Macie czego żałować! Konrad aka Renton (główny organizator zamieszania) oraz jego współpracownicy (głównie Marecheck i Sajdor) wraz z licznym gronem miłośników retro sprzętów wszelakich – cyklicznie przygotowują już dla wszystkich uczestników – multum atrakcji! Zapraszam do zapoznania się z wielce atrakcyjnym programem Trzeciej Edycji RETROnizacji, powspominania z nami poprzednich zlotów, a także do obejrzenia świetnego video zaproszenia! Chociaż najpierw zamiast  tracić czas – lepiej spakujcie do plecaka swoje ulubione Atari, Commodore, Amigę czy Playstation (albo jakąkolwiek inną maszynkę), zarezerwujcie wolny czas i wyruszcie razem z nami na swojską imprezę do Rentona! Wszyscy przybywamy na RETRONIZACJĘ 3!

Logo jest jednocześnie linkiem do facebookowej strony eventu.


WSPOMINKI

Retronizacja 2 relacjaZdjęcie z II Edycji RETROnizacji – to tylko 1/3 sali tej rozpikselizowanej biesiady!

Na początek trochę wspomnień z poprzednich edycji tej imprezy, aby uświadomić wam z jakim wspaniałym retro spędem mamy tutaj do czynienia. Przede wszystkim RETROnizacja to impreza multiplatformowa i każdy sprzęt z przeszłości (i nie tylko) oraz jego właściciel są tutaj mile widziani. Na poprzednich edycjach prym wiodły takie maszynki jak: Małe Ataryny, Commodore 64, rożne modele Amig, wszystkie rodzaje Playstation, 8 i 16-bitowe konsole pokroju NESa, SNESa czy Megadrive’a. Dodatkowo spotkać można było wysłużone PC-ty, wypasionego w emulatory Xboxa, pachnącego nowością Xboxa One, cudnego Dreamcasta, a nawet różniste Raspberry Pi zakamuflowane w pomysłowych obudowach. Pojawiały się także takie rarytasy jak Commodore 16, Amstrad Schneider czy Texas Instruments – czyli ogólnie rzecz mówiąc szał pał! Wspaniały event, pełniący zarówno funkcje rozrywkową, jak i historyczno – edukacyjną. Jeżeli macie wątpliwości i myślicie, że możecie się tutaj nudzić – to pozwólcie, że je rozwiejemy – przy takiej ilości uczestników oraz różnorodności retro platform do grania (i nie tylko) – nuda się tutaj nie pojawia!

Retronizacja 2018 relacjaNa Retronizacji można było pograć na tak wypasionej Sedze Magadrive! Mniam.

Na RETROnizacji zawsze organizowane są najróżniejsze turnieje w retro gry wraz z naprawdę zacnymi nagrodami do wygrania oraz kapitalnie przygotowanymi przez organizatorów dyplomami dla najlepszych graczy. Dodatkowo znajdziemy tutaj pokazy najfajniejszych dzieł demoscenowych na poszczególne platformy (głównie na Przyjaciółkę) oraz największa atrakcja – koncerty! Na drugiej edycji mogliśmy posłuchać na żywo atarowskiej kapeli Brothers in ATRs, która rozgrzała publiczność do czerwoności, a na zbliżającym się party swoją obecność potwierdził ceniony twórca muzyki elektronicznej wywodzący się ze sceny Commodore czyli znany i lubiany KATOD! Dobra, co ja tu będę wam pisał jakieś kocopoły, poczytajcie lepiej moje wrażenia z poprzedniej edycji i obejrzyjcie filmową minirelację profesora Larka z poprzedniego zlotu.

RETRONIZACJA 2 – minirelacja Larka. Czujecie ten klimat? To pakować sprzęt do bagażnika!

RETROnizacja zajmuje szczególne miejsce w moim serduchu. Rentonowi wraz z sympatyczną ekipą podobnych mu retro miłośników – udało się stworzyć wprost magiczną atmosferę. Po pierwsze cała biesiada była wypełniona po brzegi atrakcjami wszelakimi i nie sposób było się na niej nudzić. Ani przez chwilę! Po drugie i najważniejsze – wiele osób, które tutaj spotkałem wprost zaraża wszystkich dookoła swoim uwielbieniem dla retro komputerów i konsol, dla swojego hobby. Opowiadają o swoich zbiorach, prezentują umiłowane maszynki, grają w najróżniejsze stare, ale jare gry z młodości czy rozmawiają o przygotowywanych projektach programistycznych. Normalnie stężenie pasji jaka unosi się tutaj na metr kwadratowy powoduje, że każdy z uczestników zlotu chce chłonąć tą atmosferę niczym najlepszy narkotyk. I to daje kopa! Dodatkowo nie było tutaj żadnych: podziałów, wrogości czy niestosownych incydentów lub zachowań. Dosłownie klimat jaki się tutaj wytworzył naprawdę cofnął mnie w czasie! I pewnie nie tylko mnie… Wiecie, co najbardziej podoba mi się w Retronizacji – impreza jest szeroko odwiedzana przez całe rodziny (także kobiety wraz z dzieciakami) – tak przyjemny panuje tutaj klimat! Jednakże miłośnicy mocniejszych wrażeń niech się nie zrażają – wieczorem, o odpowiedniej porze, tradycyjnie rozpocznie się Mocniejsze Party – zakrapiane wytwornymi trunkami, na którym retro maniacy będą mogli się mocniej zintegrować! Czyli – dla każdego coś miłego!


PROGRAM RETRONIZACJI 3

Plakat reklamujący Retronizację 3 i wszystkie jej atrakcje.

WSTĘP – 30 ZŁ (KOBIETY I DZIECI WSTĘP DARMOWY).

10 MAJ (PIĄTEK) 22:00

BEFORE PARTY dla wędrowców z dalekich zakątków kraju. Możliwość noclegu w Osiedlowym Domu Kultury.

Będzie obecna ekipa Amigowców oraz YONE (aka Lokaty) – czyli integracja przy grach, muzyce, demach i trunkach wyskokowych.

11 MAJ (SOBOTA) START 9:00

Rozkładamy swój sprzęt, a później granie, rozmowy, wymiana doświadczeń, oraz TURNIEJE!

SENSIBLE WORLD OF SOCCER (Amiga): mocno obsadzone nieoficjalne mistrzostwa Polski, trzecia edycja ;-).

MICROPROSE SOCCER (Commodore 64): pierwsze nieoficjalne mistrzostwa Polski w najlepszą gałę na Komodę.

INTERNATIONAL KARATE (Atari XL/XE): pojedynek mistrzów wschodnich sztuk walk! Można będzie obić michę profesorowi Larkowi!

NAGRODAMI W POWYŻSZYCH TURNIEJACH SĄ: KONSOLE 2x PLAYSTATION oraz 1x PLAYSTATION 2 (całe zestawy).

Plus pomniejsze fanty za miejsca medalowe.

Retronizacja 2018 relacjaNa turniej Sensible World of Soccer zawsze przyjeżdżają najlepsi profesjonalni gracze z całej Polski!

CRAZY PRIEST (Amiga) – czyli rozpierducha szalonym mnichem w opcji multi player! NAGRODA: WHISKY JAMESON (wręczy autor gry Sordan).

CRASH TEAM RACING (Playstation): wyścigi kartów z Crashem Bandicootem! Turniej głównie dla dzieciaków. NAGRODA: NES MINI.

Oczywiście dla laureatów miejsc medalowych przygotowano piękne DYPLOMY.

Dodatkowo w międzyczasie: nieoficjalny turniej SWOS’a dla starych dziadów (bez profesjonalnych graczy) – aby Borsuk mógł coś wygrać…

Multimedialny Quiz prowadzony przez Edimana (z kanału RetroSfetro) na smartfony.

ZAKOŃCZENIE KONKURSÓW – OKOŁO GODZINY 18:00.

Dodatkowo grill na zewnątrz. Można wziąć własny prowiant, ale blisko jest pizzeria, lodziarnia i delikatesy. Można zamówić pizzę telefonicznie.

GODZINA 21.00 – KONCERT KATODA!

Dla odpowiedniego klimatu: KATOD – RED PLANET. Video pochodzi z kanału KATOD-music.

Po koncercie KATODA, YONE (czyli Lokaty) poprowadzi dalej muzyczne party, które przerodzi się w NOCNĄ IMPREZĘ INTEGRACYJNĄ!

12 MAJ (NIEDZIELA) WYSPAĆ SIĘ I START 10.00

POKAZ DEMOSCENY NA C64: poprowadzi czynny demoscenowiec Peyson.

POKAZ DEMOSCENY NA DOPASIONE AMIGI AGA: poprowadzi Marecheck! Dema z ostatniego Revision included.

Później: dalsza integracja, granie, rozmowy, oglądanie dem. Aż do końca imprezy!

Mam nadzieję, że ten napięty i pełen atrakcji program – przekonał was do ruszenia swoich szanownych czterech literek sprzed monitora i odwiedzenia RETROnizacji 3! Będziecie tam mogli spotkać całą śmietankę retro sceny. Od najróżniejszych twórców gier, czy dem, po znanych i lubianych youtuberów, redaktorów najróżniejszych stron o tematyce retro, a nawet nasze (Retro Na Gazie) zakazane ryje… Nie sprężajcie jednak pośladów! Retronizacja to przede wszystkim party dla wszystkich chętnych. Dla najzwyklejszych miłośników retro komputerów i konsol oraz przede wszystkim wielbicieli retro grania! Zaprawdę powiadam wam – atmosfera jaka tam panuje przypomina mi lata młodości, kiedy wraz z paczką przyjaciół siadaliśmy przy wysłużonym Atari, Commodore, Amidze czy Playstation i bawiliśmy się do rana… Na koniec tego wpisu mamy dla was wehikuł czasu, który zabierze was na Trzecią Edycję RETROnizacji!


OFICJALNA ZAPOWIEDŹ

Wszystko jasne? Retro maszynki pod pachę i widzimy się na miejscu!


PS. Zdjęcia i materiały pochodzą z archiwum Retro Na Gazie oraz zostały nadesłane przez organizatorów RETROnizacji 3. Muzyka szanownego KATODA pochodzi z jego kanału. Nasze relacje z poprzednich edycji tej imprezy: RETRONIZACJA 1 oraz RETRONIZACJA 2. Do zobaczenia w Pawłowicach Śląskich 11 i 12 Maja! My tam będziemy, a TY?!

O RetroBorsuk 229 artykułów
Zastępca Naczelnego, czyli prawie Nacz.Os. (właściciel Nory). Ulubione gatunki: wszystkie dobre gry! Z naciskiem na: akcja-przygoda, platformery, rpg, shmupy, run’n gun, salonówki. Posiadane platformy: Atari 800xl, C64, Amiga CD32, SNES, SMD, Jaguar, PSX, PS2, PS3, PS4, PSP, XboX, X360, WiiU, GC, DC, GBA, Game Gear.