RnG Liga | I sezon – FINAŁ

RnG Liga

Liga zakończona, podsumowanie czas zacząć, nagrody rozdać i przygotować grunt pod II sezon!

Pierwsze koty za płoty, nowa eksperymentalna formuła wspólnego grania i rywalizacji można powiedzieć że wypaliła. Zmienialiśmy kilkukrotnie zasady dopasowując je do realiów i waszych sugestii, sami uczestniczyliśmy w zmaganiach z przyzwoitym skutkiem (siary chyba nie było). To jakie wyniki były tutaj osiągane niektórych zadziwiły, w kilku przypadkach wręcz odstraszyły potencjalnych kontrkandydatów i pod koniec ligi emocje opadły, ponieważ faworyci byli już okopani na pozycjach. Dlatego też zbieraliśmy wnioski i sugestie przez cały czas i niedługo opublikuję osobny wpis w którym zaprezentujemy nowe zasady nad którymi się pochylimy, są wśród nich ciekawe sugestie, które nie tylko usprawnią ligę, ale mam nadzieję że sprawią że będzie ona przyjaźniejsza również dla osób z mniejszym skillem/czasem na granie co przełoży się na frekwencję.

Dosyć jednak gdybania, pora podsumować wyniki z naszego wyzwania Hi-Score, momentami było to tak wyżyłowane że by je pobić zachodziła potrzeba niemal idealnego przejścia z zachowaniem odpowiedniej kombinacji ruchów, to już są szczyty ;). Najlepszych z najlepszych wpiszemy do naszej Hi-Score Alley, gdzie będą czekać na kolejnego śmiałka który będzie chciał z nimi rywalizować.

Gry z rywalizacji:

  • Tekken 3 (PSX) – survival mode (mogą być postacie odblokowane)
  • F-Zero X (N64) – Time Attack na trasie White Land 2 (gramy tylko podstawowymi pojazdami)
  • Salamander (Famicom)/ Life Force (NES) – punkty
  • Naughty Ones (Amiga 1200/500 – nie gramy w wersję z CD32!) – punkty
  • Bandits (Atari XE/XL) – punkty
  • Astyanyax (arcade) – punkty
  • KLAX (C64)

klikamy by powiększyć tabelę z rekordami

Wyniki z gier to nie jedne co składało się na punktację w generalce, prócz tego mieliśmy jeszcze zadania co miesiąc, które podobnie jak w przypadku bingo sprawiały, że wszyscy ostro kombinowali i naciągali zasady ;). Przed wami generalka, tabela która pokazuje najaktywniejszych i… jino, którego nie daliśmy rady dogonić :).

Jak widać po tabeli niekwestionowanym zwycięzcą jest Jino, któremu serdecznie gratulujemy! W nagrodę Borsuk ufundował mu Trylogię Crash Bandicoot na PS4 i grabber, przez co zmagania w kolejnej lidze będzie dokumentował i umieszczał na tubie, będzie zatem podgląd na to jakich tricków używać ;). Pierwsze efekty mamy już teraz, popatrzcie jak się kręci mega czasy w F-Zero X na N64.

Drugie miejsce to jedyny realny konkurent przez długi czas dla Jino, czyli Hapayek. Również gratulujemy! Mam nadzieję że w następnym sezonie uda się mocniej przyatakować, daj znać na priv jakie gry wybrać by było łatwiej to osiągnąć hłehłe. Nagrodę ufundował Wojt, przesyłając rewelacyjnego Robot Jet Action na Commodore 64.

Honor RnG ratuje nam Wojt który zamyka podium. Wojtowi chciałbym szczególnie podziękować za wkład w ligę, gdyby nie on nie mielibyśmy tych wszystkich fajnych tabelek, które nam służą do  śledzenia wyników i podsumowań. Czwarte miejsce dla Wrobelson215, którego zapamiętam przede wszystkim z tego, że podciął mi skrzydła w F-Zero X. Już go prawie miałem, już byłem w myślach na drugim miejscu, gdy skubaniec wykręcił kolejne mocne wyniki i się poddałem, także wiecie rozumiecie, gratuluję ozięble ;). Piąte miejsce znów dla RnG, KSH zaskoczył wszystkich wynikami w Tekkena 3, gdzie odskoczył wszystkim tak, że nawet Jino nie dał rady! Gun Jacki to fajne chłopaki są, hej!

Dziękuję wszystkim za udział w zabawie, było bardzo fajnie. Zapamiętam jak z Retrekiem cisnęliśmy podczas Retrospekcji w Krakowie wyniki w Tekkena 3 oraz F-Zero X i jak podszedł do nas wtedy Wojt pokazując co wyczynia w Salamander na NES… żaden z nas już w ta grę nie grał potem bo to bez sensu ;). Zachęcam wszystkich do śledzenia naszego kanału na discordzie, gdzie cały czas dyskutujemy o lidze, niedługo na RnG opublikujemy wpis ze wstępnymi założeniami i otwarciem szerszej dyskusji o II sezonie. Stay tuned i do zobaczenia niedługo!

Naczelna Osoba na stronie, czyli Nacz.Os. (zajmuje się wszystkim i niczym). Hedonistyczny megaloman o sercu z pikseli. Ulubione gatunki: platformery, sporty extreme w sosie arcade, carcade, logiczne, klasyki z C64 i wszystko co wyzwala adrenalinę! Posiadane platformy: C64, PSX, PS2, GC, Wii, PSP, PC, DC, Xbox