RnG ma już 2 latka!

RnG pływa po wodach internetu już 2 lata! Niedługo będziemy tak starzy jak gry w które gramy… Miło, że spędziliśmy kolejny rok razem, mam nadzieję, że czytanie naszych wypocin daje tyle samo frajdy co ich tworzenie. Ten rok był niezłą sinusoidą, raz byliśmy na fali, a raz załapaliśmy zadyszkę i tak na zmianę. Jedziemy dalej pisząc i grając w doborowym towarzystwie i obyśmy się za rok spotkali w jeszcze lepszym gronie.

Takie wpisy na ogół służą podsumowaniu dokonań i luźnym przemyśleniom zza kulis, no to lecim! W sylwestrowym wpisie Daaku pytał naszą szanowną centralę o plany na 2017 rok, wszyscy deklarowali że będą więcej pisać tylko ja miałem inne postanowienie – Panowie jak narazie to ja swoje postanowienie tylko spełniam! :). Jako że jestem przewodnikiem tej trzódki to mam ogląd na to kto co pisze – gdybyście to widzieli! Czarny Ivo to wirtuoz szkicownika, potrafiący pisać kilka tekstów na raz, aczkolwiek wciąż czeka na level up i skill pt. “skończ rozpoczęty tekst”. Przed 15 minutami otwarłem skrzynkę, a tam wiadomość od Iva o temacie”Wybacz mi Repipie!“, gdzie dowiaduję się że obiecanego (i zaczętego!) tekstu o TMNT nie będzie na czas ;). Daaku to człowiek pracujący na pluszowy abo. Abo pisze i wali 5 tekstów w tydzień, abo nie pisze i mamy chłopa na 3 miesiące z głowy – przynajmniej jest regularny w tym co robi. Pracowity Makaveli jak dostał jakże lukratywny etat na RnG potrafił sam ciągnąć grafik RnG niczym Borsuk za najlepszych czasów, ale chyba się razem skumali bo ostatnio poznikali ;). Mroku z kolei to partyzant, niby go nie ma, niby nic nie pisze i zawsze znienacka dostaję wiadomość “tekst gotowy” jaki nie wiem, ale patrze do panelu i rzeczywiście tekst jest, bez rocznego leżakowania! Mamy też na liście płac jegomościa o ksywie keczup – człowiek grający w gry o których sam developer nie słyszał, potrafiący o nich pisać tak, że w to crapiszcze o którym słyszysz pierwszy raz chcesz zagrać. Keczup jednak wychodzi z założenia że te teksty muszą dojrzeć to też mamy jego tekst raz na rok, aktualnie ma stworzony jeden wpis o treści “ss” – co autor miał na myśli nie wiem. Jak w tym chaosie powstają magle i akta, które robimy wspólnie? Nie pytaj! Nie wiem!

Jak widzicie kręci się nasz cyrk bardzo nieregularnie i jakim cudem regularnie publikujemy już 2 lata to nie wiem, domagam się za to jakiegoś orderu z kartofla!


No dobra, bo na facebooku obiecałem konkurs z okazji urodzin to i nie smęcąc przechodzimy do rzeczy. Głównym sponsorem tym razem jest Person za co serdecznie dziękuję.

Co trzeba zrobić? Mam nadzieję, że wiecie czym są nasze RetroMagle oraz Akta RnG, a jeśli nie to po kliknięciu w linki już będziecie wiedzieć. Otóż chcemy byście podali w komentarzu tutaj na RnG lub naszym profilu na FB propozycję na kolejny magiel lub akta. Temat musi być związany z starymi grami, a najciekawszy naszym zdaniem wygra. Zwycięski temat oczywiście mężnie podejmiemy i jeśli wygrany będzie chciał to może dołączyć do tego przedsięwzięcia i aktywnie uczestniczyć w dyspucie.

Co można wygrać? Wygrany zgarnia wszystko co znajduje się na fotce (bez stołu). Jest kubek z legendarnym Pac-Manem, podkładka pod piwsko, Zeldowy miecz w doniczce, Colin jedynka, Carmageddon Splat Pack (i tu mała uwaga, to tzw. ruski tłok – giełdowi wyjadacze z przełomu wieków wiedzą ocb;), winyl Galak-Z: The Dimensional którego można odsłuchać tutaj, komiks Bombshells od DC Comics, płyta audio z muzyką z gier (jest Lazy Generation z Burnouta 3!) oraz Choose thier Kill, ale niestety co to jest musicie sprawdzić sami bo Person mi nie powiedział, a ja po szperaniu w necie nadal nie wiem. Moim zdaniem gra warta świeczki, poranna kawa z Pac’iem to ciekawa opcja, może po niej zeżresz współpracowników w robocie i masz fajrant na godzinę aż sie zrespownują.

Zasady

  1. Czas trwania: bierzemy pod uwagę komentarze napisane do godziny 23.59 dnia 26.05.2017
  2. Chętni do udziału – komentują pod tym wpisem lub na naszym profilu na FB
  3. W komentarzu zawsze wypełniaj rubryczkę „email” tym samym mailem, który będzie automatycznie mailem kontaktowym w razie wygranej
  4. Spośród wszystkich komentarzy wybieramy autora najciekawszego wg nas tematu
  5. W razie komentarzy nadmiernie wulgarnych i obraźliwych lub uważanych za SPAM, rezerwujemy sobie prawo do ich kasacji i wykluczenia z konkursu
  6. Wysyłamy nagrodę na swój koszt
  7. Nasza Centrala oraz byli redaktorzy nie biorą udziału w konkursie (ich komentarze nie są brane pod uwagę).

I tym akcentem się na dziś żegnam, zachęcam do dzielenia się opiniami, brania udziału w konkursie i oczywiście do zobaczenia pod kolejnymi tekstami. Bardzo dziękuję całej centrali za wytrwałość w słuchaniu mojego mędzenia, portalom “wspierająco-współpracującym” za pomocną dłoń, a czytelnikom za aktywny udział w życiu tej stronki (freelancerzy included!). Nara!

Hej! Hej! Nie znikajcie jeszcze! Zapomniałem o obowiązkowej muzie na imprezę! Bez tego jubileusz nie będzie udany. Zapodajcie sobie, a ja lece bo Daaku zaparkował właśnie mechem przed blokiem i lecimy stłuc dupsko Keczupowi!

Naczelna Osoba na stronie, czyli Nacz.Os. (zajmuje się wszystkim i niczym). Hedonistyczny megaloman o sercu z pikseli. Ulubione gatunki: platformery, sporty extreme w sosie arcade, carcade, logiczne, klasyki z C64 i wszystko co wyzwala adrenalinę! Posiadane platformy: C64, PSX, PS2, GC, Wii, PSP, PC, DC, Xbox