Turniej | Tekken 7 w Borsuczej Norze! (26.02.2022)

Zapraszamy na pierwszy, największy, najlepiej obsadzony, wyjątkowy i niesamowity Turniej TEKKENA LIVE! Odbędzie się on 26 lutego (SOBOTA) w Borsuczej Norze w sławnej Sosno Jamie, a zarazem będzie transmitowany przez największą polską retro telewizję, czyli Borsuk Retro Gry TV! Start zmagań planujemy na godzinę 17:00, ale bądźcie czujni, gdyż godzina transmisji może jeszcze ulec zmianie na wcześniejszą. W związku z faktem, że zwiększyła nam się znacząco liczba wojowników, którzy wezmą udział w Turnieju – musieliśmy ograniczyć liczbę gier, w które będziemy się pojedynkować. Wiecie, rozumiecie, inaczej siedzielibyśmy przed ekranami telewizorów do rana, zarówno my zawodnicy, jak i wy widzowie. Planowaliśmy sześcioosobowe zmagania w cztery znane i lubiane bijatyki (Tekken 3, Tekken 7, Soul Calibur 6 oraz Bloody Roar), jednakże chętnych do sprawdzenia swoich umiejętności na ringu było więcej. Okazało się, że w naszym mordobiciu live weźmie udział, aż 10 graczy (a może i 11!), więc postanowiliśmy ograniczyć sobotnie zmagania tylko do dwóch gier: TEKKEN 3 i TEKKEN 7, a za wszelkie zmiany przepraszamy. Nie martwice się SOUL CALIBUR w przyszłości także dostanie osobny turniej. Do rzeczy! Najpierw zobaczcie świetne i klimatyczne zaproszenie na naszą transmisję, które przygotował Marcin W (dziękujemy!), a później zapoznajcie się z zasadami rozgrywek o miano Króla Żelaznej Pięści!

Klimatyczne zaproszenie na Turniej autorstwa Marcina W!

Rozpoczynamy więc pierwszy (i miejmy nadzieję cykliczny) turniej w bijatyki (retro i nie tylko) pod patronatem Retro na Gazie! Odbędzie się on dnia 26 LUTEGO, czyli w SOBOTĘ o godzinie 17:00, oczywiście u naszego kochanego sierściucha Borsuka i oczywiście będzie transmitowany LIVE w Borsuk RetroGry TV! Wpisowe dla uczestników turnieju przyjmujemy w trzech wariantach: na krzywy ryj, co łaska, lub 50 złotych. Wpisowe wchodzi do puli nagród dla uczestników turnieju! Do puli nagród turniejowych zostanie wliczone też całe wsparcie jakie otrzymamy od widzów w trakcie transmisji live! Zwycięzca turnieju ZABIERA 100% całej puli nagród. Co zrobi z pieniędzmi? Jego sprawa!

Będziemy pojedynkować się (napierniczać się po ryjach) w następujących bijatykach 1 vs 1: TEKKEN 3 (na Malinie PI 400) i TEKKEN 7 na Playstation 5. Mamy ponad 10 zawodników, wiec większa ilość gier spowodowałaby kolosalną ilość pojedynków. Będzie się działo! Do każdego z Tekkenów – wyłonimy 2 grupy składające się z 5 zawodników, gdzie każdy walczy z każdym i dwóch najlepszych gierojów z największą ilością punktów przechodzi do fazy pucharowej, mistrzowskiej. Zdobywca pierwszego miejsca w grupie pierwszej zmierzy się z zawodnikiem z drugiego miejsca w drugiej grupie i na odwrót. Zwycięzcy półfinałów zmierzą się zaś w finale – czyli walce o tytuł najlepszego w danej bijatyce. Tak będziemy rozstrzygać zawody dla każdej z wymienionych powyżej gier.

Tekken 3 + Tekken 5 i najlepsi zawodnicy świata: Bolo Yeung, JCVD i Devil Monty Kazama!

Zasady Punktacji: Każda walka będzie się składać z 3 rund i za każdą wygraną rundę gracz otrzymuję 1 pkt. np. w pojedynku Szyszka Borsuk padnie wynik: 2:3 w rundach – wtedy Szyszka otrzymuje 2 pkt a Borsuk 3 pkt. Proste, łatwe i przyjemne zasady:1 runda = 1 punkt. Po każdej fazie grupowej (i półfinałach i finale) zarobione punkty w danej bijatyce – oczywiście przechodzą do rankingu generalnego, abyśmy wyłonili KRÓLA MORDOBIĆ! Punkty zdobyte w meczach półfinałowych i finałowych także wchodzą do punktacji generalnej, aby ci lepsi zawodnicy mieli przewagę punktową nad leszczami, którzy z grupy nie wyszli. Będzie prowadzona osobna tabela dla wszystkich zawodników z ich osiągnięciami punktowymi. Zawodnik z największą ilością punktów (czyli wygranych rund) we wszystkich bijatykach – wygrywa cały TURNIEJ, składający się z dwóch miniturniejów. System jest sprawiedliwy, gdyż należy zauważyć, że kto będzie wychodził z grup będzie miał więcej punktów. UWAGA: W przypadku jeżeli w jednej grupie będzie więcej osób niźli w drugiej, to o kolejności w klasyfikacji generalnej decydować będzie różnica pomiędzy rundami wygranymi a przegranymi, czyli dodatni bilans zwycięskich rund. Wynika to z faktu nierównej ilości pojedynków w obu grupach.

ZAWODNICY

1. Repip,

2. Marcin W.,

3. Borsuk,

4. Ślepy,

5. Szyszka,

6. KungFuTse aka Wojtek,

7. Kamil,

8. Waldek Mroczkowski,

9. Roland,

10. Judasz,

11. Andrzej (na 50%).


TURNIEJ ŻELAZNEJ PIĘŚCI LIVE

TEKKEN 3 (PSX na PI 400) + TEKKEN 7 (PS5)

26 LUTY SOBOTA

GODZINA 17:00 (NAJPÓŹNIEJSZY START TRANSMISJI)

BORSUCZA NORA W SOSNO JAMIE! (ZBIÓRKA WOJAKÓW OD 14:00)

KANAŁ: RETROBORSUK

Powyżej link do transmisji live. UWAGA: turniej może rozpocząć się o pół godziny wcześniej!


AKTUALZIACJA: Możliwe, że do Turnieju w ostatniej chwili dołączy stary wyjadacz Tekkena, czyli Andrzej! Wtedy jedna grupa będzie liczyła 6 zawodników, a druga 5. Wychodzi z grupy po 2 zawodników, a w generalce decyduje bilans zwycięskich rund.

O RetroBorsuk 229 artykułów
Zastępca Naczelnego, czyli prawie Nacz.Os. (właściciel Nory). Ulubione gatunki: wszystkie dobre gry! Z naciskiem na: akcja-przygoda, platformery, rpg, shmupy, run’n gun, salonówki. Posiadane platformy: Atari 800xl, C64, Amiga CD32, SNES, SMD, Jaguar, PSX, PS2, PS3, PS4, PSP, XboX, X360, WiiU, GC, DC, GBA, Game Gear.