Zaproszenie | Spotkanie społeczności RnG, GnG i Retro Borsuk TV – 23.07.2022

Wakacje, wakacje! Pora wsiąść w dowolny wehikuł i ruszyć w drogę! A gdzie? Najlepiej do Krakowa pograć ze znajomymi na automatach! Zapraszamy na spotkanie z retro dziadygami!

Gdy rok temu na spontanie zorganizowany został zlot naszej retro gromadki nie spodziewałem się jego długotrwałych skutków. Ot po prostu jechałem pograć na arcade z kilkoma ludźmi i tyle. Okazało się że wszystko wypaliło aż nadto, ludzie się mocno zintegrowali, było sporo radochy, no i oczywiście postanowiliśmy się znów spotkać. Mija kolejny rok i pora przejść od słów do czynów!

tak się wszystko zaczęło rok temu

Kto jest na naszej grupie na discordzie ten już wie o zlocie bo nie była to żadna tajemnica. Jednakże dziś nie tylko chciałbym zaprosić szerszą publiczność, dziś mam już gotowych dla was kilka konkretów i z grubsza plan na to jak będzie zlot przebiegać. Przede wszystkim data i miejsce, zlot odbędzie się w dniu 23.07.2022 oczywiście w Kraków Arcade Museum! Szczegóły dot. tego magicznego miejsca jeśli tam ktoś z was wcześniej nie był można zobaczyć, np. w relacji video duetu z Gramy na Gazie. Szybka piguła o party place:

Kraków Arcade Museum

strona www

adres: ul. Centralna 41 a, Kraków

cena biletu open: normalny – 60zł; studencki – 50 zł; ulgowy – 40 zł; rodzinny – 150 zł (szczegóły)

godziny otwarcia: 11.00-21.00

kto jeszcze nie wie czym jest nasze miejsce docelowe niech nadrabia seans!


PLAN DZIAŁAŃ i ARCADE PIĘCIOBÓJ

Startujemy razem z muzeum, czyli o godzinie 11.00. Mam nadzieję że nie zwalę sprawy jak rok temu i nie spóźnię się o kilka godzin przez autostradę A4, tym razem ruszam wcześniej ;).

Przed otwarciem zapraszam wszystkich chętnych do nas, pewnie zbierzemy się już sporą grupką gdzieś przy parkingu to będzie nas widać. Mamy zamówione 100 opasek odblaskowych specjalnie na tą okazję, będą pełnić dwie funkcje. Po pierwsze będzie to pamiątka po zlocie, po drugie będą pełnić rolę identyfikatora. Każdy z taką opaską będzie automatycznie osobą z którą można pogadać lub zagrać. Skoro zamówiłem 100 sztuk to można również dla osób towarzyszących pobrać opaski, jak przyjedziecie z żoną czy dzieciakami to dajcie znać, dostaną jednak tylko ci którzy będą tego dnia na zlocie. Wszyscy którzy się spóźnią niech nas szukają w środku to wydam opaski przy okazji jak będziemy na tarasie. Moją i Borsuka mordę kojarzycie to nas znajdziecie ;).

A jaki jest plan po otwarciu? NIE MA! Macie się dobrze bawić i już! To rozkaz! Buda jest wypełniona setkami automatów arcade, więc jest co robić. Opaski i stolik pozwolą się wspólnie namierzyć, więc nic tylko gadać i grać! Ja osobiście pewnie będę krążył wokół automatów z Sega Rally, Ridge Racer i Top Skater, liczę że naprawiony będzie Alpine Racer.

Chyba że macie już jakieś plany na ustawkę pod konkretnym automatem? My mamy dla was propozycję arcade pięcioboju! Gramy na pięciu automatach, każdy z was zrobi telefonem fotkę swojego wyniku, a o godzinie 17.00 na “tarasie” podliczymy wyniki i zobaczymy kto jest najlepszym lujem w mieście! Zobaczymy czy pięciobój sprawi że się nie będzie dało dopchać do tych maszyn ;). Przewidujemy nagrody dla najlepszych, wpis zaktualizowaliśmy po konsultacji z Muzeum, niestety 2 maszyny są niedostępne, więc trzeba je zmienić.

  1. Centipede (propozycja Borsuk)
  2. Pooyan  Donkey Kong 3 (propozycja Wojt)
  3. Sega Rally 2, trasa na pustyni (propozycja repip)
  4. Tempest (propozycja Sikor)
  5. Whack-A-Mole ICE COLD BEER (propozycja borsuk)

PUNKT ZBIORCZY + FOTKA GRUPOWA

Kto był rok temu ten pamięta, że choć wszyscy chcemy pograć na maszynach w środku tego przybytku, to pogadać tam jednak nie sposób. Rok temu wytworzyła się tzw. “ekipa tarasowa”, która przed muzeum z dala od gwaru gaworzyła i popalała papierosa. Mając to doświadczenie Wojt poprosił właścicieli o wystawienie nam dodatkowego stolika z krzesłami w tym miejscu, dzięki czemu będziemy mogli z sobą pogadać i będziemy wiedzieć gdzie siebie szukać. Dla pewności stolik oznaczymy naszym “stojaczkiem”. Pamiętajcie że każdy ma podejść i zagadać, a nie stać z boku i się zastanawiać czy wypada! Wypada to szyba, wy macie podejść i pogadać! Zrozumiano KSH? ;).

Relacja | Mini zlot RnG i GnG w Kraków Arcade Museum

rok temu byliśmy piękni i młodzi, w tym nie będzie inaczej!

Również czerpiąc z ubiegłorocznych doświadczeń, już teraz ustalamy sobie godzinę fotki grupowej! Myślę że najlepsza będzie godzina 14.00, wtedy spóźnialscy dojadą, a ci którzy chcą się szybko zmyć jeszcze będą. Rok temu na spontanie zbieraliśmy ludzi i dużo osób się nie załapało, mam nadzieję że tym razem braknie nam miejsca w kadrze ;). Fotkę zrobimy tam gdzie rok temu, na schodach przed muzeum.

Organizacyjne uwagi końcowe. Pamiętajcie że nie wynajmujemy Kraków Arcade Museum, będziemy traktowani tak jak każdy inny gość. Dlatego każdy musi sam sobie kupić na miejscu bilet i sam za siebie odpowiada. Opaska jaką rozdajemy nie upoważnia do niczego. Nie prowadzimy zapisów, nie będzie listy obecności, czy biletów grupowych.


Wszystko wiemy? Jak nie to pytajcie w komentarzach. Jeszcze raz przypominam, że jak będziecie chcieli jakiejś większej rywalizacji na konkretnym automacie to dajcie znać, możemy zawsze coś zorganizować, pewnie chętni się znajdą. Przed zlotem na naszym FB i twitterze postaram się potwierdzić ostateczny setup i zapytamy o dostępność automatów w muzeum. Ci którzy nie jadą zaglądajcie w sobotę na naszego instagrama, pewnie coś wrzucimy ;)

Do zobaczenia na miejscu!

Naczelna Osoba na stronie, czyli Nacz.Os. (zajmuje się wszystkim i niczym). Hedonistyczny megaloman o sercu z pikseli. Ulubione gatunki: platformery, sporty extreme w sosie arcade, carcade, logiczne, klasyki z C64 i wszystko co wyzwala adrenalinę! Posiadane platformy: C64, PSX, PS2, GC, Wii, PSP, PC, DC, Xbox