Akta retronagazie.eu | Na inną nutę

gry inna nuta akta rngPolyphony – mistrzowie kierownicy. Squaresoft – cudotwórcy od erpegów. ArcSys – animatorzy prześlicznych bitek 2D. Każdy z nas ma pewnie zakodowane w głowie podobne zależności co do swoich ulubionych studiów developerskich. Wiele z nich faktycznie odnalazło się w jednym gatunku gier, które rozsławiły ich loga i nazwy na cały świat oraz zaskarbiły sobie uznanie rzeszy graczy i oddanych fanów. Ale że robienie cały czas tego samego nawet najbardziej oddanego wyrobnika potrafi znudzić, to nawet ci hegemoni raz na jakiś czas “zagrali na inną nutę”, próbując swoich sił w gatunku lub stylistyce wcześniej przez nich nietkniętej. Efekty takich wyskoków bywają różne: a to dobry pomysł zostanie pokryty mało apetyczną oprawą, a to mimo poprawnej konstrukcji całości zabraknie duszy… Poniżej znajdziecie z kolei zestaw tych bardziej udanych prób wejścia na nowy grunt – wiele z nich wcześniej nieznanych, wszystkie niewątpliwie jednak bardzo udane i warte choćby zawieszenia na ich oka. Zaczynamy!

gry inna nuta akta rng

I jak, podobało się Wam takie nietypowe zestawienie? Znaleźliście w nim coś dla siebie? A może sami macie własne typy na gry “na inną nutę”, którymi chcielibyście się z nami podzielić? O wszystkim możecie dać nam znać w komentarzach!

Kilka powiązanych artykułów:

Contra od Czarnego Ivo

Pegazusowy shmup także od Ivo

Szerzej o Donkey Kongu autorstwa repipa

Jeszcze więcej mechów, praca wspólna

Beznadziejnie zakochany w konsolach przenośnych. Posiadane handheldy: GBC, PSP, NDS, PSV, 3DS, WonderSwan, Game Gear, N-Gage