Gramy na Gazie LIVE | Adam Is Me (Atari XL/XE) i Przegląd Twórczości: Ilmenit + stRing

adam is me gramynagazieKolejny dzień i kolejna nowa świetna gra na Atari?! Heh, chciałbym, żeby tak było, chociaż trzeba przyznać, że ostatnimi czasy atarowscy twórcy nas naprawdę rozpieszczają. Dzisiaj zaprezentujemy wam najnowszą i ponoć bardzo nowatorską grę logiczną zatytułowaną Adam Is Me! Jej premiera odbyła się kilka dni temu, zaś my do dzisiejszego odcinka zaprosiliśmy twórców tego przeboju (mam nadzieję iż ten szpil będzie takowym!), a także klocki LEGO! Że co?

Normalnie i genialnie w Borsuczej Norze zagoszczą dzisiaj: osobiście muzyk Michał Radecki – Mikulicz (stRing) wraz z synem Dominikiem (VIP), którzy współtworzyli Adam Is Me oraz możliwe także, że odwiedzi nas główny programista gry – Jakub Dębski (Ilmenit), z którym spróbujemy połączyć się online, lub jeżeli nie będzie to możliwe to pogadamy na czacie. Tradycyjnie będziecie musieli znieść także widok naszych stetryczałych ryjów: mojego borsuczego i przystojnego larkowego oraz owłosionego wilczurzego Monty’ego! Cholewcia, nie wiem jak my się wszyscy pomieścimy na mojej sofie, ale do odważnych świat należy! Szykujcie się na naprawdę udaną i zapewne bardzo długą zabawę z Gramy na Gazie, gdyż w planie programu mamy między innymi:

PREZENTACJĘ GRY ADAM IS ME ORAZ ROZMOWY O JEJ TWORZENIU

PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI STRINGA, ILMENITA oraz VIPA.

ZAGRANIE W ULUBIONE GRY NASZYCH GOŚCI NA MAŁYM ATARI.

SKŁADANIE ROBOTA Z KLOCKÓW LEGO!

Co ten Borsuk pieprzy o jakimś robocie z legowców? Ano musicie wiedzieć, że niezawodne Retronics dostarczyło na rynek przepiękne kolekcjonerskie wydanie Adam is Me, które zawiera: uwaga, uwaga – zestawik oryginalnych klocków LEGO, z których możemy sobie złożyć tytułowego bohatera dzisiejszej gry! No i fajnie, ale może przejdźmy do szczegółów, czymże jest ten Adam, lub kimże? Bo w sumie to moje gały jeszcze go w akcji nie widziały…


ADAM IS ME

WYDAWCA: RETRONICS (2020)

TWÓRCY: Jakub „Ilmenit” Dębski, Marek „Koala” Ogłodek, Marek „Xeen” Cora, Adam „Ooz” Powroźnik, Michał „stRing” Radecki-Mikulicz,

Dominik „VIP” Radecki-Mikulicz, Mateusz „Bobslej” Kulas

Adam Is Me Box and Lego

Piękne wydanie gry od Retronics oraz fizyczny model Adama z legowców. Fajowsko, co nie? Nie kupiliście jeszcze tej gry? Nic straconego! Zamówienia możecie składać na maila Retronics, czyli: zamowienia@retronics.eu. Cena edycji kolekcjonerskiej z robotem to 189 złotych, zaś bez figurki 139 złotych.

Zaraz, zaraz, jak mu się tak przyglądam to aż ciśnie mi się na usta: czyżby Robbo powrócił w kolejnym wcieleniu? Prawda, że prezentowany na poniższym trailerze bohater oraz sama gra gra wygląda bardzo podobnie? Jednakże pozory mylą, więc zapytuję – o co tu kaman? Adaptive Discovery Astro Machine (w skrócie A.D.A.M.) to produkcja z robotem w roli głównej będąca połączeniem głośnego androidowego przeboju Baba is You z Robbo, czy Laurą, albo innym Boulder Dashem. Niby tylko kolejna gra logiczna, jednakże bardzo kolorowa, rozległa (64 etapy rozsiane po galaktyce), z pewną niespotykaną i nowatorską cechą: zmiennymi zasadami panującymi w etapach. Jakimi? Na przykład: zamiana jednego przedmiotu w inny klamot; albo naszego robota w planetarnego stwora; teleportowanie obiektów; przenikanie herosa przez ściany; zabawa z fizyką. Hmm, brzmi to wszystko bardzo obiecująco! Dodatkowo produkcja ta jest bardzo na czasie, gdyż głównym celem naszego robocika jest uratowanie galaktyki od zabójczego wirusa! Na pewno gwarancją jakości jest zespół twórców, którzy stoją za Adam is Me: kozak Ilmenit (autor taktycznego rpg’a His Dark Majesty), prawdziwek Ooz (jeden  najlepszych grafików 8-bit), Koala i Xeen (koderzy z grupy Agenda), niejaki Bobslej (kto zacz, nie wiem) oraz nasz zgredziol stRing (muzyka, instrukcja, projekt niektórych poziomów) i jego syn Dominik. Uwaga, uwaga: znane i lubiane czasopismo o retro grach Pixel, napisało w 60-tym numerze o dzisiejszym bohaterze: Adam Is Me śmiało może pracować na własną legendę! Prawda, że brzmi to naprawdę imponująco, cholera, coraz bardziej jestem zaciekawiony, czy Ataryna dostanie kolejnego hiciora z gatunku gier logiczno – zręcznościowych?! Chciałbym!

Trailer Adam Is Me – ustal własne zasady rozgrywki?! Brzmi intrygująco, nieprawdaż?

RETRONICS przygotował dla wszystkich chętnych dwa wydania gry: wersja standardowa, zawiera: pudełko z obwolutą, kartridż z grą (na którym możemy dokonać zapisu postępu), instrukcję polsko-angielską (26 stron – guuuuuby stuff!), dwie karty ze słownikiem pojęć (o kurdelebele!), zaś wersja deluxe jest jeszcze bardziej dopasiona i zawiera: pudełko z obwolutą, kartridż z grą (na którym możemy dokonać zapisu postępu), instrukcję polsko-angielską (też 26 stron, uff myślałem, że będzie sto!), dwie karty ze słownikiem pojęć, figurkę Adama z oryginalnych klocków LEGO (o wys. 16cm) do samodzielnego złożenia (po tylu latach znowu pobawimy się legowcami!), instrukcję LEGO (a jakże!). Normalnie jakieś szaleństwo z tymi wydaniami gier na Atarynę, doganiamy Zachód! Uff, krótką prezentację dzisiejszej produkcji mamy już za sobą, przyjrzyjmy się pokrótce jeszcze naszym gościom, bo to naprawdę zasłużone dla atarowskiej sceny persony.


ILMENIT

Oprócz paru pomniejszych gier (The Hunt, Small Reversi oraz Viper) Jakub Dębski znany jest z kilku projektów demoscenowych (Galactic Bearing, Mona, Quatari), ale przede wszystkim zasłynął stworzeniem jednej z największych gier na Małe Atari. Uwaga, uwaga – jest on autorem jedynego taktycznego, drużynowego RPG’a osadzonego w świecie fantasy wydanego na Atari XL/XE zwanego His Dark Majesty! Wiecie, rozumiecie: łucznicy, elfy, czarodzieje, waleczna drużyna walcząca z przeciwnikami, bogata fabuła plus klimatyczne intra oraz outra, wpadająca w ucho ścieżka dźwiękowa. Na bogato! Prawdziwa symulacja średniowiecznego pola walki, niczym Laser Squad tylko walczymy bronią białą, miotaną oraz czarami! Chyba z Larkiem pokazywaliśmy kiedyś w jednym z programów rozgrywkę z tegoż tytułu, tylko my za bardzo nie potrafiliśmy w niego grać… Mam nadzieję, że tym razem Ilemnit i stRing nam trochę pomogą, bo jest to naprawdę rozbudowana produkcja!

Ekrany z His Dark Majesty: klimatyczne intro plus pole bitwy.


STRING i VIP

Michał Radecki – Mikulicz to prawdziwy weteran atarowskiej retro sceny, który udziela się na niej od wielu lat (z przerwami) jako jeden z najlepszych muzyków, i wcale tutaj nie przesadzam. Nie będę przytaczał tutaj jego całego dorobku, gdyż to naprawdę płodny kompozytor, ale powiadam wam, że wielokrotnie jego piękna muzyka pieściła uszy atarowskich graczy! Przykłady? Proszę bardzo! Wielki Powrót Pingwinów autorstwa profesora Larka, prześwietna i rozbudowana adaptacja Panga, zręcznościowy i klimatyczny jednoprzyciskowiec Skyscraper, genialny logiczno – platformowy szpil Ridiculous Reality, arcytrudny Hobgoblin, kultowy izometryk Knight Lore i ponownie larkowa produkcja – logiczne Klony (ta muzyka do dzisiaj pałęta mi się po czaszce!). Jasny gwint, same hiciory i do tego jak genialnie udźwiękowione! Ha, a to nie wszystko, gdyż trochę gier pominąłem, a sam stRing udzielał się także mocno przy produkcji najróżniejszych dem (między innymi Ilusia, Far Away), niektóre z nich współtworzył wraz ze znaną grupą Agenda. Co do dorobku atarowskiego jego syna Dominika to nie mam o nim bladego pojęcia, możliwe iż Adam Is Me to pierwsza gra, w której tworzeniu uczestniczył, ale mam nadzieję, że pójdzie on w ślady ojca! Weźcie pod uwagę obszerny dorobek stRinga oraz fakt, że chciał też pokazać jak przechodzi kilka swoich ulubionych gier (na przykład Road Race) i już widzicie jak mocno napakowany zawartością będzie sobotni odcinek Gramy na Gazie LIVE! Normalnie napakowany niczym kabanos, a raczej powinienem zacytować klasyka: trzymajcie się w tym odcinku ramy, bo się zes…., a rady nie damy pokazać wszystkich atrakcji! Do zobaczyska!

stRing ubarwił swoją muzyką naprawdę wiele hitów na Atari! Hobgoblin, Ridiculous Reality, Pang, Knight Lore to tylko niektóre z nich…


ZAPRASZAMY

SOBOTA 14.11.2020, GODZ. 12:00

Gramy na Gazie LIVE – ADAM IS ME (2020) + SPOTKANIE Z TWÓRCAMI GRY!


Film przygotował Larek. Zapraszam do odwiedzania i subskrybowania jego kanału Larkadiusz. 

O RetroBorsuk 229 artykułów
Zastępca Naczelnego, czyli prawie Nacz.Os. (właściciel Nory). Ulubione gatunki: wszystkie dobre gry! Z naciskiem na: akcja-przygoda, platformery, rpg, shmupy, run’n gun, salonówki. Posiadane platformy: Atari 800xl, C64, Amiga CD32, SNES, SMD, Jaguar, PSX, PS2, PS3, PS4, PSP, XboX, X360, WiiU, GC, DC, GBA, Game Gear.