Gramy na Gazie LIVE – Przegląd Gier na konsolę VECTREX (video)

Gramy na Gazie niespodziewanie powraca z transmisją LIVE! I do tego ze świetnym materiałem – zapraszamy wszystkich retro miłośników na Przegląd Gier na konsolę VECTREX! A to ci niespodzianka i jaki rarytasowy zabytek w naszym programie! Powiem wam szczerze, że sami zaskoczyliśmy się dzisiejszą transmisją… Po prostu profesor Larek wpadł do mnie celem sprawdzenia: jak w przyszłości będziemy pokazywać sławnego Vectrexa na YouTubie. Jak ustawić kamery, nagrywanie – żebyście mogli ładnie zobaczyć obraz z monitora tej niesamowitej konsolki, która wyświetla gry za pomocą super płynnie poruszających się wektorów. Na żywo, na pionowym kineskopowym (wbudowanym) monitorze – robi ona piorunujące wrażenie, ale nie ma żadnego wyjścia video, ani audio i była to dla Larka nie lada zagwozdka. A jak rozwiązać problemy z dźwiękiem, którym mikrofonem go puścić, aby nie było opóźnień, hmm? Po kilku godzinach kombinacji – profesorek znalazł rozwiązanie, więc uradowani przybyliśmy sobie piątki i wiecie co? Tak bardzo podnieciliśmy się graniem na Vectrexie, w te jedyne w swoim rodzaju i niespotykane pod względem wizualnym gry – że z bananami na ryjach zakrzyknęliśmy:

TRANSMISJA W NIEDZIELĘ 30 SIERPNIA OD GODZINY 12.00!

I BAWIMY SIĘ DO OPORU!


VECTREX

Przygotowania do Gramy na Gazie w Borsuczej Norze. Pole Position na Vectrexie i kamery w ruch!

Dzisiejszy wpis potraktujcie tylko jako zaproszenie na transmisję LIVE, w przyszłości mam zamiar napisać tutaj serię artykułów z minirecenzjami wszystkich gier na Vectrexa, które posiadam w swojej kolekcji. Spodziewajcie się więc tekstowego cyklu Wektorowe Światy Vectrexa (czy jakoś tak) składającego się z minimum dziesięciu odcinków. Oczywiście wszystkie gry zaprezentujemy także z profesorkiem w programie Gramy na Gazie i nie jestem pewien, czy wyrobimy się w jednej części, gdyż posiadamy ich ponad 100… Oczywiście na pięknie wydanych retro kartridżach. Zaraz, zaraz, może zanim przejdziemy do gier to przedstawię wam szybką specyfikację tej rzadkiej konsoli?

PRODUCENT: GENERAL CONSUMER ELECTRONICS

ROK PRODUKCJI: 1982 (LISTOPAD)

W LATACH 1983-84 SPRZĘT WYDAJE MILTON BRADLEY COMPANY

DYSTRYBUTOR W JAPONII: BANDAI

CECHA SZCZEGÓLNA: GRAFIKA WEKTOROWA NA WBUDOWANYM MONITORZE CRT (9 x 11 CALI)

WBUDOWANY KONTROLER ANALOGOWY Z 4 PRZYCISKAMI

PROCESOR: MOTOROLA 68A09 1,5 MHZ

PAMIĘĆ RAM: 1 KB

PAMIĘĆ ROM: 8 KB

NOŚNIK: KARTRIDŻE DO 32 KB

DŹWIĘK: GENERAL INSTRUMENT AY-3-8912 (WBUDOWANY GŁOŚNIK)

PERYFERIA DODATKOWE: NAKŁADKI KOLORYZUJĄCE GRY, OKULARY 3D, PIÓRO ŚWIETLNE…


GRY

Vectrex GamesBorsucza mini kolekcja gier na Vectrexa. Nie martwcie się – kartridży tylko trzy, ale gier aż sto trzy!

Powiem wam bez kitu, że gry na Vectrexa robią świetne wrażenie, są zupełnie niepowtarzalne, zasuwają jakby w 50 klatkach na sekundę, zaś ultrapłynna i  monochromatyczna grafika powoduje, że dzisiejszy gracz czuje się jakby przeniósł się w czasie do jakiejś nieokreślonej retro przeszłości, a nawet retro przyszłości… Po prostu MILION PROCENT RETRO W RETRO, albo jakieś RETRO FUTURE, zwał jak zwał… Zero pikseli, świetny kontrast, szybkie skalowanie obiektów, przyjemne odgłosy dźwiękowe, a w tym wszystkim konwersje hitów z automatów arcade! Oczywiście jak na każdym systemie, tak i na Vectrexie znajdziecie dużo niegrywalnych wynalazków, ale może zachęcę was kilkoma hiciorami, które będziemy pokazywać? Na ten stareńki wynalazek wyszły między innymi: Pole Position, Frogger, Star Trek, Minestorm (wbudowany klon Asteroids), prześwietna wariacja na temat Defendera zwana Protector, czy jedna z najlepszych konwersji Moon Patrol w historii – czyli Vector Patrol. Uwaga – mamy je wszystkie! Czy do zaprezentowania naszej groteki na Vectrexa wystarczy jeden 11-godzinny odcinek naszego programu? Chyba nie, bo postanowiliśmy z Larkiem pograć chociaż trochę w każdego szpila. Dobra koniec pierniczenia, więcej o grach na Vectrexa przeczytacie w przyszłych minirecenzjach, ten wpis miał was tylko zaprosić do oglądania najnowszego odcinka Gramy na Gazie. W takim razie – zapraszamy jeszcze raz:

TRANSMISJA LIVE NIEDZIELA 30 SIERPNIA, GODZINA 12:00, CZYLI DZISIAJ!


Gramy na Gazie slider

ArSoft CORPORATION i Retro na Gazie prezentują:

Gramy na Gazie – Przegląd Gier na Konsolę VECTREX!

O RetroBorsuk 229 artykułów
Zastępca Naczelnego, czyli prawie Nacz.Os. (właściciel Nory). Ulubione gatunki: wszystkie dobre gry! Z naciskiem na: akcja-przygoda, platformery, rpg, shmupy, run’n gun, salonówki. Posiadane platformy: Atari 800xl, C64, Amiga CD32, SNES, SMD, Jaguar, PSX, PS2, PS3, PS4, PSP, XboX, X360, WiiU, GC, DC, GBA, Game Gear.