Konkurs | Najlepsza Recenzja Gry Logicznej Na Retro Sprzęty – Wyniki

Jako, że wróciłem z urlopu – czas na wyniki naszego Konkursu na Najlepszą Recenzję Gry Logicznej na retro sprzęty! Dzisiaj będę się streszczał, gdyż nie dysponuje zbyt dużą ilością wolnego czasu. Spokojnie drodzy retro maniacy – popiszemy sobie więcej w następnej recenzji małobitowej gry! Zasady naszego zeszłorocznego konkursiku znajdziecie w linku powyżej, więc szybko przypomnę tylko nagrody, spośród których laureaci będą wybierać swoje upatrzone fanty. W kolejności od zwycięzcy do ostatniego uczestnika naszej zabawy. U nas tradycyjnie wygrywają wszyscy, bo to przecież  Retro Na Gazie i ważniejsza jest dla nas radość z pisania dla was recek i czytania waszych artykułów, niż konkurowanie ze sobą, kto lepszy. Od pasjonatów dla pasjonatów! Dobra jedziemy z tym koksem.


PULA NAGRÓD

Wszystkie nagrody w Konkursie na recenzję gry logicznej na retro – sprzęty.

New Adventures of Laura (Atari XL/XE)dzięki uprzejmości ccwrc. (wybrana przez Kacper).

Cartridge Jack Attack / Super Games z 3 grami (Commodore 64) – do wyboru.

Guitar Hero + mini gitara (Nintendo DS) – dzięki uprzejmości Gomlina.

Wonderbook PS3 + 2 gry: Księga Czarów i Detektyw Diggs (wersje PL)

Symulator Farmy 2015 (PC)  – nówka na bogato, no nie? :-)

Licencjonowana Koszulka Nintendo z rozpikselizowanym Mario – Rozmiar XL (nówka). (wybrana przez WojTa)


WYNIKI KONKURSU

Robbo PC recenzjaKacper i Robbo to dobrana para. Ich recenzja w wersji na PC – wygrywa!

Podliczyłem trzykrotnie wszystkie głosy naszych czytelników i zgredów oddane w komentarzach w tym wpisie. Powiem szczerze, że zdziwiłem się jak bardzo zacięta była walka pomiędzy uczestnikami recenzenckich konkurów. Normalnie emocje niczym w Mortal Kombat, walka do ostatniej kropli krwi, dosłownie jak Kung Lao i Raiden ze screena poniżej… Zaznaczam, że wybieraliśmy najlepszą recenzję, nie najlepszego recenzenta – stąd wyniki prezentują się jak poniżej. Zresztą, co ja będę tłumaczył, po prostu rzućcie okiem na rezultaty!

I MIEJSCE: KACPER – 16 PUNKTÓW!

Recenzja ROBBO (PC) – NAGRODA: LAURA

II MIEJSCE: GOMLIN – 15 PUNKTÓW!

Recenzja PIPE MANIA 3D (Playstation) – NAGRODA: GRA NA PS4

III MIEJSCE: SIKOR – 10 PUNKTÓW!

 Recenzja TAIPEI XL (Atari XL, XE) – NAGRODA: GRA NA ATARI XL/XE

IV MIEJSCE: SIKOR – 7 PUNKTÓW!

Recenzja CROPKY (Atari XL/XE, Amiga) – NAGRODA: SKARPETKI ATARI

relacja SACP maj 2018Walka o wygraną była zacięta niczym w Mortal Kombat!

Normalnie prawdziwa jatka na noże i wygrana o czubek buta! Gratuluję wszystkim uczestnikom. Teraz poproszę w kolejności zajętego miejsca – o wybór nagrody z puli gratów, które dla was przygotowaliśmy. Po wyborze zagospodarowany fant zostanie wykreślony z listy dostępnych. Wyborów proszę dokonywać w komentarzach, a adresy do wysyłki nagród proszę kierować na mail centrali czyli centrala@retronagazie.euJeżeli, któryś z uczestników – nie będzie wykazywał oznak życia – wtedy dostanie mailowego kuksańca ode mnie. Po rozdysponowaniu wszystkich zabawek – wysyłam je pocztą – listem poleconym priorytetowym na koszt Retro Na Gazie. Nie martwcie się, nie przetwarzam, ani nie udostępniam waszych danych nikomu, wszelkie zasady RODO zachowane – tylko wiadomo Poczta Polska będzie wiedzieć, gdzie lecą przesyłki. I tyle. Później wasze maile z adresami kasuję ze skrzynki mailowej i tyle je widzieli. Mój komentarz do wyników? Cieszę się, że Kacper wygrał ze swoją udaną recenzją Robbo PC i muszę dodać, że wyniki konkursu w 100% pokrywają się z moim wyborem i głosem jaki oddałem pod podsumowaniem naszej zabawy. Prorok jakiś czy cuś? Gomlinowi gratuluję drugiego miejsca, byłeś chłopie o włos od wiktorii! O jeden punkt! Dla Sikora na pocieszenie pozostaje fakt, że za zajęcie trzeciego i czwartego miejsca – może wybrać dwie nagrody! Płodność tego autora musi zostać nagrodzona! Ja pogratuluję jeszcze raz wszystkim, wy przedstawcie swoje opinie, co do wyników w komentarzach i przechodzimy do:


NAGRODA ZA NAJLEPSZY KOMENTARZ

Mobil 1 British Rally ChampionshipLukega X otrzymuje nagrodę za komentarz, a głównie za duże wsparcie naszej witryny. Rally Championship to jego najlepsza recka.

Pośród głosujących wyróżniłem jeden komentarz i do autora tegoż – także poleci nagroda. Postanowiłem wyróżnić Lukegę X, za treściwie oddane głosy oraz za fakt, iż przysyła wiele tekstów do publikacji na naszą stronę internetową. Nawet poza konkursem. Dziękujemy Lukega X – i Ty wybierasz nagrodę z puli jako piąty w kolejności. (Po Sikorze). Przy okazji, tak mi się nasunęło, po Twoich komentarzach w artykule Griftera o strzelaninachmoże opiszesz nam historię Serious Sama, zarówno na PC i konsolach, bo widzę, że wiedzę w tym temacie masz ogromną?! Nie przyjmuje negatywnej odpowiedzi i czekam na przegląd gier o Poważnym Samie!


NAGRODA ZA REKORDY

Rekord Sikora w LOCO: 44 975 punktów.

Żeby zamknąć wszystkie zaległości – postanowiłem w tym miejscu przyznać także nagrody za pobite rekordy w ostatniej naszej zabawie na wykręcanie najlepszych wyników w 8-bitowych grach w tym wpisie dotyczącym Gramy na Gazie i gier: Robotron 2084, Bandits, LOCO oraz DropZone. Najbardziej aktywnym spośród naszych czytelników był Sikor, który w atarowskim LOCO uzyskał świetny wynik 44 975 punktów i pobijał wynik naszej redakcji chyba pięciokrotnie. Wytrwały gad z niego! Nie dziwota – miłośnik Godzilli! Nagroda specjalna – nowiutkie, nieśmigane skarpetki z logotypem Atari w kroju Marvel Super Heroes, zapakowane w folię polecą do Ciebie wraz z nagrodą konkursową!

Rekord WojTa w Bandits: 62 130 punktów.

Drugim najbardziej aktywnym rekordzistą, był nasz zgred WojT, który ustanowił rekord świata w Bandits – 62 130 punktów. Dla Ciebie niestety nie mam skarpetek z logiem Amigi ani C64, ale proponuję wybrać sobie nagrodę z naszej puli nagród konkursowych jako szósty w kolejności. Są tam jakieś cartridge na Commodore i kto wie, czy one nie zostaną w puli naszych nagród jako niezagospodarowane?


NA POŻEGNANIE

Na chwilę obecną dalsze konkursy na razie odpuszczamy, ale możliwe, że powrócimy do nich jeżeli zrobi się cieplej i nasi sponsorzy ufundują jakieś super gadżety. Wtedy możliwe, że frekwencja uczestników będzie większa, niż w tym dosyć słabo obsadzonym pod względem ilości zawodników konkursie. Na dzisiaj to tyle. Z Borsuczej Nory żegnam się z wami tradycyjnie świetną synthwavową nutą. Droid Bishop ciągle żyje i przerzucił się na granie świetnej muzy! Jego króciutka płyta Electric Love pełna jest klimatycznych perełek pokroju Moonrunner czy Nightland. Drugi i trzeci utwór. Posłuchajcie mroźnym wieczorkiem i odpalajcie retro sprzęty by ratować rozpikselizowane czy zbudowane z bitmap galaktyki i światy! A elektryczna miłość niech rozpali serca wszystkich spragnionych miłości kobiet w tym wszechświecie…

Droid Bishop – Electric Love EPŹródło kanał The 80’s Guy. Dedykuję wiadomo komu.

O RetroBorsuk 229 artykułów
Zastępca Naczelnego, czyli prawie Nacz.Os. (właściciel Nory). Ulubione gatunki: wszystkie dobre gry! Z naciskiem na: akcja-przygoda, platformery, rpg, shmupy, run’n gun, salonówki. Posiadane platformy: Atari 800xl, C64, Amiga CD32, SNES, SMD, Jaguar, PSX, PS2, PS3, PS4, PSP, XboX, X360, WiiU, GC, DC, GBA, Game Gear.