Konkurs | Stwórz Etapy i Wygraj LAURA Edycja Kolekcjonerska (Atari XL/XE) – Aktualizacja

laura konkursAktualizacja konkursu na stworzenie nowych plansz do Laury – zmniejszamy wymagania, a nagrody pozostają te same! W trakcie pewnego odcinka Gramy na Gazie wpadł nam do łba pewien pomysł, który szybko wprowadziliśmy w życie. Pomyśleliśmy, że fajnie byłoby ogłosić jakiś konkurs w związku z faktem ponownego wydania Laury. Szybko podchwyciliście temat na naszym czacie, więc działamy! To może napiszemy dokładniej, o co tu chodzi? Kiedy graliśmy w najnowsze etapy autorstwa profesora Larka do Reedycji Laury oraz w plansze stworzone przez graczy do New Adventures of Laura stwierdziliśmy, że kogo jak kogo, ale Laury nigdy dosyć! Dlaczego jakiś blaszak zwany Robbo ma mieć więcej przygód niźli nasza nastoletnia poszukiwaczka przygód? Trochę już nas mierzi, że do klasycznej gry L.K.Avalon co trochę pojawiają się paczki z nowymi planetami, przecież ileż do cholery można grać w Robbo :-)? Mamy trochę tego przesyt i trzeba w końcu zmotywować graczy do stworzenia nowych plansz do Laury! Nastąpiło chwilowe zwarcie kilku (pozostałych przy życiu) szarych komórek w głowie Borsuka (oczywiście odbyło się to na kibelku) i konkurs poszedł w eter w trakcie transmisji LIVE naszego programu. Dobra dosyć wstępniaka, po prostu:


OGŁASZAMY KONKURS NA:

ZESTAW NOWYCH ETAPÓW DO GRY LAURA

AKTUALIZACJA – TERAZ MOŻECIE PODESŁAĆ DOWOLNĄ ILOŚĆ PLANSZ!

Laura Reedycja (Atari XL/XE)

STWORZONY ZA POMOCĄ PROGRAMU NA PC ZWANEGO LAURA KONSTRUKTOR.

GŁÓWNA NAGRODA: GRA LAURA REEDYCJA (KOLEKCJONERSKA) OPATRZONA AUTOGRAFEM AUTORA, CZYLI LARKA.

DRUGA NAGRODA: GRA NEW ADVENTURES OF LAURA (KOLEKCJONERSKA) OPATRZONA AUTOGRAFEM AUTORA, CZYLI LARKA.


ZASADY:

  1. POBIERACIE PROGRAM NA PC LAURA KONSTRUKTOR ZE STRONY GRY LAURA. ZNAJDUJE SIĘ ON W TYM MIEJSCU.

Program Laura Konstruktor działa na komputerze PC z systemem Windows i umożliwia łatwe, szybkie i przyjemne tworzenie nowych etapów dla Laury oraz wygenerowanie gotowej gry, którą możemy uruchomić na komputerze Atari. Pamiętaj, że testowanie etapów oraz uruchomienie stworzonej gry na komputerze PC wymaga obecności działającego i skonfigurowanego do uruchamiania plików XEX emulatora Atari. Polecamy cały czas rozwijany emulator Altirra, choć może to być dowolny inny. Mamy nadzieję, że obsługa programu jest na tyle intuicyjna, że instrukcja nie będzie potrzebna. Gdyby jednak była – kliknij na poniższy link

INSTRUKCJA PROGRAMU “LAURA KONSTRUKTOR”

PLIK DO POBRANIA

Instalator Laura Konstruktora [1.0.2].msi [ZIP]

2. TWORZYCIE DOWOLNĄ LICZBĘ PLANSZ W TYM KONSTRUKTORZE I ZAPISUJECIE JE JAKO SAMOURUCHAMIALNY PLIK .XEX

DZIĘKI TEMU POWSTANIE JAKBY NOWA CZĘŚĆ GRY LAURA, KTÓRA URUCHOMI SIĘ ZARÓWNO NA ATARI XL/XE , JAK I NA EMULATORZE.

3. SPRAWDZACIE CZY PILK URUCHAMIA SIĘ W EMULATORZE ALTIRRA LUB NA PRAWDZIWYM ATARI 8 BIT.

4. WYSYŁACIE MAILEM ZESTAW PLANSZ (PLIK. XEX) DO CENTRALI RETRO NA GAZIE.

centrala@retronagazie.eu

5. NASZA REDAKCJA PLUS CZYTELNICY WYBIERAJĄ ZWYCIĘZCÓW (OGRYWAJĄ ETAPY).

6. MY WYSYŁAMY NAGRODY DO AUTORÓW DWÓCH NAJLEPSZYCH ZESTAWÓW PLANSZ NA SWÓJ KOSZT.

7. ZESTAWY PLANSZ ZOSTAJĄ UPUBLICZNIONE DLA WSZYSTKICH CHĘTNYCH.

8. DEADLINE KONKURSU: KONIEC WAKACJI 2021

WTEDY UPUBLICZNIMY ZESTAWY PLANSZ W SPECJALNYM WPISIE.

FUNDATOREM NAGRÓD JEST WYDAWCA GIER: FIRMA RETRONICS

Mamy nadzieję, że wszystko jasne, jeżeli nie to prosimy o zapytania w komentarzach, doprecyzujemy ewentualne nieścisłości. A teraz jeszcze jedna niespodzianka! Kiedy skontaktowaliśmy się w sprawie zakupu nagród z firmą Retronics to okazało się, że jej właściciel Duddie ma na tyle dobre serducho, że postanowił SAMEMU UFUNDOWAĆ TE NAGRODY! A to ci niespodzianka! Z naszej strony serdecznie dziękujemy, zaś wszystkich retro graczy i atarowców zachęcamy do kupowania nowych, świetnie wydanych gier na Atari (oraz reedycji klasyki) w firmie Retronics. Tutaj znajdziecie ich stronę na fejsie, a tutaj możecie kierować zamówienia: zamowienia@retronics.eu


Dwie poniższe LAURY to nagrody w naszym konkursie.

OCZYWIŚCIE DLA TYCH, KTÓRZY NIE GRALI W LAURĘ DOBRZE BYŁOBY NAJPIERW POZNAĆ JEJ MECHANIKĘ I POGRAĆ TROCHĘ. TUTAJ ZNAJDZIECIE POLSKĄ WERSJĘ TEJŻE GRY. WYMAGA 128 KB RAM PAMIĘCI RAM.

EMULATOR ATARI DLA SYSTEMU WINDOWS ZNAJDZIECIE TUTAJ.

O RetroBorsuk 229 artykułów
Zastępca Naczelnego, czyli prawie Nacz.Os. (właściciel Nory). Ulubione gatunki: wszystkie dobre gry! Z naciskiem na: akcja-przygoda, platformery, rpg, shmupy, run’n gun, salonówki. Posiadane platformy: Atari 800xl, C64, Amiga CD32, SNES, SMD, Jaguar, PSX, PS2, PS3, PS4, PSP, XboX, X360, WiiU, GC, DC, GBA, Game Gear.