Moje TOP 10 gier na PS2

top100s2miniNie ma dnia by ktoś mi nie napisał bym stworzył top 10 gier z PS2. Wybory za pasem, więc postanowiłem wyjść naprzeciw oczekiwaniom tłumów – szanowni gracze oto moje top 10 gier na Czarnulę! I to nie byle jakie, bo znów po całości subiektywne i zebrane w jeden plik jpg.

Ludzie piszą, że ciężko jest robić wiecznie gry z kunsztem tych z psx’a (że niby twórczy boom po przejściu w 3D i nośnik CD) i trzeba iść do przodu w poszukiwania nowych doznań (DLC, on-line pass, day one patch?). Moje doświadczenia przy obcowaniu z czarnulą udowodniły mi, że jest to gówno prawda. Owszem są wyjątki od tej reguły, mimo wszystko prześmiewczy termin SequelStation jaki przyległ do PS2 był szukaniem dziury w całym i dziwną próbą pogodzenia się z faktami. A fakty były takie, że konkurencja dostała mocno po dupie (jedni aż zwinęli warsztat), a drugie dziecko Sony nie sprzedawało się tak dobrze tylko poprzez bycie następcą szaraka. Tam były po prostu fenomenalne gry, gry które dały radę unieść klimat i popularność serii z których się wywodziły. I tak oto przechodzimy do mojej kolejnej topki w której po raz kolejny nie uwzględniłem gier, które nie wyszły w PAL’u lub zostały przeze mnie wciąż nieskończone (no Raziel nie rób fochów!). Dobra po co ja to wszystko pisze jak i tak wszyscy już obrazek oglądają, a nie będą tego czytać, więc mogę napisać, że Borsuk pisze swoje teksty nago i nikt się nie kapnie hehe.

Top-10-PS2

Top 10 to zdecydowanie za mało jak na taki dorobek, ale w końcu ma to być TOP i odpadły takie bliskie mi tytuły jak Beyond Good & Evil (świetnie opisany przez Borsuka), God of War II, SSX 3, Aggressive Inline, czy tona jrpg’ów i platformerów. Coś musiało polecieć, a że nie ukrywam, że to subiektywna lista, która ma w dupie rankingi mediów i pozycję “legendarnych” twórców to taki jest efekt. Na koniec jakże symboliczna fotka:

top10ps2


Wzorem wpisu poprzedniego zapraszam na odsłuchy klimatycznych kawałków z w/w gier w formie linków co by Wam strony nie zmuliły:

10. Soul Calibur IIConfrontation

9. Psychonauts – The Milkman’s Den Has Been breached

8. Primal – The Mad King

7. Jak & Daxter – Sandover Village

6. Valkyrie Profile 2 – Never Surrender

5. Shadow of the Collosuss – Revived Power

5. Shadow of the Collosuss – The Opened Way

4. Ratchet & Clank 3 – Obani Gemini (Zygan System)

4. Ratchet & Clank 3 – Korgon Base

3. Final Fantasy X – Otherworld

3. Final Fantasy X – To Zanarkand

2. Tony Hawk’s Pro Skater 3 – Paparazzi – Xzibit

2. Tony Hawk’s Pro Skater 3 – Ace of Spades – Motörhead

1.Burnout 2 – Sunrise Valley (Panic Attack)

1.Burnout 3 – Franz Ferdinand – This Fire

1.Burnout 4 –  Bullet for My Valentine – Hand of Blood

Naczelna Osoba na stronie, czyli Nacz.Os. (zajmuje się wszystkim i niczym). Hedonistyczny megaloman o sercu z pikseli. Ulubione gatunki: platformery, sporty extreme w sosie arcade, carcade, logiczne, klasyki z C64 i wszystko co wyzwala adrenalinę! Posiadane platformy: C64, PSX, PS2, GC, Wii, PSP, PC, DC, Xbox