Turniej | Mistrzostwa Polski w Sensible World of Soccer LIVE! (AMIGA)

Zapraszamy na niesamowite wydarzenie! Nieoficjalne Mistrzostwa Polski Retro Youtuberów w Sensible World of Soccer! Zapraszamy na spotkanie z waszymi ulubieńcami, którzy po dziś dzień grają w retro gierki na mikrokomputerach, a teraz postanowili powrócić do swojej ulubionej piłki nożnej z młodości… Zapraszamy też na wielką bibę, na której prym będzie wiódł najbardziej znany wodzirej z Sosnowca! Pamiętacie lata 90-te? SWOS – zdecydowanie najlepsza 16-bitowa gała…  Jutrzejsi / dzisiejsi (zależy kiedy czytacie, w niedziele będą pewnie mocno wczorajsi…) goście w Borsuk Retro Gry TV bardzo dobrze ją pamiętają… Każdy z nich był osiedlowym mistrzem w Sensibla, każdy wymiatał i wygrał tysiące meczów w karierze… Teraz kiedy już wydorośleli (albo i nie!), stetryczeli (pewnikiem tak!) – postanowili po raz kolejny spotkać się i udowodnić sobie – KTO JEST MISTRZEM! Zwycięzca może być tylko jeden, jednakże emocji będzie bez liku, gdyż turniej ten, te wiekopomne i niezapomniane zmagania – będziemy dla Was transmitować LIVE na kanale #RetroBorsuk. Kto wie, może impreza ta – przerodzi się w cykliczne, coroczne konkury, które będą jednocześnie mini zlotem miłośników retro giercowania… Czas przedstawić zawodników i uczestników tego wydarzenia! Najpierw jednak wspaniały trailer.


MISTRZOSTWA POLSKI RETRO YOUTUBERÓW

W SENSIBLE WORLD OF SOCCER. SOSNO CITY 2021!

Trailer turnieju autorstwa retroSZPUNTAfana! Uczestnicy się przechwalają, a SZPUNTA gruuuubo trenuje!


ZAWODNICY!

SACP Luty 2019

Renton pojedynkuje się z Marechckiem w SWOS’a na SACP’ie! Renton wygrał ten turniej, zaprawdę powiadam wam – to jest BESTIA!

RETRO-SZPUNTA-FAN – cieszyńska legenda sceny Commodore, posiadacz Złotej Komody, a także złotego buta w Sensible i Microprose Soccer! Krzewiciel retro grania pośród swoich pierworodnych.

KONRAD aka RENTON – organizator RETRONIZACJI, najbardziej swojskiego retro zlotu w Polsce. Mistrz turniejów SWOS’a organizowanych na SACPie! Przodownik retro grania w III RP!

MARECHECK – najlepszy kolarz pośród piłkarzy! Miłośnik Amigi i odkrywca wielu mniej znanych przyjaciókowych gier na swoim kanale. Trenował z profesjonalnymi graczami SWOSa!

NEKROSKOP – złota rączka elektroniki, naprawi każdy komputer, a jak nie to go zbuduje! Legenda sceny C64 i Amigi, a także wielbiciel egzotycznych komputerów pokroju BBC Micro, czy Texas Instruments!

CERU – samorodny talent wytransferowany z Zagłębia Sosnowiec! Dobry w każdą grę, na każdym sprzęcie! Rekordzista i wodzirej w jednym, wybitny koszykarz. Pakuje i drybluje! Piłkarz? Też najlepszy!

BORSUK – gospodarz imprezy i właściciel Borsuczej Nory. Swego czasu w silnie obsadzonym ogólnopolskim turnieju zajął III miejsce pokonując jednego z profesjonalnych graczy! Mistrz zlotu REWIND!

MONTEK – najlepszy gracz w SWOSA pośród wilczurów i chyba pośród wszystkich psów! Zdyskwalifikowany za granie czterema łapami!


UCZESTNICY PARTY!

Silesian Amiga Classic Party

Pierwszy w historii pojedynek Borsuka i Szpunty w SWOSa! Od tego czasu są odwiecznymi rywalami i wielkimi kumplami!

SZWAGIER BULI – masarz i masażysta w jednym! Zwany niedźwiedziem polarnym z Piastów! Zaproszony na Party by pokonać Cera w jego koronnej konkurencji… Mistrz Green Beret w latach 80-tych!

SZYMON – siostrzeniec Borsuka. Mistrz Zagłębia Dąbrowskiego w FIFĘ! Może przyjdzie, może nie – bo zalatany ostatnio za dziewuchami…

FELU – przyjaciel Cera i Borsuka z lat młodości. Aktywny trener i działacz piłkarski w okręgu Zagłębia Dąbrowskiego i okolic! Kiedyś grał w Sensibla! Aktywny sportowo – grywa w JorkyBall.

PROFESOR LAREK – wybitny programista i najlepszy youtuber atarowski w Polsce! Wszyscy go znają, nie trzeba przedstawiać! Obiecał, że się pojawi, choć na chwilę…

NACZELNY KARK REPIP – szef Retro na Gazie i nadzorca całego tego przybytku! Mało płaci, dużo wymaga. Może wpadnie pokibicować!


ZASADY TURNIEJU

Plakat promujący mistrzostwa (zrobił Szpunta) plus dyplom dla trzech najlepszych zawodników! (Repip).

Gramy w SWOSA 16/17 na Amidze CD32.

Rezerwowy sprzęt to Amiga 1200 Marechcka.

Każdy gra swoim dżojem, ci co nie posiadają takowego – mogą pożyczać.

Drużyny rozdzielimy przed zmaganiami. To jeszcze doprecyzujemy!

Wpisowe – po 50 złotych od zawodnika – do puli nagród.

Całe wsparcie z transmisji wchodzi do puli nagród!

Zwycięzca zgarnia 70% puli, laureat drugiego miejsca – 20%, a trzeciego – 10% z puli nagród.

GRAMY LIGĘ – MECZ I REWANŻ (3 punkty za zwycięstwo i zmiany 3 z 5)

NASTĘPNIE PLAY OFF’Y – 4 NAJLEPSZYCH GRACZY (1 z 4 i 2 z 3) TAKŻE MECZ I REWANŻ!

Zaleca się obżarstwo pizzą i kebabami!

Ceru zabawia towarzystwo na party, które odbywa się w tle. Może coś nawet poleje, albo i wyleje!

Dodatkowa atrakcja! Walka wieczoru na łychy: Szwagier Buli kontra Ceru i Felu! Dwóch na jednego! Nie da rady? Oj tam, oj tam!

Zakończenie programu około 24:00 lub później! Czat live included!

WASZA OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA! Możliwe fajne nagrody dla widzów!


TURNIEJ W SWOSA + RETRO PARTY!

SOBOTA 2 PAŹDZIERNIK GODZ. 16:00

Mistrzostwa Polski Retro Youtuberów w SENSIBLE WORLD OF SOCCER (AMIGA). Turniej i Party LIVE!

O RetroBorsuk 229 artykułów
Zastępca Naczelnego, czyli prawie Nacz.Os. (właściciel Nory). Ulubione gatunki: wszystkie dobre gry! Z naciskiem na: akcja-przygoda, platformery, rpg, shmupy, run’n gun, salonówki. Posiadane platformy: Atari 800xl, C64, Amiga CD32, SNES, SMD, Jaguar, PSX, PS2, PS3, PS4, PSP, XboX, X360, WiiU, GC, DC, GBA, Game Gear.