Wyzwanie Retro Bingo na RnG #3 – wielkie podsumowanie

Wojt

No cóż… jakby tu zacząć, żeby nie było tak samo, jak przez poprzednie update’y, że nie mam czasu? No to powiem, że to nie tak, że nie miałem czasu, tylko, że miałem inne priorytety. I te inne priorytety spowodowały, że mimo iż fajnie się zapowiadało, to w pewnym momencie się zes…. rypło i calaka w tej edycji nie ma. Szkoda, oj bardzo szkoda, bo się repip namęczył i nawymyślał tutaj ciekawych kafelków. Z drugiej strony chyba zbyt trudnych dla mnie, bo niektórych nie byłem po prostu w stanie zdobyć, nawet nie wiedziałem co z mojego zestawu gier, by mi do tego mogło spasować, albo mie w ogóle nie kręciło. No cóż. Bywa. Mam nadzieję, że kolejna edycja będzie dla mnie bardziej przyjazna i wtedy sobie scalakuje. Acha.. jeszcze jedna rzecz mi przeszkodziła – Borsuczysko, któren to wziął i wymyślił równolegle do bingo jakieś potyczki w arkadówki i trenowanie przed arcade lajwem… No i tak mnie zakręcił, że mnie wciągnęło, i zamiast zdobywać kolejne kafle, to grałem w wolnych (nielicznych) chwilach i pobijałem rekordy. Ale przecież tu chodzi o zabawę, a dla mnie to właśnie było zabawą – niewiele mniejszą niż całe bingo. Zatem w bingo zaliczam tylko jeden wiersz, a raczej kolumnę – A. I takie to są moje wyniki. Poniżej zrobię króciutkie podsumowanko dla każdej pozycji. I uraczę Was jeszcze dodatkowo filmikami z moich poczynań, bo niektóre sobie dokumentowałem, w ramach trenowania speedrunów lub pobijania rekordów.

Cóż, nie ma się zbytnio czym chwalić… można było się tanio pokusić o jeszcze kilka linijek… za jeszcze 3 tytuły miałbym w sumie 6 skreśleń… ale czasu brakło :)

A1 – W mordę mu – oklepałem trochę Lokatego w Mortal Kombat 9, kiedy byliśmy we Wrocku na Decrunchu. Żałuję, że ten weekend minął tak szybko i potem już żadna impreza się nie wydarzyła :/

A2 – Kościan – Brainbox z Igorem, wiele razy od tego czasu gościł na naszym stole. To dobra gra, a wcale nie taka łatwa jakby się wydawało

A3 – 60 lat Segi – Tutaj arcadowo. Jedna z ulubionych moich gier, której propozycję podrzucił Borsuk. Shinobi – oj jakże to fajna gra. Niestety na razie nie zrobiłem na 1CC, więc zaliczam sobie z kontynuacjami (na trzech coinach)

Moje potyczki i próba przejścia Shinobi na 1CC. Niestety widać, że jeszcze trzeba potrenować :)

A4 – Corona 19 – Maldita Castilla z negatywnym zakończeniem. Może kiedyś się pokuszę o pozytywne. Chciałem nawet się pokusić o speedruna, ale… jak zobaczyłem poniższy film na jutubie… to szybko się z tego wyleczyłem

Jeśli nie widzieliście – to obejrzyjcie. Dwóch gości gra jednocześnie w tą samą grę i ścigają się na czas. Widać, że jest jeden sposób na najlepszy czas w tej grze – goście grają praktycznie tak jak pływacy synchroniczni pływają w basenie… cudo

A5 – Mocarz – Tutaj w odpowiedzi na wyzwanie Borsuka pokusiłem się o dobry wynik w Rygarze. Niestety jest to jedyny mój lepszy wynik w potyczkach – wszystkie inne zgarnia Borsuczysko.

B1 – Meloman – Chris Huelsbeck grający bity do Turricana nie jeden raz gościł w moich słuchawkach, a było i wiele innych chiptuneów i SIDów. To najfajniejsza muza do mojej pracy.

B2 – Tuba Gra – a to się człowiek naoglądał tych jutubów… pełno tego… ostatnio nawet Borsuk występuje solowo w lajwach grając na PS4 – i nawet rekordy świata pobija… to się ogląda

B4 – I’ll be back –

B5 – CDN – Bruce’a Lee nigdy dość. Zatem Bruce Lee III na C64 – polecam. Jeśli by ktoś wiedział o numerze cztery, to dajcie znać – mamy bingo 4 na horyzoncie, więc może spasuje :)

C1 – Ubij Gada – Reptile w Solar Gladiators. Recenzja tej gry wkrótce się pojawi :)

C2 – Poka Poka – A bo tu jest się czym chwalić? Coś to repip za ekshibicjonizm tutaj zgotował? Każdy ma co ma, po co się tym chwalić :)

C3 – Komentator – jak repip nie płaci za artykuły, to może za komentarze zacznie? Na razie robię to hobbystycznie, ale niedługo będę liczył sobie od literki :)

D1 – Bingo w kieszeni – w kieszeni mam zawsze iPhone’a, a w torbie Samsunga. Samsunga z Androidem rzadko używam, ale tym razem zagrałem w Old Towers – bo przednie, a znałem z innych platform. Więc to taki “low hanging fruit” :) Dobre – jak ktoś nie grał, to niech spróbuje.

D2 – Licencja na granie – Borsuk nie wierzy (nie tylko on) i trochę powątpiewa, że niby Kung Fu Master jest na licencji filmowej. Ja tam wiem, że jest. Tak piszą w internetach. A poza tym Borsuk sam mnie wyzwał do pojedynku, więc niech zalicza mi ten kafel.

D5 – Znak jakości – Kolejna gra w ramach potyczek z Borsukiem. Tym razem Green BeretTo się nigdy nie starzeje.

Kiedyś tak nie było szans wymasterować, kiedyś trzeba było wrzucać monety, a teraz można trenować za free…

E3 – Pilot czasu – przypomniałem sobie jak dobrą grę stworzyło gliwickie studio iDreams. Sky Force – tym razem w wersji na Android TV i przy użyciu pada. Ależ to dobrze wygląda.

E4 – Heaven or Hell – Bardzo fajny tytuł na Commodore 64 – Wormhole – pokusiłem się nawet o recenzję i niedługo ją tu kolega repip opubilkuje. Na teraz powinien wystarczyć Wam filmik :)

Tutaj też można się pokusić o speedrun, jednak wymaga to na prawdę dużo treningu… choć początek już zapowiada się nieźle u mnie, to jednak trzeba robić też inne rzeczy :)

E5 – Kult plastiku – Arcade, arcade, arcade… ostatnie tygodnie to tylko Wóz Drzymały na moim lapku. Kung fu Master, Shinobi, Green Beret, i kilka innych (choć nie pasujących do innych kafli – chlip).

Teraz czas na buraki, czyli braki:

B3 – Bingo Challenge – A czemu niby mam grać w coś, w co inni grają? To ja już swoich gier nie mam do ogrywania?

C4 – Ojro dej Wiedźminowi – Tu niby mógłbym sobie zaliczyć iście europejską, bo polską, grę – Zgr3D, ale tej gry się nie da przejść – więc nie spełnia wymagań regulaminu :)

C5 – Back to the 90’s – nie byłem w stanie spasować żadnej mojej gry, albo za wczesna, albo za późna…

D3 – Night Rider – Boję się jeździć po nocach… zatem sorry, nie wsiadam do auta

D4 – Maszynista – można by się pokusić przejść Walkera, ale ponoć tego się nie da przejść – więc trudno…

E1 – Potępiony – tu też mi nic nie pasowało, wszyscy protagoniści z ogrywanych przeze mnie gier, jakoś tak na siłę chcieli być żywi…

E2 – Like a nerd boss – z natury nie bijam kobiet, więc ten kafel musiał zostać niezaliczony, bo to się nie zgadza z moimi poglądami.

 

Wiem, że repip ma już w głowie pół tabelki na bingo 4… zatem melduję już teraz, że do niego przystąpię, ale nie deklaruję całości… ponieważ w moim prywatnym życiu pojawił się projekt, który mega mocno wpłynie na ilość mojego wolnego czasu :) Wszystkim bawiącym się w bingo 3 – gratuluję wyników i oczywiście również zapraszam do bingo 4 :) Zabawa jest to bowiem przednia.


Lista uczestników:

  1. Wstęp
  2. repip
  3. Borsuk
  4. WojT
  5. KSH
  6. Ślepy
  7. Gomlin
  8. Prezesowa
  9. LukegaX
  10. Czarny Ivo
Naczelna Osoba na stronie, czyli Nacz.Os. (zajmuje się wszystkim i niczym). Hedonistyczny megaloman o sercu z pikseli. Ulubione gatunki: platformery, sporty extreme w sosie arcade, carcade, logiczne, klasyki z C64 i wszystko co wyzwala adrenalinę! Posiadane platformy: C64, PSX, PS2, GC, Wii, PSP, PC, DC, Xbox