Zaproszenie | Strefa Retro z Gramy na Gazie – Kościan 14 Marzec 2020

Zapraszamy na Biblioteczną Strefę Retro w Kościanie, Sobota 14-go Marca!

Chcecie pograć na mikrokomputerach z waszej młodości, albo na konsolach, które w XX wieku dostarczały wam masę radości? A może chcecie pokazać swoim dzieciakom na jakich grach się wychowaliście? Całkiem także możliwe, że chcielibyście pogadać z innymi miłośnikami retro sprzętów i gier, albo uścisnąć grabę Borsukowi i profesorowi Larkowi, gospodarzom rozrywkowo edukacyjnego programu o grach 8-bitowych zwanego Gramy na Gazie? W takim razie zapraszamy 14 MARCA DO BIBLIOTEKI W KOŚCIANIE! WSTĘP WOLNY.


MIEJSCE WYDARZENIA

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Tomaszewskiego w Kościanie,
ul. Wrocławska 28 b, 64 – 000 Kościan. TU SPRAWDŹ MAPĘ.


ATRAKCJE

ROZPOCZYNAMY OD GODZINY 10:00

1. EKSPOZYCJE RETRO KOMPUTERÓW I KONSOL: ATARI XL/XE, ATARI XEGS, COMMODORE 64, ZX SPECTRUM, AMIGA CD32, ATARI STE, ATARI 2600, SUPER NINTENDO, SEGA MEGADRIVE, ATARI JAGUAR, VECTREX. Na każdym sprzęcie będziecie mogli sobie oczywiście zagrać, powrócić wspomnieniami do dzieciństwa i przypomnieć swoje ulubione przeboje z młodości. Zupełnie za darmo, bez żadnych opłat.

2. TURNIEJE Z NAGRODAMI W TRZY ŚWIETNE RETRO GRY: legendarny RIVER RAID, znany i lubiany SUPER PACMAN oraz kultowy Spadochroniarz, czyli PARACHUTE. Dla najlepszych graczy przewidziano także nagrody oraz pamiątkowe dyplomy.

3. Możliwość spotkania z innymi pasjonatami retro komputerów i gier.

LINK DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU


ZAPROSZENIE FILMOWE

Więcej informacji o wydarzeniu w powyższym kulinarno- filmowym zaproszeniu!

Zapraszają: Biblioteka w Kościanie, Retro na Gazie oraz Larek i Borsuk!


CHOROBA, ZŁY NEWS!

Niestety koronawirus pokonał Larka i Borsuka, a raczej biblioteki w Polsce. Zostają zamknięte. Smutna wiadomość. W takim razie nie spotkamy się 14 Marca w Kościanie na Strefie Retro. Przepraszamy, byliśmy już spakowani! :-(. Strefa Retro w Bibliotece w Kościanie nie dojdzie do skutku. Zaplanujcie sobie weekend inaczej… (Borsuk).

O RetroBorsuk 229 artykułów
Zastępca Naczelnego, czyli prawie Nacz.Os. (właściciel Nory). Ulubione gatunki: wszystkie dobre gry! Z naciskiem na: akcja-przygoda, platformery, rpg, shmupy, run’n gun, salonówki. Posiadane platformy: Atari 800xl, C64, Amiga CD32, SNES, SMD, Jaguar, PSX, PS2, PS3, PS4, PSP, XboX, X360, WiiU, GC, DC, GBA, Game Gear.