500 opublikowanych wpisów na RnG + informacje o turnieju live

500 wpis na RnGSerwer pęka w szwach od wstukanych przez nas literek, dziś znów chcemy się chwalić bo to właśnie 500 wpis na RnG! A myśleliście, że pięćsetny wpis Borsuka? Buhahaha, bez jaj! Taki twardy to nie jest… Chodzi o całą redakcję! Tylko narobiłem mu smaku wlepką, żeby go zmotywować, bo okrutnie się namęczył ostatnio i nie ma weny ;-). Tak sobie piszemy i piszemy i np. Borsukowi pykło 100 wpisów w ten weekend, oczywiście sierściuch nie był by sobą gdyby nie spłodził z tej okazji kolejnego gargantuicznego wpisu, który musieliśmy podzielić na kilka części. Jednak zbiegiem okoliczności to nie jedyny okrągły wpis jaki mamy w tak krótkim czasie, otóż moi drodzy właśnie przeglądacie 500 wpis opublikowany na naszej stronce. Poprzedni 250 wpis nieco przespałem, była to recenzja Pac-Man World z PSX’a [30 listopada 2017], ale tym razem nie odpuściłem i bacznie obserwowałem kiedy licznik znów się zaokrągli. No to co? Pora na małe podsumowanie, bo wszyscy lubią podsumowania, co nie? ;)

Zacznijmy od składowych tych 500 wpisów, i popatrzmy ile jest cukru w cukrze:

 • Kultura – 16
 • News – 20
 • Planszówki – 11
 • Portal – 36
 • Publicystyka – 82
 • Relacje i wywiady – 25
 • Recenzje – 294
 • Sprzęt – 19

Jak ktoś sobie zada ten trud i podsumuje liczby z kategorii wyjdzie mu, że mamy więcej niż 500 wpisów (500+?:), co jest zatem nie tak? Znów oszukali złodzieje jedne? Otóż bardzo rzadko, ale jednak zdarza się że jakiś wpis jest przez nas umieszczany w dwóch kategoriach na raz, np. ostatnio wpadł tak Magiel Mini Retro Sprzęty, który został przypisany do kategorii Sprzęt i Publicystyka, więc uwierzcie mi na słowo, jest 500 wpisów ;)

Co było pierwsze, jajo czy kura? Jeden grzyb, my możemy podać jakie były pierwsze wpisy w w/w kategoriach:

Jeżeli ktoś chciałby w bardziej namacalny sposób zobaczyć ile tego tu mamy to idealnym miejscem na to jest odwiedzenie naszej Bazy Gier, tam można zobaczyć skalę tego przedsięwzięcia ;)

baza gier retronagazie.eu


Przodownicy pracy, czyli kto i ile % ponad normę wyrobił ku chwale RnG:

 • Repip: 176 (dziś +1!;)
 • Borsuk: 100
 • Daaku: 31
 • Mroku: 26
 • Czarny Ivo: 26
 • nowy80Retro: 18
 • WojT: 17
 • Makaveli: 15
 • LukegaX: 14
 • Sikor: 13
 • Keczup: 13
 • Grifter: 7
 • Yangberg: 4
 • Tenchi: 3
 • Freelancerzy: 36

Jak widać przez te lata przewinęło się tu trochę ludzi, jedni już nie piszą, inni zaczynają pisać, inni zaglądają tu od święta z partyzanta, a jeszcze inni urządzili tu sobie drugi dom. Strona przez lata się nieco zmieniała co było spowodowane głównie preferencjami składu który ją tworzył. Miło jak zawsze widzieć duży odsetek publikacji czytelników, którzy są w pytę!

Wypada po raz kolejny podziękować wszystkim którzy złożyli się na ten dorobek: piszącym, komentującym, czytającym, linkującym, lajkującym i przybijającym piątki na eventach! Dzięki!  A teraz koniec lukru i lizania się po jajkach, przechodzimy do fazy drugiej dzisiejszej operacji, Borsuk opowie Wam o nowym pomyśle jaki będzie wdrożony, bo nie siedzimy na dupsku w swojej strefie komfortu, pora na szczegóły dot. nadchodzącego turnieju live! PS. Adam pisze wpisy, ja publikuje, a potem mam ich wincyj na liczniku ahahh, to jest masterplan! (Repip)


Gramy na Gazie Turniej na Żywo

(z nagrodami dla naszych widzów!)

Ho,ho,ho,ho! Pyknęło nam pincet wpisów nawet nie wiem kiedy! Czas szybko leci, stajemy się coraz starsi i całkiem możliwe, że 1000 wpisów na tej witrynie nikt z nas nie dotrzyma… Po prostu umrzemy z dżojstikami w łapie przed retro szpilami… Dopóki jest energia to jednak działamy! A jak najlepiej świętować pięćsetny wpis? No, oczywiście, że wódką i kiszonymi ogórkami! W związku z powyższym zapraszamy na pierwszy, organizowany na żywo turniej Gramy na Gazie w historii. Pierwszy, w którym każdy z Was może wziąć udział i wygrać cenne nagrody! Hejże, hola, a niby jak?! Po prostu trzeba oglądać transmisję z naszego turnieju, zaś u siebie w domciu grać w gry ogrywane przez naszą ekipę. Czy to na swoim Atari XL/XE, czy na emulatorze, to dla nas nieważne. Wyniki uzyskane w poszczególnych tytułach przesyłacie do nas smsem (wraz ze zdjęciem ekranu z uzyskanym wynikiem) i 3 osoby, które uzyskają najlepszy sumaryczny rezultat (ze wszystkich 4 gier) – otrzymają od nas nagrody z poniższych (do wyboru).

Zdjęcie przedstawiające wszystkie nagrody w naszym TURNIEJU LIVE.

Atari Fan Nr 6 (najnowszy)

Komoda & Amiga Plus Nr 11 (któryś tam z kiedyś)

Call of Duty Ghosts PS3 (nowa)

Quickshot VII Joycard  Controller (nowy)

Gra na Atari XL/XE Klątwa Kaseta

Cartridge Super Games (3 Gry) na Commodore 64


REGULAMIN:

 1. Widzimy się na Youtube, 11 WRZESIEŃ o 19:00. Tutaj LINK do TRANSMISJI NA ŻYWO.
 2. Gracie razem z nami w gry, które ogrywamy na Turnieju (4 tytuły, którymi zaskoczy nas Larek).
 3. Używacie do tego Atari XL/XE lub emulatora Atari XL/XE
 4. W trakcie naszego programu – wysyłacie nam swoje wyniki SMSem z dołączonym zdjęciem ekranu (nr telefonu podamy w trakcie turnieju).
 5. Trzy osoby, które zdobędą najlepsze rezultaty we wszystkich grach: wybierają sobie nagrody z powyższych.
 6. Wysyłamy nagrody pocztą, na nasz koszt.

PS. Patrzcie jaki ten Naczelny żartowniś! Napisałem, że po moim kolosie (The Best of Universe) to nie mam ochoty nic pisać przez pewien czas (urlop), to on mi odpowiedział: – Spokojnie Borsuku, 500 wpisów redakcji już mamy! Zaś ty masz tyle weny, że walniesz nam do emerytury 500 wpisów na RnG! Własnych! – Prezesie, ludzie tyle nie żyją, poza tym nie miałem wakacji, zlituj się… – Do roboty dziadu! Ma być w środę Gramy na Gazie, a później… – What da fuck?!!  Dopiero napisałem największą topkę wszech czasów! Nic nie będę pisał! – Masz tu ciulu wlepkę nory tego wpisu na zachętę. Popatrz se na to pincet i do roboty! (Borsuk)

Naczelna Osoba na stronie, czyli Nacz.Os. (zajmuje się wszystkim i niczym). Hedonistyczny megaloman o sercu z pikseli. Ulubione gatunki: platformery, sporty extreme w sosie arcade, carcade, logiczne, klasyki z C64 i wszystko co wyzwala adrenalinę! Posiadane platformy: C64, PSX, PS2, GC, Wii, PSP, PC, DC, Xbox