Akta retronagazie.eu – złodzieje splendoru (PSX)

bosspsxW tym tygodniu minęło 21 lat od premiery szarej i niepozornej maszynki znanej u nas pod kryptonimem PSX. Postanowiliśmy otworzyć kilka naszych akt bo sprawy uległy przedawnieniu i również i Wy możecie tam zajrzeć.

Teczka niżej prezentowana nosi tytuł “Złodzieje splendoru” zawiera informacje nt. bossów z ery szaraka, którzy byli na tyle dobrzy i oryginalni pod względem designu/poziomu trudności/charakteru, że przyćmili samego głównego szwarccharaktera danej gry. Skradli mu show na tyle, że to głównie ich kojarzymy, a nie tych którzy rościli sobie jako pewnik do tego prawo stając naprzeciwko nam na samym końcu przygody. Oto nasze boss who steals the show:

bossowiepsx

Jak widać akta pękają w szwach, a to tylko wybrane pozycje stanowiące mix gatunków i serii. Przy okazji wyszedł na jaw burdel jaki panuje w RnG… Dla tych, którzy chcieliby więcej poczytać o prezentowanych grach mamy recenzje: MediEvil, Crash Team Racing, Skullmonkeys oraz materiał o Final Fantasy IX reszta w przygotowaniu ;)

Podoba Wam się taka forma wspólnego materiału? RetroMagla nic nie zastąpi, więc dalej będzie się ukazywać, ale czasem pozwolimy Wam zajrzeć do naszych akt.

Naczelna Osoba na stronie, czyli Nacz.Os. (zajmuje się wszystkim i niczym). Hedonistyczny megaloman o sercu z pikseli. Ulubione gatunki: platformery, sporty extreme w sosie arcade, carcade, logiczne, klasyki z C64 i wszystko co wyzwala adrenalinę! Posiadane platformy: C64, PSX, PS2, GC, Wii, PSP, PC, DC, Xbox