Gramy na Gazie | Fanka Larka i Borsuka Na Żywo!

Nadejszła wiekopomna chwila! Pierwsza kobieta wylądowała na Księżycu! Eee, znaczy się, pierwsza dama zagości w Gramy na Gazie! Zapraszamy na spotkanie z legendarną już – Fanką Larka i Borsuka, która w sobotę 18 września zasiądzie na zużytej borsuczej sofie wraz z dwoma dziadkami prowadzącymi program oraz sierściuchem Montkiem. A to ci niespodzianka, co nie? Zresztą dostaliście to, o co się prosiliście! Larek nie może się już doczekać tego spotkania i cały w skowronkach lewituje po Sosnowcu (ponoć nawet wydepilował klatę!), a Borsuk jest trochę przerażony, bo sprzątać mu się nie chce, a Fanka może mu zrobić test białej rękawiczki… Dobra, zgonimy bałagan na Montka, bo przecież na kogoś trzeba! Kupujcie więc chipsy, colę, piwo, czy co tam chcecie i oglądajcie pogadankę z nasza największą fanką, która kibicuje nam od początku startu naszego programu. Jej uwielbienie dla Gramy na Gazie wzięło się zapewne z nostalgii do Małego Atari, gdyż jako nastolatka posiadała takowy sprzęcik w domu i przechodziła wówczas większość hitowych gier. Czekaj, wróć, to chyba nie tak było… Jej brat – niejaki Gades – autor prześwietnych komiksów o Larku i Borusku – był zapalonym użytkownikiem Małego Atari, a Fanka podpatrywała jego przygody w rozpikselizowanych światach i stąd wzięła się u niej fascynacja Ataryną! Z tego co mówi – sama nie była namiętnym graczem – jednakże sentyment pozostał i kojarzy najlepsze gry z Atari XL/XE, wiecie, rozumiecie – takie nieśmiertelne klasyki jak River Raid, czy Montezuma’s Revenge.

Pogadanki Fanki – wywiad z Gadesem i stRingiem na nowym kanale Fanki.

Pogramy więc z Fanką na Małym Atari, powspominamy, pewnie odpowie też na Wasze pytania z czatu live, pośmiejemy się, możliwe też, iż coś nam upichci, czy ugotuje bo musicie wiedzieć, że posiada ona (wraz z koleżanką Magdą) kanał na YouTube należący do Biblioteki w Kościanie, w którym to obie panie gotuję literackie przysmaki, czyli dania z książek! Nie dosłownie, że niby rosół na atlasie ptaków, czy barszcz czerwony gotowany na Czerwonym Kapturku, tylko nasze kucharki biorą na warsztat (a raczej na kuchenny blat) przepisy prezentowane głównie w literaturze beletrystycznej. Wiecie, jakaś potrawa z Lalki, Dziadów, czy Ludzi Bezdomnych, a może nawet i z Potopu. I po prostu sprawdzają – czy te przepisy funkcjonujące w prozie pięknej są przynajmniej zjadliwe. Dodatkowo uruchomiła także niedawno swój drugi kanał (film powyżej), na którym przeprowadza różne wywiady, w tym jeden wyborny z dwoma panami: z Gadesem (wspomniany jej brat – komiksiarz i muzyk w jednej osobie), a także ze stRingiem – znanym muzykiem ze sceny Małego Atari. Zaciekawieni? Zapraszamy więc na spotkania z naszą Fanką, na pewno będzie fajowo!


Gramy na Gazie slider

PREMIERA W GRAMY NA GAZIE!

SOBOTA 18 WRZESIEŃ GODZ. 12:00

GRAMY NA GAZIE LIVE – Fanka Larka i Borsuka w Akcji!

O RetroBorsuk 229 artykułów
Zastępca Naczelnego, czyli prawie Nacz.Os. (właściciel Nory). Ulubione gatunki: wszystkie dobre gry! Z naciskiem na: akcja-przygoda, platformery, rpg, shmupy, run’n gun, salonówki. Posiadane platformy: Atari 800xl, C64, Amiga CD32, SNES, SMD, Jaguar, PSX, PS2, PS3, PS4, PSP, XboX, X360, WiiU, GC, DC, GBA, Game Gear.