Zaproszenie | Party Retrogamingowe KOPALNIA BAJTÓW (Rybnik 27.03.2022)

kopalnia bajtówSkończyły się obostrzenia, wiec znowu na mapie Polski pojawiają się nowe retro zloty! Zapraszamy wszystkich miłośników starych komputerów i konsol na party retrogamingowe w Rybniku organizowane przez trójkę zapaleńców z kanału Retro Gulasz! Lemon, Vafell i Młody zapraszają do Kopalni Bajtów, gdzie będziemy: do oporu grać w stareńkie retro gierki, słuchać muzyki inspirowanej latami 80-tymi, tatuować sobie plecy i tyłki, konkurować w konkursach i turniejach, a także wspierać fundację dla zwierzątek w potrzebie! Szczegóły, program i lokalizację całego eventu znajdziecie poniżej, jednak ja najpierw zaznaczę, że na pewno jacyś zgredaktorzy z Retro na Gazie pojawią się na tym zlocie! Borsuczysko, czyli ja będę na 100% i wezmę ze sobą najprawdopodobniej swojego Vectrexa, możliwe także, iż profesor Larek zawita do kopalni wraz ze swoim Atari, gdyż kończy mu się zapas węgla w piwnicy, a wiadomym jest, iż to niezbędne paliwo dla jego ukochanego mikrokomputera… Możliwe także, iż WojT, czyli hardkorowy gracz pierwszej wody – zawita na imprezę organizowaną przez kanał Retro Gulasz. Szpiedzy z krainy pikseli donieśli mi także, że Renton (organizator Retronizacji) zaszczyci tam wszystkich swoją obecnością i kto wie może zorganizujemy sobie tam nieoficjalny mini turniej w Sensible World of Soccer? Dobra, koniec wstępniaka przechodzimy do dania głównego, czyli odpowiedzi na pytania: co, gdzie, jak i kiedy?!


RETRO PARTY KOPALNIA BAJTÓW

27 MARZEC 2022 – NIEDZIELA, START GODZINA 11:00

LOKALIZACJA: ZABYTKOWA KOPALNIA “IGNACY” W RYBNIKU, UL. IGNACEGO MOŚCICKIEGO 3


W PROGRAMIE

Wszelkie licytacje retro sprzętów w trakcie eventu będą przeznaczone na rzecz FUNDACJI ARKADIA, gdzie można też adoptować takie ładne pieski jak powyższy miniaturowy “wilczur” zwany NEMO.

– granie na retro sprzętach!
– 2 turnieje na Commodore 64 z nagrodami (gry: Death Saw Challenge, Wave Hero),
– licytacje różnych retro sprzętów (w tym Ponga od Lemona) i gadżetów na rzecz: FUNDACJI ARKADIA,
– zbiórka datków na powyższą fundację (budowa schroniska dla zwierzą w Pszczynie),
– darmowe tatuaże z Henny wykonywane przez: PRYKAS TATTOO STUDIO
– koncert TIMEDRIVER (wykonawca synthwave z Poznania) – godz. 18:00!,
– na sali obowiązuje zakaz spożywania alkoholu (będą wyznaczone strefy) i możliwe, że na zewnątrz pojawi się BeerTruck i jedzenie.

TIMEDRIVER – świetny twórca sunthwave rodem z Poznania – zagra koncert o godzinie 18:00! Polecam subskrybować jego kanał na YT – piękna nuta!


VIDEO ZAPROSZENIE DO KOPALNI BAJTÓW!

Bardzo klimatyczny wideoklip promujący RETRO PARTY KOPALNIA BAJTÓW autorstwa trójki RetroGulaszy! My tam będziemy, a Wy?! 

 

O RetroBorsuk 229 artykułów
Zastępca Naczelnego, czyli prawie Nacz.Os. (właściciel Nory). Ulubione gatunki: wszystkie dobre gry! Z naciskiem na: akcja-przygoda, platformery, rpg, shmupy, run’n gun, salonówki. Posiadane platformy: Atari 800xl, C64, Amiga CD32, SNES, SMD, Jaguar, PSX, PS2, PS3, PS4, PSP, XboX, X360, WiiU, GC, DC, GBA, Game Gear.