Moje TOP 10 gier z szaraka

psxtopUwielbiam wszelkiej maści zestawienia jak i różne topki publikowane przez serwisy i graczy. Zawsze miałem też nieodpartą chęć zestawienia własnej listy, a od czego miałbym zacząć jak nie od magicznej choć niepozornej szarej maszyny od Sony? Choć od tej maszynki nie zaczynałem przygody z grami, to od niej załapałem na dobre bakcyla i gram w pełni świadomie wybierając konkretne gatunki i serie. Ale najpierw małe zasady topki.

Postanowiłem sobie wszystko skomplikować wprowadzając różne reguły by… sobie wszystko ułatwić. Tak oto nie znajdą się tam gry, które nie wyszły w PAL’u, czyli wypadki w których nas olano (sorry Chrono Cross) i szpile których nie ukończyłem nawet jeśli sporo w nie grałem (jeszcze to nadrobimy Snejku).

W zestawieniu są gry, które śmiało mógłbym nazwać „grami życia”. Wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju, które miały duży wpływ na to jak postrzegam i czego oczekuję od gier. Mam nadzieję, że ten kolaż nie wyda się zbyt chaotyczny w odbiorze i nikomu przeglądarki nie przymuli bo pierwszy raz z tym eksperymentuję i formuła pewnie będzie wymagać poprawek. Starałem się klasyczną topkę nieco urozmaicić i przyciągnąć Was do zapoznania się chociażby tylko poprzez tekst z tymi tytułami. A jest co sobie wspominać i z sobą zestawiać oj jest, ale do rzeczy!

TOP 1TOP 10 PSX games

I jak? Oczywiście każdy z nas mógłby zrobić własne top 10 i każde byłoby inne, ze względu na bogatą bibliotekę szaraka. Ja nie lubię horrorów pod każdą postacią (no może z wyjątkiem opowiadań H.P. Lovecrafta), więc czekam na lincz z strony fanów Razoli i Silenta. Ja najwięcej grałem i miałem największy opad szczeny właśnie przy w/w tytułach i każdego z chęcią odpalam i dziś, w THPS2 to mógłbym chyba do śmierci grać i do końca cieszyć michę z każdego kolejnego przejścia.

Honorowe wzmianki:

Colin 2, MoH, Syphon Filter, Rayman 2, Breath of Fire IV, pierwszy Tony, reszta Crashy i Spyro oraz wiele więcej w tym gry w które dopiero zagram bo przecież jest tego cała masa


Żaden dobry top nie obędzie się bez osobnej topki OST, więc korzystając z okazji lecimy z moimi typami dotyczącymi w/w tytułów i posłuchania (by nie zamulać lista jest zrobiona z hotlinków do youtube):

10. CTR – Nitro Court

9. Spyro 2 – Gateway To Glimmer Forest

8. Gran Turismo 2 The Crystal Method – Now Is The Time

7. Tekken 3 – Jin Kazama

6. Crash Bandicoot 3 – Warp Room Music

5. Medievil – The Hilltop Mausoleum

5. Medievil – Crypt & Graveyard

4. Final Fantasy VII – Mako Reactor

4. Final Fantasy VIII – Succession of Witches

4. Final Fantasy IX – You’re Not Alone

3. Vagrant Story – Opening Movie

3. Vagrant Story – Sanctum

2. Legacy of Kain: Soul Reaver – Necropolis

2. Legacy of Kain: Soul Reaver – Ozar Midrashim

1. THPS2 B-Boy Document ’99 – The High & Mighty ft. Mos Def & Mad Skillz

1. THPS2 Rage Against The Machine – Guerilla Radio

Naczelna Osoba na stronie, czyli Nacz.Os. (zajmuje się wszystkim i niczym). Hedonistyczny megaloman o sercu z pikseli. Ulubione gatunki: platformery, sporty extreme w sosie arcade, carcade, logiczne, klasyki z C64 i wszystko co wyzwala adrenalinę! Posiadane platformy: C64, PSX, PS2, GC, Wii, PSP, PC, DC, Xbox