Tam i Z Powrotem, czyli Stąd do Przeszłości: Wyniki + Wybór Nagród

Witamy serdecznie! Konkurs wspominkowy dobiegł końca i czas ogłosić jego zwycięzców oraz rozdać nagrody! Tradycyjnie jak to w przypadku Retro na Gazie było na bogato w każdym aspekcie! Po pierwsze – obrodziło w ilość prac, po drugie – świetnie także było pod względem jakości wpisów wspominkowych, w których opowiadaliście o waszych przeżyciach z retro maszynkami wszelakiego rodzaju – od mikrokomputerów po najnowsze konsole. Po trzecie – naprawdę zacnie przedstawia się lista nagród, które dla was przygotowaliśmy dzięki hojności naszych sponsorów. Oddajmy im cześć! Fundatorami nagród byli: ccwrc, Bocianu, Gorgh, Retro na Gazie, Atari Online, Gall Anonim. Jeszcze raz dziękujemy! Nie przedłużajmy, bo pewnie tłuszcza spragniona jest listy laureatów…

Dziękujemy Bocianu za wypasioną nagrodę! Limitowana edycja świetnego zjadacza kropek, czyli Pac-Mad na Atari XL/XE jest w puli fantów!


O CO CHODZIŁO?

Tam i Z Powrotem (wg pomysłu naszego czytelnika ccwrc) był to konkurs na: świetny artykuł / nostalgiczny wpis / mini wspomnienia/ fajne wypociny wg schematu:

– Jak zaczęła się moja przygoda z moim najbardziej ulubionym retro sprzętem? Tekst może opisywać wszelkie mikrokomputery, stare konsole, nowsze maszynki – od początków naszej branży do czasów generacji PSX’a włącznie.
– Jak się skończyła?
– Jak zaczęła się ponownie, a może się nie skończyła i trwa nieprzerwanie? A może wielce rozpaczamy z powodu rozstania z naszym towarzyszem zabaw z młodości?
– Jak wygląda sprawa dzisiaj? Czyli w skrócie czy wróciliśmy do retro grania? Eee, gdzie tam, nie ma na to czasu, życie mnie przygniotło… Oczywiście możecie się tutaj wykazać własną inwencją twórczą!
Co prawda nie wszyscy się tego schematu trzymali, ale wasze wspomnienia oraz ilość nostalgii jaką spowodowaliście wpisami u czytających była tu najważniejsza! Moim skromnym zdaniem były to najlepsze szranki, jakie kiedykolwiek się odbyły na naszej witrynie, a poziom prac był po prostu zajebisty! Łezka kręciła mi się w oku wielokrotnie, gdy czytałem wasze historie i wracałam w myślach do swoich cudownych retro przeżyć. BRAWA DLA WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW! Wszyscy jesteście debeściakami!
Świeżutki GOLF aka 601F oraz kartridż diagnostyczny (fajowa naklejka) dla Atari XL/XE także obecna w puli fantów jako zbiorcza nagroda.

GŁOSOWANIE

konkurs atariNad prawidłowością głosowania będzie czuwał sam Funky Koval! A na poważnie, to jedna z nagród – kultowy komiks!

Zwycięzców wybierali czytelnicy / użytkownicy oraz redakcja RnG – głosując w komentarzach pod wpisem podsumowującym całe zamieszanie: 3 punkty za 1 miejsce, 2 punkty za drugie i 1 punkt za trzecie. Jeden użytkownik = 1 komentarz z ocenami. Każdy uczestnik konkursu także mógł głosować (dopuszczalne było oddanie głosu na siebie). Przypomnijmy, że na zgredów naszej redakcji (WojT, Prezesowa, Sikor) także można było głosować! Na sponsora, czyli ccwrc – też! Chcieli stanąć w te konkury, to niech teraz przełkną ewentualną gorycz porażki. W sumie głosowali wszyscy (sponsor, uczestnicy, zgredzi, czytelnicy) i nawet jakieś fajne, nieznane nam kobitki! Zapraszamy je do częstszego komentowania naszych wypocin :-).


WYBÓR I LISTA NAGRÓD

Great Green Adventure na kartridżu dla Atari XL/XE także wskakuje do kupki nagród. W kwietniu recenzja GrooBY’ego!

Zwycięzca wybierze nagrodę z puli jako pierwszy, srebrny medalista jako drugi, laureat trzeciego miejsca jako trzeci itd. Zaznaczam jednak, że jeżeli nawet zgredy (oraz sponsor główny) zajmą wysokie miejsca w rankingu na koniec głosowania, to i tak pierwszeństwo wyboru nagród mają przed nimi najpierw czytelnicy. Co do wyboru nagrody to będziemy się kontaktować w komentarzach pod wpisem, gdzie laureat będzie dokonywał wyboru upragnionego fanta, zaś ja będę wykreślał dany przedmiot z listy nagród aż do ich wyczerpania. Po rozdaniu wszystkich gratów skontaktujemy się z uczestnikami konkursu mailowo i ustalimy na jaki adres mamy wysłać paczkę z nagrodą. Co do RODO nie martwcie się, nikt z nas nie magazynuje żadnych adresów, nie przetwarza ich, nie udostępnia, jedynie miła pani na poczcie będzie wiedzieć gdzie leci dana paczka, no i oczywiście ja Borsuk, który będę ją wysyłał na koszt redakcji RnG. Na rozesłanie dajcie nam trochę czasu, gdyż jesteśmy zarobieni jak bizony po Tańczącym z Wilkami. Wszystko jasne? Jeżeli nie to pytajcie w komentarzach doprecyzujemy! Zaznaczam także, że istnieje możliwość podmiany fanta z puli nagród na jakiś rupieć z magicznej komody Borsuka, gdzie znajduje się wiele gier z przeznaczeniem na konkursy (na starsze i nowsze systemy). To jednak tylko w przypadku, gdy laureat nie dysponuje maszyną pozwalającą mu na uruchomienie nagrody, a chciałby jakąś inną grę w zamian.

NAGRODY

KOMIKS FUNKY KOVAL TRYLOGIA

KARTRIDŻ DIAGNOSTYCZNY oraz KARTRIDŻ Z GRĄ: GOLF (601F) NA ATARI XL/XE (jako jedna nagroda)

KARTRIDŻ Z GRĄ: JACK ATTACK NA COMMODORE 64

KARTRIDŻ Z GRĄ: GREAT GREEN ADVENTURES NA ATARI XL/XE

KSIĄŻKA: ONI MIGAJĄ TYMI KOLORAMI W SPOSÓB PROFESJONALNY

WYDANIE KOLEKCJONERSKIE NA KARTRIDŻU GRY: PAC-MAD NA ATARI XL/XE

KARTRIDŻ Z HITAMI FREEWARE NA ATARI XL/XE (lista gier poniżej).

Kurdelebele, ale przeboje na jednym kartridżu! Grać nie umierać!
EWENTUALNIE ZAMIENNY FANT Z MAGICZNEJ KOMODY BORSUKA (do ustalenia).

LAUREACI

Najnowsza książka Piotra Mareckiego i Tomasza Cieślewicza: “Oni migają tymi kolorami w sposób profesjonalny” też do zdobycia.

Przedstawiam ich w kolejności zajętego miejsca, czyli zaczynamy od tych retro kochasiów (retro kochanek), którzy zdobyli największą ilość punktów! Zanim rozpocznę to zaznaczę jak wybrnąłem w przypadku jednakowej ilości punktów pomiędzy konkursowiczami, gdyż takie sytuacje miały miejsce. Jeżeli jednakową ilość punktów zdobył nasz zgred (Prezesowa, WojT, Sikor) i czytelnik – wtedy czytelnik zajmuje wyższe miejsce w rankingu. Jeżeli jednakową ilość punktów zdobyło dwóch czytelników – wyższe miejsce zajmuje ten, którego praca bardziej podobała się Borsukowi (czyli mnie). Pozwoliłem sobie mieć taki mały wpływ na wyniki konkursu w zamian za edytowanie wszystkich nadesłanych prac. Nabazgrałem w zeszycie, podsumowałem i mam już dla was WYNIKI! Aha i uprzejmie proszę o nie obrażanie się, ani o nie strzelanie fochów, gdyż była to głównie fajna zabawa. Ewentualnie focha może strzelić jedynie Prezesowa, jako jedyna kobieta w poniższym zestawieniu ;-).

I MIEJSCE: TONI – 15 punktów

II MIEJSCE: RILEFT – 14 punktów

III MIEJSCE: WOJT – 13 punktów

4 MIEJSCE: CACHAITO – 12 PUNKTÓW

5 MIEJSCE: KRZYSZTOF POŻOGA – 12 PUNKTÓW

6 MIEJSCE: PREZESOWA – 12 PUNKTÓW

7 MIEJSCE: KOVAL – 11 punktów

8 MIEJSCE: SIKOR – 11 punktów

9 MIEJSCE: GERMAN-GONZALES MORRIS – 7 punktów.

10 MIEJSCE: AZAZEL – 7 punktów.

11 MIEJSCE: BUKOVSKY – 6 punktów

12 MIEJSCE : CCWRC – 6 punktów.

Dla Komodziarzy mamy tylko grę Jack Attack, ale może Borsuk coś wynajdzie innego z szafy?

Ależ to była zacięta walka! Wszystkim gratuluję, a najlepszym najbardziej! Pierwszy nagrodę wybiera Toni, a później lecimy według powyższej listy (z pominięciem naszych zgredów i sponsora, którzy dostarczyli przecież bardzo fajne prace!). Jeżeli zostaną jakieś nagrody wtedy rozdajemy je zgredom i sponsorowi wg zajętych miejsc. Przypominam ponownie, że istnieje możliwość podmiany fanta z puli nagród na jakiś rupieć z magicznej komody Borsuka, gdzie znajduje się wiele gier z przeznaczeniem na konkursy (na starsze i nowsze systemy). To jednak tylko w przypadku kiedy laureat nie dysponuje maszyną pozwalającą mu uruchomienie nagrody, a chciałby jakąś inną grę w zamian. Wszystkim uczestnikom, czytelnikom, sponsorom oraz zgredom dziękuje za udział i pomoc w organizacji tego konkursu. Niech retro wypełnia wasze serce po wsze czasy!


DODATKOWA NAGRODA ZA KOMENTARZ

Zgodnie z tym co napisałem we wpisie podsumowującym konkurs, gdzie głosowaliście na wszystkie prace – przyznajemy nagrodę za najlepszy komentarz pod tamtym artykulikiem. Będzie to fant z szafy Borsuka, uzgodniony z autorem najfajniejszego komentarza, czyli BUKOVSKYM. A zasłużył na zwycięstwo tym, że w komentarzu wspomniał o ulubionym filmie Borsuka, czyli The Goonies. Mailowo uzgodnimy jaka to będzie nagroda, a twój koment został już tam wyróżniony! Goonies Never Say Die!

PS. W związku z nieoczekiwaną sytuacją epidemiczną w kraju – na chwilę obecną wstrzymujemy się z wysyłką. Nagrody zostaną wysłane w momencie jak się wszystko trochę uspokoi i mamy nadzieję, że będzie to niebawem. Prosimy o wyrozumiałość i z góry za nią dziękujemy. Damy info na stronie, kiedy nastąpi wysyłka, zaś wyniki będą na chwilę obecną wisieć do wglądu po prawej stronie naszej witryny pod odnośnikiem KONKURS.

O RetroBorsuk 229 artykułów
Zastępca Naczelnego, czyli prawie Nacz.Os. (właściciel Nory). Ulubione gatunki: wszystkie dobre gry! Z naciskiem na: akcja-przygoda, platformery, rpg, shmupy, run’n gun, salonówki. Posiadane platformy: Atari 800xl, C64, Amiga CD32, SNES, SMD, Jaguar, PSX, PS2, PS3, PS4, PSP, XboX, X360, WiiU, GC, DC, GBA, Game Gear.