750 opublikowanych wpisów na RnG + ogłoszenia duszpasterskie

750 wpisów na rngPykło nam właśnie 750 wpisów opublikowanych na RnG, pora odnotować ten fakt w pamiętniczku.

Ostatni raz ogłaszaliśmy że mamy 500 wpisów, a było to 3 września 2019 roku. Nieco ponad rok wystarczyło i mamy już 750, ostro w tym roku było, nie wyrabialiśmy z Borsukiem z korektą i edycją tekstów, część własnych wpisów musieliśmy odłożyć na “kiedyś”. Z tego miejsca chciałbym pozdrowić naszego czytelnika KSH, który ostatnio się wdraża u nas w panelu i nieco odciąża nas w tym zadaniu (dzięki chłopie! rokujesz! ;)

Nim przejdziemy do ogłoszeń duszpasterskich przejdźmy do wylistowania tego co było głównie pisane:

  • Kultura – 19
  • News – 35
  • Planszówki – 13
  • Portal – 63
  • Publicystyka – 123
  • Relacje i wywiady – 51
  • Recenzje – 420
  • Sprzęt – 37

Jak sobie podsumujecie liczby wyjdzie, że mamy 761 wpisów, ale to dlatego, że czasem jeden wpis pasuje do dwóch kategorii i ląduje w obu, musicie mi zatem uwierzyć na słowo, że unikalnych wpisów jest 750 ;).

Mała przypominajka, jakie były pierwsze wpisy w w/w kategoriach:

Jeżeli ktoś chciałby w bardziej namacalny sposób zobaczyć ile tego tu mamy to idealnym miejscem na to jest odwiedzenie naszej Bazy Gier, tam można zobaczyć skalę tego przedsięwzięcia, a listę aktualizuje Borsuk. Skoro już o sierściuchu mowa to oddaję mu głos.


Borsuk na YouTube!

A to ci niespodzianka! W związku z faktem, że profesor Larek ostatnio mocno zapracowany, a widzowie Gramy na Gazie domagali się naszej częstszej aktywności na YouTube powołałem do życia (w uzgodnieniu z Larkiem i Repipem) kanał Retro Borsuk: https://www.youtube.com/c/RetroBorsuk, na którym nadaję Gramy na Gazie po Godzinach LIVE, gdzie trochę amatorsko (transmisje bezpośrednio z PS4) pokazuję, przechodzę i pobijam rekordy w retro grach oraz retro indykach dostępnych na Playstation 4. Kanał rozwija się bardzo prężnie, gdyż przez niecały miesiąc zaprezentowałem wam 23 transmisje, a pośród gier znalazły się takie tuzy jak: Another World, Flashback, Galaga, Shadow Dancer, Golden Axe 1 i 2, czy kolekcje Castlevanii i Mega Manów! Po prostu Borsuk opiernicza retro gierki, zaś jego pies Monty obgryza w tle kości dinozaurów… Zapraszam wszystkich chętnych do odwiedzania kanału, oglądania transmisji, subskrybowania, komentowania filmów, a przede wszystkim do udziału w CZACIE LIVE, który towarzyszy każdemu odcinkowi programu. Wspominamy tam stare dobre czasy pierwszych komputerów, konsol, czy naszych ulubionych gier! Poniższa grafika przygotowana przez Repipa przeniesie was bezpośrednio na mój nowy kanał!

 


Sylwester z Gramy na Gazie!

Na szczęście Gramy na Gazie uskuteczniane z profesorem Larkiem to ciągle mój ulubiony retro program (towarzystwo Larka oraz jakość techniczna jest tutaj nie do zastąpienia i podrobienia!) to z przyjemnością informuję, że duet retro tetryków powróci z przytupem 31 Grudnia 2020 roku o godzinie 20:00 i spędzi z wami całego Sylwestra! Nie byle jakiego, tylko prawdziwego Retro Gamingowego Sylwestra LIVE, w trakcie którego profesor Larek zaprezentuje swoją nową Malinę (RetroPie + Raspberry Pi), na której pokażemy wiele świetnych gier! A jakich? Takich jakie sobie zażyczycie, gdyż ten program będzie miał formułę Koncertu Życzeń: wy wybieracie gry i system, a my w nie gramy! Prawda, że fanie? Prawda. Jeżeli nie macie co ze sobą zrobić w ten ostatni dzień roku – to zapraszamy wszystkich retro maniaków! Uwaga, uwaga – kończymy nadawać wraz z pianiem kur o godzinie 6:00 rano! Wszystkim naszym czytelnikom i widzom życzymy udanego roku 2021 i zapraszamy do udziału w sylwestrowym Gramy na Gazie LIVE!

START 20:00, KONIEC 6:00!


Przypominajka Konkursowa!

Na koniec wpisu jubileuszowego przypominamy o naszym konkursie! Jeżeli stworzycie pełen zestaw plansz (32 etapy) do kultowej gry logicznej Laura na Atari XL/XE wygracie najnowszą i największą Edycję Kolekcjonerską Gry Laura lub New Adventures of Laura. Oba te rarytasy są wydane na kartridżach i profesjonalnie zapakowane w big boxy! Zostaną także zaopatrzone w autograf autora (czyli Profesora Larka) i powiem szczerze, że naprawdę świetnie prezentują się w kolekcji każdego retro gracza! Zachęcamy do udziału w tym konkursie, a jego szczegóły znajdziecie TUTAJ. Nagrody ufundowała firma RETRONICS.

Nagrody w Konkursie LAURA AtariA oto nagrody w naszym konkursie! Do dzieła!

Aha, na koniec chciałbym jeszcze pogratulować zarówno wszystkim naszym czytelnikom, jak i wszystkim zgredom tego 750 jubileuszowego wpisu na Retro na Gazie i mam nadzieję, że z uśmiechem na ustach dociągniemy do TYSIAKA! [a tam gadasz, 1000% normy i lecimy do 10.000! – repip]

Naczelna Osoba na stronie, czyli Nacz.Os. (zajmuje się wszystkim i niczym). Hedonistyczny megaloman o sercu z pikseli. Ulubione gatunki: platformery, sporty extreme w sosie arcade, carcade, logiczne, klasyki z C64 i wszystko co wyzwala adrenalinę! Posiadane platformy: C64, PSX, PS2, GC, Wii, PSP, PC, DC, Xbox