Akta retronagazie.eu | Płaskie koksy, czyli podróż z 2D do 3D

Dziś zawitamy na wirtualną pakerhalę i podpatrzymy jak najlepsi zawodnicy płaskiego świata 2D postanowili wejść na salony trzeciego wymiaru.

Podczas konkursu z okazji 2 lat RnG pytaliśmy o propozycje akt i wygrał temat Szybcy się wściekli, jednocześnie padła buńczuczna deklaracja, że zrealizowane zostaną również inne wyróżnione tematy. No to idziemy dalej z kolejnym etapem i mamy propozycję Jany, który opisał go tak: „Serie, które z dwóch wymiarów przeszły w 3D. Które gry wyszły na tym marnie, a którym się udało”. No to zasiedliśmy we wspólnym gronie i wybraliśmy grzebiąc w naszych aktach kilka ciekawych propozycji. Niewątpliwie okres w którym mogliśmy obserwować prawdziwy exodus przypadł na lata świetności PSX’a i przeskoku na lepsze karty grafiki na PC, to te dwa czynniki popchnęły do przodu branżę zmieniając ją nieodwracalnie. Dzisiejsi bohaterowie różnie się w tym nowym świecie odnajdywali, część wyszła na tym dobrze, część nie, zapraszam do środka.

 

Tradycyjnie po prezentacji graficznej cieszącej oko proponujemy również wgłębienie się w temat konkretnej gry, która Was zainteresowała, propozycje na dziś:

Kurde dużo tego już mamy w naszych aktach, nie poprzestajemy jednak na tym! Gomlin, odświeżaj skrzynkę bo w te zimowe wieczory specjalny gołąb pocztowy w szaliku pędzi do Ciebie!

Naczelna Osoba na stronie, czyli Nacz.Os. (zajmuje się wszystkim i niczym). Hedonistyczny megaloman o sercu z pikseli. Ulubione gatunki: platformery, sporty extreme w sosie arcade, carcade, logiczne, klasyki z C64 i wszystko co wyzwala adrenalinę! Posiadane platformy: C64, PSX, PS2, GC, Wii, PSP, PC, DC, Xbox