Sufit przebity tysiak wbity! 1000 wpisów na RnG!

1000 wpisów na rngWitam wszystkich w tym niespodziewanym acz szalenie satysfakcjonującym momencie w życiu RnG.

Lata lecą, ludzie przychodzą i odchodzą, gry się jakoś same przejść nie chcą, kupka wstydu rośnie, a my wiąż na posterunku, już ponad 7 lat. Jakoś tak sentymentalnie się robi na serduchu staremu dziadowi gdy za oknem śnieg, a w kubku herbatka z prądem. Losy RnG zaczynały się wiosną, ale taki szczególny jubileusz jak dziś przypada w grudniu, kiedy to o dziwo pada śnieg! Oby taka anomalia zwiastowała tylko dobre rzeczy. Ale że o co chodzi, czemuś taki sentymentalny dziadzie, zapyta ktoś z niewzruszonej publiki? Ano dziś jest ten dzień, dziś publikujemy na retronagazie.eu swój wpis numer 1000! Jest okrągły tysiak!

By zwiększyć w sobie efekt wzruszenia, sentymentu i podniosłości chwili, przeleciałem się szybko po naszych kronikach. Okazuje się że w dniu 21 stycznia 2016 roku opublikowany został 100 wpis, był to tekst Borsuka o Trylogii Shadow of the Beast. Z tej okazji napisałem krótki komunikat, a w nim podzieliłem się strukturą wpisów dzieląc na kategorie co robię do dziś przy takich okazjach. Wpis numer 250 przespałem, nie odnotowaliśmy go, była nim moja recenzja Pac-Man World na PSX 30 listopada 2017. Obecnie mamy rimejk tej gry na rynku, przypadek? Nie sondzem ;). Przy wpisie numer 500 () już się nie zagapiłem, odnotowaliśmy ten fakt i popełniłem nawet zgrabne podsumowanie. 750 wpis pojawił się

1000 wpis na rng

No i oto jesteśmy “dziś”. 1000 tekstów w panelu widnieje w rubryczce “opublikowane”, zacznijmy indywidualnie, od bohaterów stojących za tymi tekstami, popatrzmy kto i ile napłodził się przed klawiaturą. Mamy tutaj zarówno aktywnych jak i tych dziś już niestety nieaktywnych ludzi, by się odrobinę więcej dowiedzieć o nich zapraszam do naszej Centrali, bo tak nazywamy gazową redakcję:

Aktywni:

Nieaktywni:

Jak widać sporo osób się tutaj przewinęło przez te lata. Część ludzi już odeszło, część nawet za dobrze się nie zadomowiło, mamy nowych na pokładzie jak Valoo, czy wielkie powroty ze strefy nieaktywnych jak Keczupa. Głównymi motorami od jakiegoś czasu są Prezesowa i LukegaX, zawsze mają coś w szkicowniku do publikacji. Szyszka wciąż jest w strefie freelancerów, choć się odgraża, że będzie zasiadał przy nas w Centrali, kibicujemy i zobaczymy co nasz maniak japońskich produkcji wymyśli w przyszłości (w szkicowniku mam już jego kolejny tekst).

Głównie ja tu sprzątam w statystykach, aczkolwiek mój wynik jest nieco sztucznie podbity tym, że często to ja publikuję zbiorcze wpisy, lub podsumowania np. bingo RnG. Jako Nacz.Os. mam też ten przywilej i obowiązek obwieszczać takie wpisy jak ten dzisiejszy. Z takiego powodu np. Wojt nie ma imponującego wyniku, choć jego wkład jest większy niż sugeruje licznik, to on stworzył i moderuje tabelę Ligi RnG, aleję HiScore, wiele 3 groszówek do relacji, czy pisze streszczenie Retro Gamera do Retro Rozmaitości. KSH też wygląda na obiboka, ale to pozory, jego korekta, moderacja wpisów i edycja grafik mocno mnie odciąża i dzięki niemu RnG idzie do przodu. Borsuk pozostawił ogrom wpisów po sobie, ale teraz wspiera nas głównie reklamą i dobrym słowem na swym kanale youtube. Każdy z tutaj przedstawionych wniósł coś od siebie do ogólnej puli 1000 wpisów i każdemu dziękuję.

Relacja | Zlot 2022 – RnG, GnG i Retro Borsuk TV – 23.07.2022

większość ekipy zebrała się na tegorocznym zlocie, tylko Wojt siedział na piwie zamiast pozować do fotki ;)

Szybki podział na kategorie:

Jak sobie ktoś to podliczy, to od razu mówię że wyjdzie więcej niż 1000, ale to wynika z faktu że niektóre wpisy były przypisane do kilku kategorii przez co sztucznie podbiły liczbę jaką tutaj macie. Unikatowych wpisów jest 1000;). Jak zawsze widać że głównie piszemy recenzje, dzięki Valoo dział news, czyli retro rozmaitości wciąż żyje i kontynuuje swą tradycję, kategoria “portal” jest głównie rozrośnięta przez to, że do niej wrzucamy podsumowania Ligi RnG, a wcześniej bingo. Sprzęt, relacje i wywiady, oraz publicystyka mają względnie stały przyrost. Smutne jest to co się dzieje z działem planszówek. 21.01.2016 w setnym wpisie wykazaliśmy 6 wpisów planszówkowych, po kilku latach liczba ta niewiele wzrosła. Mam jednak ostatnio coraz większą zajawkę na te gry, więc może w końcu pogram i opiszę kilka pozycji (np. Drako, czy Seasons). Od roku umawiamy się na posiadówę u Szyszki, może będzie okazja odkurzyć jakieś pudło. Pożyjemy zobaczymy.

Tak czy inaczej kolejne wpisy przed nami, nie mamy zamiaru się zatrzymywać, już kolejne teksty w szkicowniku się piszą, a inne czekają na akceptację. Dzięki że jesteście z nami, pamiętajcie o naszym insta, fejsie, tłicie i tubie. Lajkujcie, subskrybujcie czy co tam jeszcze się robi po to by być na bieżąco i móc czytać i komentować nasze wypociny! Dzięki że jesteście, gdyby nie odzew społeczności na portalu, społecznościówkach i na żywo na eventach nikt by tego wózka nie ciągnął, a tak zawsze wiemy że jest dla kogo pisać! Kolejna okazja do takiego hurra optymistycznego wpisu pewnie na wiosnę, jak ustalimy datę zlotu ;).

Naczelna Osoba na stronie, czyli Nacz.Os. (zajmuje się wszystkim i niczym). Hedonistyczny megaloman o sercu z pikseli. Ulubione gatunki: platformery, sporty extreme w sosie arcade, carcade, logiczne, klasyki z C64 i wszystko co wyzwala adrenalinę! Posiadane platformy: C64, PSX, PS2, GC, Wii, PSP, PC, DC, Xbox