Mini Cykle

Mini Cykle to mocno „ukierunkowana” część publicystyki lub RETROrecek. By nie przepadły w gąszczu materiałów zostały wyodrębnione i odpowiednio otagowane. Są czymś co dawniej w prasie growej często określano jako „kąciki”. Każdy odcinek ma inną zawartość, ale wewnątrz cyklu kieruje się tymi samymi zasadami. Dlatego by się za każdym razem nie powtarzać i tłumaczyć dlaczego tak, a nie inaczej poniżej krótka prezentacja i zachęta do odwiedzenia danego przybytku.

retromagielRetroMagiel

Głównodowodzący: Cała Centrala

Zobacz cykl: RetroMagiel

 

 

Maglujemy wspólnie różne tematy związane z naszym hobby w redakcyjnym gronie. Nie bierzemy jeńców i ostrzegamy przed tylko i wyłącznie subiektywnym zdaniem każdego z nas.


boss top psx

Akta RnG

Głównodowodzący: Cała Centrala

Zobacz cykl: AktaRnG

 

 

Nasze tajne akta pękają w szwach. Przechowujemy tam zapiski z obserwacji i porównań rozmaitości z gier wszelakich. Od czasu do czasu odtajniamy część z naszych zbiorów w formie zestawień, które okraszone są niewybrednym komentarzem.


noraNora RetroBorsuka

Głównodowodzący: RetroBorsuk

Zobacz cykl: Nora

 

 

RetroBorsuk zaprasza do swojej NORY, gdzie ugości miodem, bulwami i larwami oraz zaprezentuje swoje ulubione hity z 8-bitowego dzieciństwa! Czyli największe przeboje (i nie tylko) na dwie najbardziej znienawidzone przez siebie maszyny – Atari (XL/XE) i Commodore (C-64/C-128)! W NORZE wygrzebiecie głównie najsmakowitsze kąski na pierwsze mikrokomputery – czyli przodowników domowego grania!


Retro w kieszeniRetroKieszeń

Głównodowodzący: Daaku

Zobacz cykl: Retrokieszen

 

 

Małe, duże, czarno-białe, kolorowe, trzymane poziomo albo pionowo – bez różnicy, byle było przenośne! W tym cyklu Daaku przybliży Wam tych mniejszych braci świetnie uzupełniających swoich stacjonarnych kolegów, naświetli ciekawe inicjatywy z nimi związane oraz zrecenzuje najciekawsze dostępne na nie gry. Czytając kolejne wpisy poczujesz się tak, jakbyś i Ty trzymał w swoich rękach te handheldowe cudeńka!


Spartan X 2 recenzja

Zapomniane szpile

Głównodowodzący: Makaveli

Zobacz cykl: Szpile

Nie wszystkie gry cieszą się taką popularnością, jak gry od Rockstar. Makaveli wyciąga z dna swojego składziku szpile, którym nie do końca udało się zawojować rynek.


Komoda

Komoda Wiecznie Żywa

Głównodowodzący: Repip

Zobacz cykl: Komoda

 

 

Mini-cykl w którym każdy odcinek będzie poświęcony 3 wybranym grom z Commodore 64, które łączy co najmniej jeden czynnik. Wszystkie gry są ograne na oryginalnym sprzęcie bez użycia emulatorów. Jest to zbiór mini recenzji zawierających historię gry, wrażenia po zderzeniu jej z dzisiejszą rzeczywistością oraz ciekawostek. Zapraszam na podróż po grach z dzieciństwa i fundamentach branży!


NBBKmini

NieZapomniani Bohaterowie Bitmapowych Krain

Głównodowodzący: RetroBorsuk

Zobacz cykl: NZBBK

 

NieZapomniani Bohaterowie Bitmapowych Krain – nowy cykl dla Amigowców i miłośników 16 bitowego łupania! Borsuczy Rycerz wraz ze swoimi nadwornymi minstrelami próbuje ocalić od Zapomnienia największych amigowych bohaterów! Wraz z nimi przypomni dzisiejszym Graczom, kto był kierwa plejstejszynem początku lat 90 w Polsce i połowie Europy. W skrócie – recenzje największych amigowych hitów przeplatane z grafomańskimi przygodami Borsuczego Rycerza i jego bandy!


SłońceAż Wzejdzie Słońce

Głównodowodzący: Czarny Ivo

Zobacz cykl: Słońce

 

 

Czarny Ivo z kolegą, przy browarku, z dupami na dywanie, ogrywają ciężkie, stare hity z lat dzieciństwa. Nie jest łatwo, ale na końcu każdej gry wschodzi słońce – symbol uratowanego świata i przywróconego ładu.


wyciąg

Wyciąg z RPGa

Głównodowodzący: Mroku

Zobacz cykl: Wyciąg

 

 

Cykl „Wyciąg z RPGa” będzie swoistym wykopaliskiem archeologicznym na wielką skalę, gdzie zajmę się odgrzebywaniem gier, firm deweloperskich (tych którym niestety się nie udało), postaci z branży, które miały wpływ na rozwój gatunku cRPG oraz jRPG, ale nie tylko (dla gier z elementami RPG też się miejsce znajdzie). Zapraszam serdecznie do śledzenia cyklu!


graczczytalogoGracz Czyta

Głównodowodzący: Repip

Zobacz cykl: GraczCzyta

 

 

Tak to już bywa, że czasem trzeba się nieco odchamić i człowieka coś najdzie na książkę. Ten cykl to zbiór mini-recenzji, który mam nadzieję zainteresuje Was książkami na bazie gier (głównie gatunku fantasy). Omawiane tytuły nie należą do tuzów gatunku i daleko im do dzieł Panów Sapkowskiego i Tolkiena, ale zadziwiająco dobrze sprawdzają się jako zapychacze czasu


Legendy Salonów Gier ArcadeLegendy Salonów Gier

Głównodowodzący: RetroBorsuk

Zobacz cykl: Salon Gier

 

 

Wrzuć blaszkę i preśnij batona by zacząć mięczaku! Chyba, że nie masz odwagi by zmierzyć się z Legendami Salonów Gier? Zarobkowymi automatami będącymi prekursorami naszego hobby. Historyczno-rozrywkowa eskapada po największej klasyce (i nie tylko!). Tutaj tworzyły się gatunki, ewoluowała oprawa, rodziły znane po dziś dzień marki. Nostalgiczny powrót do przeszłości!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*