RETROMANIA – Konkurs z Nagrodami! – półmetek

retromaniaWitajcie Kochani Gracze! Trochę już jesteśmy w bezkresach internetowych, więc czas wystartować z małym konkursikiem specjalnie dla Was! Rozpoczynamy RETROMANIĘ z drobnymi nagrodami, które możecie wygrać na Retro Na Gazie i tylko od Was będzie zależeć, czy Retromania przerodzi się w cykliczny konkurs czy umrze śmiercią naturalną! Nie martwcie się, konkurs nie będzie wymagał od Was nie wiadomo jakiej inwencji twórczej, ani umiejętności lingwistycznych czy ekwilibrystycznych! Wystarczą TYLKO WASZE KOMENTARZE! Jak to? Czyżbyśmy oszaleli? Otóż nie! Zawsze byliśmy trochę szurnięci… Bo kto by grał w starocie w 2016 roku…

RETROMANIA

Więc o co tu chodzi? Sprawa jest prosta. Chcemy troszkę zwiększyć aktywność naszej szanownej lecz skromnej społeczności i nasilić częstotliwość Waszych komentarzy! A jak Was najlepiej zachęcić? No przecież, że marchewką, a nie kijem! Weźcie pod uwagę, że nasza strona jest całkowicie hobbystyczna, każdy z nas dodaje tu teksty “po godzinach” i nieodpłatnie – po prostu od pasjonatów dla pasjonatów – i nic nie wpływa tak na zwiększenie weny twórczej jak treściwe i rzeczowe komentarze świadczące o tym, że ktokolwiek z Was chociaż czyta nasze wypociny! Na razie dorobiliśmy się kilku, bądź kilkunastu stałych czytelników, cyklicznie nas odwiedzających i za to chcielibyśmy Im podziękować. Trzymta tak dalej chopy!

Jednakże żeby zachęcić tych z Was, którzy czytają lecz śladu po sobie nie zostawiają oraz nagrodzić tych co czują się na RnG jak u siebie w domu – wprowadzamy rzeczona RETROMANIĘ! Bardzo prosty w obsłudze i nie wymagający od Was wielkiego poświecenia konkurs. Po prostu pokażcie nam, że jesteście z nami, żebyśmy razem dalej wspólnie pchali ten retrowózek! Przypominam, że na naszej stronie nie trzeba się rejestrować wystarczy podać maila i można pisać komentarze – kto nie pamięta niech skorzysta z pomocy FAQ.

ZASADY

Zasady konkursu są bardzo proste. Licząc od następnego wpisu RetroMania trwać będzie przez 20 kolejnych opublikowanych tutaj wypocin. Spośród wszystkich Was, którzy zdecydują się skomentować nasze bazgroły i będą czynić to w miarę regularnie (ja czyli RetroBorsuk oraz Naczelny Repip) WYBIERZEMY NAJLEPSZYCH KOMENTATORÓW i nagrodzimy ich poniższymi nagrodami. Oczywiście nasze marne redaktorzyny nie będą mogły brać udziału w tymże konkursie, czyli odpadnie Wam konkurencja w postaci tych typków.

Użytkownik, który naszym subiektywnym zdaniem dodawał przez okres 20 następnych wpisów najbardziej treściwe, rzeczowe czy po prostu fajne komentarze wygra RetroManię i będzie miał prawo wybrać jako pierwszy z puli nagród rzecz najbardziej pożądaną. Ale żeby nikogo nie deprymować, ani nie zniechęcać – przeznaczamy przecież 7 NAGRÓD w I Edycji naszego konkursu – komentator, który praktycznie nie ustępował zwycięzcy wybierze nagrodę jako drugi,  zdobywca brązowego medalu jako trzeci i tak dalej, aż do wyczerpania zasobów naszych gratów. Wyniki zostaną opublikowane w osobnym wpisie, najfajniejsze komentarze zostaną zaprezentowane, zaś nagrody rozesłane do zwycięzców drogą pocztową na nasz koszt.

Jeszcze raz zaznaczę, że wybór najlepszych komentujących będzie całkowicie subiektywny, ale będziemy unikać wszelkiego kumoterstwa i po prostu ocenimy to co napisaliście w komentarzach. Wiadomo, może ktoś wystosować zarzuty, że daliśmy komuś nagrodę po znajomości, wyzwać nas od najgorszych, czy nazwać krzywymi kuśkami. Ale Drodzy Gracze, nagrody w konkursie nie są warte wzajemnych wyzwisk, czy obelg, więc chciałbym abyśmy się tutaj wzajemnie szanowali. Jeżeli jednak trafi się jakaś gównobórza, to zaznaczam, że dysponuję na RnG umiejętnością usuwania i edycji wpisów czytelników i nie zawaham się jej użyć.

NAGRODY

Zanim ktoś parsknie śmiechem na nagrody przypomnę, że nie dysponujemy żadnym zamożnym sponsorem ani urodziwą sponsorką, która mogłaby nam je ufundować. Pochodzą one z naszej prywatnej kolekcji. Są to przeważnie zdublowane egzemplarze, lub ograne już tytuły, które zbierają kurz, a może komuś z Was dostarcza jeszcze przyjemnych chwil? Dlaczego nie mamy się z Wami nimi podzielić? Wy w zamian podzielcie się z nami opiniami na temat opisywanych gier bądź poziomu tekstów tu publikowanych.

 • GAMEBOY Color + gra Toy Story,
 • Tomb Raider PL (PS3),
 • Dragon Ball Legacy of Goku (GBA),
 • Oscar / Diggers (AMIGA CD32),
 • Cartridge Super Games – 3 gry (C64),
 • Raszyn (ATARI, kaseta)
 • Bertyx (ATARI, kaseta) – dzięki uprzejmości larka!

retromania różności

ORAZ

Bertyx

PODSUMOWANIE RETROMANII

 1. Start od następnego wpisu na retronagazie.eu
 2. Okres trwania – 20 wpisów
 3. Chętni do udziału – komentują
 4. W komentarzu zawsze wypełniaj rubryczkę “email” tym samym mailem, który będzie automatycznie mailem kontaktowym w razie wygranej
 5. Spośród wszystkich komentarzy wybieramy autorów najbardziej rzeczowych, treściwych, po prostu najfajniejszych dla nas komentarzy.
 6. Częstotliwość komentowania wpisów też będzie brana pod uwagę (ktoś kto skomentuje 8 wpisów ma przewagę nad kimś, kto skomentował 2 wpisy)
 7. Bierzemy pod uwagę tylko komentarze napisane na retronagazie.eu, a nie naszych profilach społecznościowych
 8. Po 20 wpisach pojawi się nasz subiektywny wybór zwycięzców
 9. Zwycięzcy wybierają nagrody z puli, a my wysyłamy nagrody na swój koszt.
 10. Nasza Centrala oraz byli redaktorzy nie biorą udziału w konkursie (ich komentarze nie są brane pod uwagę).

PRAWDA, ŻE PROSTE?

W TAKIM RAZIE – DO WZAJEMNEGO PRZECZYTANIA!


 

PRZYPOMINAJKA

Przypominamy, że jesteśmy na półmetku retromanii. Zapoczątkował ją wywiad z larkiem. Przed nami kolejne 10 do finału, zachęcamy do komentowania!

O RetroBorsuk 229 artykułów
Zastępca Naczelnego, czyli prawie Nacz.Os. (właściciel Nory). Ulubione gatunki: wszystkie dobre gry! Z naciskiem na: akcja-przygoda, platformery, rpg, shmupy, run’n gun, salonówki. Posiadane platformy: Atari 800xl, C64, Amiga CD32, SNES, SMD, Jaguar, PSX, PS2, PS3, PS4, PSP, XboX, X360, WiiU, GC, DC, GBA, Game Gear.