Akta retronagazie.eu | Zapomniane luje

zapomniani bohaterzy gierOj długo nie było akt, toż to pół roku! Zapomnieliśmy o nich? Oj nie, o tych lujach nie zapomnimy!

Patrząc na to jak długo zbierałem się do opublikowania tych akt, można by podejrzewać, że zapomnieliśmy o nich. Nawał obowiązków co chwila przestawiał nam deadline, ale mam nadzieję, że już wrócimy na dobre do szperania po naszej piwnicy i wyciągania licznych brudów. Taki już los tych akt, który splątał się wspólnie z tematyką, bo będzie o bohaterach, którzy na premierę kroczyli dumnie wśród innych, ale okazało się, że nie zaszli zbyt daleko. Albo zapomnieli o nich gracze, albo sami rodzice, gdzieś ich fenomen nie został dostrzeżony mimo tego iż była im pisana świetlana przyszłość.

Wpis jest trzecim “konkursowym” w którym gościnnie pojawiają się czytelnicy. Pierwszym był Szybcy się wściekli z Bukovskym, drugi Płaskie koksy, czyli podróż z 2D do 3D z Janą, a dziś zamykamy podium z Gomlinem na pokładzie.

Szkoda tych wszystkich bohaterów i chciałoby się ich znów widzieć w nowych przygodach. Wszelakie rimejki, remastery, mini platformy są ok, ale nic nie zastąpi konkretnej kontynuacji, która pochłonie stare wygi i zachęci młodych do klasyki. W formalinie są oni wciąż aktywni i można ich spotkać w ich macierzystych czasach, zaglądając np. do komnat RnG:

Kto wg. Was powinien się tutaj również znaleźć?

PS. Gomlin jeżeli to czytasz to wiedź że całe RnG jest z Tobą! Trzymaj się chłopie i dzięki za współpracę przy tych aktach!

Naczelna Osoba na stronie, czyli Nacz.Os. (zajmuje się wszystkim i niczym). Hedonistyczny megaloman o sercu z pikseli. Ulubione gatunki: platformery, sporty extreme w sosie arcade, carcade, logiczne, klasyki z C64 i wszystko co wyzwala adrenalinę! Posiadane platformy: C64, PSX, PS2, GC, Wii, PSP, PC, DC, Xbox